Dyskusje o PKSach wszelakich

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 08 sie 2010, 23:38

:arrow: Taka sytuacja sprzed tygodnia mi się przypomniała. Na dworzec PKS w Radomiu podjechały niemal jednocześnie dwa autobusy do Warszawy - jeden z PKS Busko-Zdrój, drugi bodajże z PKS Staszów. Staszowski podjechał na właściwe stanowisko, a buski na wolne sąsiednie. No i teraz zagadka - z boku miał tablicę "Busko-Zdrój - Warszawa", a z przodu "Warszawa - Busko-Zdrój". Interesowały mnie odjazdy do stolicy, więc nie wiedziałem, czy o tej samej porze nie ma też przypadkiem kursu do Buska. Podchodzę więc do tego autobusu i pytam kierowcę, czy jedzie z Buska, czy do Buska, bo tablice wskazują przeciwne kierunki. A on mi na to: "Czyta się od góry do dołu!". No to mu mówię drugi raz, że z przodu jest inaczej, a z boku inaczej. A on mi na to pokazuje tablicę przednią od wewnątrz (z właściwym kierunkiem do Warszawy, bo tablice w PKS-ach są dwustronne) i znowu usiłuje tłumaczyć, jak to czytać. Przerwałem mu i pokazuję palcem na napis na zewnątrz. Wyszedł, popatrzył i w końcu odwrócił łaskawie tablicę, mamrocząc pod nosem: "Wielkie mi rzeczy!". Ja też się odwróciłem i poszedłem do autobusu ze Staszowa. I ostatecznie nawet na tym skorzystałem, bo mimo tego, że odjeżdżał 10 minut po tym "inteligencie" z Buska, to na Dworzec Zachodni dotarł jakieś 8 minut przed nim. Rozumiem, że czasem można zapomnieć o zmianie kierunku, ale ten szofer ewidentnie nie wiedział, że tablice są dwustronne.

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 22 sie 2010, 10:34

http://www.minibus.com.pl/nowa/2010/mladz.pdf
Ostatni bastion Arki zdobyty i to kursy w szczycie co 20 minut, poza 40 do PKP Otwock- Stylowa [ wybrane kursy wydłużone po Otwocku Zachodnim]

reserved
Posty: 14644
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 28 sie 2010, 8:24

Właściwie nie o PKS-ie ale nie wiedziałem gdzie to napisać.
Tak troszkę z przymrużeniem oka.
Kierowcy MiniBusa mają jakieś darmowe minuty? :D Ilekroć jadę MiniBusem to kierowca odbędzie po drodze przynajmniej dwie rozmowy telefoniczne, czasem gada przez pół trasy. :D

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 02 paź 2010, 14:47

Od 4.10.10 Minibus Karczew kursuje do Placu Zawiszy 10.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 26 paź 2010, 23:13

Obrazek

Transportowe problemy uczniów

Dawno minęły czasy, kiedy to Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej miało w kraju przewozowy monopol. Dziś, choć konkurencja nie śpi, zasypia czasem sam „pekaes”, co w gminie Wieliszew objawiło się zakłóceniami w dowożeniu do szkół tamtejszych uczniów. Po protestach rodziców i negocjacjach z przewoźnikiem sytuacja uległa poprawie.


Nader wymowny sygnał, że w temacie transportu nie wszystko jeździ jak należy, wieliszewscy samorządowcy otrzymali tuż po wakacjach, przed kolejną sesją rady gminy. Zanim rozpoczęto obrady, grupa mieszkańców Olszewnicy Starej i Skrzeszewa wystąpiła z prośbą o interwencję w sprawie, ich zdaniem, niewywiązywania się firmy PPKS z obowiązku świadczenia zakontraktowanych wcześniej usług. Rodzice, nomen omen, zakomunikowali zebranym, że dzieci wielokrotnie nie były zawożone ze szkoły do domu, a zawożone przecież w myśl umowy być powinny. Wójt Waldemar Kownacki te pretensje podziela i rozumie. – Liczba jeżdżących po gminnych drogach samochodów ciężarowych stale się zwiększa, więc rośnie też potencjalne zagrożenie dla poruszających się tam pieszych. Rodzice słusznie walczą o jak najlepszą ochronę swych dzieci w drodze do i ze szkoły.

Walczyli rodzice, kilka tygodni później przyszedł czas na gminnych urzędników. Na początku października spotkali się oni z przedstawicielem PPKS Warszawa, Januszem Bieńkowskim. Rozmowy trwały kilka godzin. – Wyjaśnialiśmy między innymi, dlaczego busy nie zajeżdżają na teren szkolny, gdzie dzieci bezpieczniej mogłyby do nich wsiadać i wysiadać. Nad ewentualną korektą tras pracujemy i prowadzimy na ten temat rozmowy z PPKS – dodaje wójt Kownacki. Co się tyczy innych efektów spotkania, skróciła się droga do i ze szkoły uczniów z Topoliny, Poddębia i Komornicy. Ponadto ustalono, że autobusy dowożące dzieci do SP w Skrzeszewie będą zajeżdżały na znajdujący się przy szkole parking. Cena – ponad 100 tys. zł rocznie – jaką gmina płaci za transport dzieci pozostała bez zmian.
http://www.miejscowa.pl/201010227310/Wy ... zorem.html

Po uruchomieniu linii lokalnych L-9 i L-10 przyszedł czas na poważne cięcia w kursowaniu pozostałych linii z Legionowa do gminy Wieliszew. Najwięcej po tyłku dostaje linia 34 PKP Legionowo - Wieliszew Wodociąg Północny/ Wieliszew Plaża.
Szczegóły w komunikatach na stronie: www.pks.warszawa.pl/nowy_dwor_mazowiecki/

PPKS Warszawa oddział NDM wyprzedaje kolejne autobusy oraz holownik ogórek: http://www.pksbilety.pl/File/5066
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 27 paź 2010, 20:29

:arrow: I bądź tu teraz mądry, kto mówi prawdę:
Echo Dnia - Podkarpacie pisze:Kierowca autobusu PKS: "Przepraszam, choć nic złego nie zrobiłem"

Marcin RADZIMOWSKI

- Nikogo nie uderzyłem, to ja zostałem uderzony kolanem w brzuch - twierdzi kierowca autobusu PKS Tarnobrzeg, nawiązując do artykułu "Pobity czy pobił w autobusie?", opublikowanego we wtorkowym wydaniu "Echa Dnia".

W poniedziałek nie mogliśmy porozmawiać z drugim z kierowców, którzy jechali w piątek na trasie Łódź - Tarnobrzeg, bowiem mężczyzna był w trasie. Porozmawialiśmy z nim we wtorek, wcześniej kierowca złożył oświadczenie do kierowniczki działu przewozów PKS w Tarnobrzegu. Opisał piątkowe zajścia.

Przypomnijmy, że mieszkaniec Tarnobrzega zarzuca kierowcom autobusu pobicie. Zdarzenia miały mieć miejsce na dworcu PKS w Tarnobrzegu. Wcześniej kierowcy mieli w wulgarny sposób zwrócić uwagę szwagierce mężczyzny, że za głośno rozmawia przez telefon w czasie jazdy.

- Przede wszystkim pasażerka rozmawiała nie dziesięć, lecz około 40 minut, co przeszkadzało pasażerom oraz mnie przy prowadzeniu autobusu. Dlatego kolega zwrócił jej uwagę - twierdzi pan Tadeusz, kierowca autobusu.

Mężczyzna dodaje, że po przyjeździe do Tarnobrzega, gdy pasażerowie wysiedli, wtargnął do pojazdu mężczyzna z kobietą i od razu zaczął krzyczeć "gdzie jest ten kierowca z wąsami, któremu przeszkadza rozmowa przez telefon?".

- Kolega odezwał się, że to o nim mowa i zapytał, o co chodzi? Wtedy mężczyzna zaczął nas niecenzuralnie wyzywać, że wysadziliśmy siostrę jego żony w Opatowie, co nas zaskoczyło, bo nawet nie wiedziałem, że ta osoba wysiadła - dodaje pracownik PKS.

Kierowca dodaje, że prosił kilkakrotnie, aby mężczyzna i kobieta opuścili autobus, gdyż chciał rozliczyć się z utargu: - Gdy wstałem od kierownicy, obcy mężczyzna chciał mnie uderzyć ręką w twarz, ale się uchyliłem i uderzył mnie kolanem w brzuch, poleciałem na kierownicę - kontynuuje. - Kolega odciągnął go ode mnie i upadliśmy na przejście dla pasażerów w autobusie. Kazałem koledze wezwać policję i tak zrobił.

Obaj kierowcy nie czują się w tej sprawie winni. Dodają jednak, że - za naszym pośrednictwem - przepraszają zainteresowane osoby, jeśli te poczuły się urażone ich zachowaniem.

tomek0409
Posty: 158
Rejestracja: 13 wrz 2008, 18:05

Post autor: tomek0409 » 27 paź 2010, 21:04

Obstawiam, ze zaden z nich nie mowi jak bylo. Chamstwo spotkalo sie z chamstwem i taki efekt. Gosc wyskoczyl z taaaaaka paszcza na kierowcow, ci nie byli mu dluzni, doszlo do szamotaniny, az w koncu ktos poszedl po rozum do glowy i zadzwonil po policje.
W pierwszym artykule (o, tutaj: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /228757639) pada zdanie: "- Szwagierka rozmawiała około dziesięciu minut. W pewnej chwili zmiennik kierowcy zaświecił światło w autobusie i zaczął chamsko wyzywać szwagierkę, żeby przestała pieprzyć przez telefon, bo przeszkadza kierowcy - relacjonuje Krzysztof z Tarnobrzega." I sadze, ze akurat to nie mija sie z prawda.
Co do PKS Tarnobrzeg, to sporo jezdzilem. Kierowcy uprzejmi, moze nawet troche ponad srednia, tyle, ze maja w nosie rozklad jazdy.

marekb
Posty: 1031
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 10 lis 2010, 9:51

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ''Sokołów'' w Sokołowie Podlaskim S.A. kupiło po NG dwie H9-tki ](*,) ](*,)
http://pkssokolow.pl/index.php?option=c ... d=11&id=25
http://pkssokolow.pl/upl/przetargi/prze ... /00043.PDF


Gratulacje :brawo:
marekb

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 10 lis 2010, 13:17

W PPKS Warszawa oddział Nowy Dwór Maz. pojawiły się Auwärtery Economy na podwoziu MB Vario. Jeden granatowy #WU 72828 jeździ na legionowskiej linii 102, drugi biało-czerwony #WU 73643 kursuje na trasie Nowy Dwór Maz. - Legionowo. Pojawiło się także białe Volvo 7250 ale w ruchu liniowym jeszcze nie było widziane.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5313
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 10 lis 2010, 16:20

marekb pisze:Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ''Sokołów'' w Sokołowie Podlaskim S.A. kupiło po NG dwie H9-tki ](*,) ](*,)
http://pkssokolow.pl/index.php?option=c ... d=11&id=25
http://pkssokolow.pl/upl/przetargi/prze ... /00043.PDF


Gratulacje :brawo:
No co, na trasy Sokołów Podl. - Sokołów Podl. w sam raz ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

marekb
Posty: 1031
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 10 lis 2010, 19:05

Paweł_K pisze:
marekb pisze:Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ''Sokołów'' w Sokołowie Podlaskim S.A. kupiło po NG dwie H9-tki ](*,) ](*,)
http://pkssokolow.pl/index.php?option=c ... d=11&id=25
http://pkssokolow.pl/upl/przetargi/prze ... /00043.PDF


Gratulacje :brawo:
No co, na trasy Sokołów Podl. - Sokołów Podl. w sam raz ;)

Tylko że za 154000 zł/szt netto to można kupić lepszy, zachodni autobus.
marekb

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7775
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 10 lis 2010, 19:08

marekb pisze: Tylko że za 154000 zł/szt netto to można kupić lepszy, zachodni autobus.
Który pali 40 litrów, a nie 17.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

marekb
Posty: 1031
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 10 lis 2010, 19:25

R-9 Chełmska pisze:
marekb pisze: Tylko że za 154000 zł/szt netto to można kupić lepszy, zachodni autobus.
Który pali 40 litrów, a nie 17.
Jakie 40? Jakie 17?
marekb

bartoni722
Posty: 12142
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 10 lis 2010, 19:30

Odpowiadam: Normalne.
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

tomek0409
Posty: 158
Rejestracja: 13 wrz 2008, 18:05

Post autor: tomek0409 » 10 lis 2010, 19:48

40 litrów to nawet miejska Scania nie pali.

ODPOWIEDZ