Wycieczki po kolejowych zakamarkach stolicy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 cze 2006, 22:56

Hieronim pisze:Z okolic wycieczki: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=52.2 ... 9&t=k&om=1 Skąd to się tam wzięło i po co tam stoi?
To stoi na terenie policyjnym i służy do ćwiczeń. Swego czasu mieli tam też Ikarusa. Dobrze go widać z Włochowskiej idąc od Reduty. Pojazd ;) jest też widoczny z Alej Jerozolimskich.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 14 cze 2006, 23:24

To ja proponuję następną wycieczkę. Cmentarz Choleryczny w "trójkącie" i stacja Warszawa Praga :smile:
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 14 cze 2006, 23:53

Jakby co to się piszę, lubię klimaty z cyklu opuszczone-i-rozlatujące-się. :P
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 cze 2006, 9:14

Bardzo dobry pomysł. W pełni popieram. Choć z cmentarza zostało bardzo niewiele. Nawet ciezko się zorientować, że to był cmentarz jeśliby się nie znało historii tego miejsca.
To kiedy :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 15 cze 2006, 18:17

Ja też chetnie, ale bez roweru, bo go nie posiadam :(

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/t ... hp?p=14669 --> co to jest za wagon, ten pierwszy?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 cze 2006, 21:33

W nocy z 23 na 24 czerwca br. (z piątku na sobotę) o godz. 0.00 dla sympatyków kolei i dziennikarzy organizujemy przejście tunelem średnicowym z p.o. Powiśle w kierunku stacji Warszawa Śródmieście.
:!: :!: :!: =D>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 16 cze 2006, 0:10

na cmentarz choleryczny sie pisze... ale skoro tyle osob roweru nie bierze, to moze od razu ustalmy, ze nie bierzemy wszyscy?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 cze 2006, 14:24

jacek2357 pisze:http://transport.asi.pwr....nee.php?p=14669 --> co to jest za wagon, ten pierwszy?
Ryyyflak :D Jejć, ale mojej Mamie radość tym zdjęciem zrobisz zapewne :-)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 18 cze 2006, 15:34

Bastian pisze:Całkiem niezła propozycja, też mnie od dawna tam ciągnie. Fascynuje mnie ta ścieżka rowerowa między torami... ;)
Kiedyś jechałem nią od Kanału Żerańskiego w kierunku ronda Starzyńskiego i dostałem delikatny opieprz od S.O.K., z argumantacją. że ścieżka jest nieczynna (chyba zlikwidowano znaki) i w związku z tym nie można jeździć rowerem po terenach kolejowych. :!:

Ale sokiści chyba akurat wieźli swoim poldkiem jakiegoś SOK-komendanta i raczej chodziło im tylko o zrobienie dobrego wrażenia na przełożonym.

PS: Proszę o szczegóły wycieczki, to może uda mi się przyłączyć. Rower jakby co jest...

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 18 cze 2006, 15:49

Może lepiej zostawcie tym razem rowery w domach? Jak chcecie wjechać rowerami na cmentarz choleryczny skoro trzeba tam wejść od Starzyńskiego przez nasyp linii kolejowej z Warszawy Gdańskiej? Potem wygląda na to że trzeba będzie ostrożnie przejść torem z trójkąta w stronę przystanku Warszawa Praga. Dalej może pójdźmy wzdłuż toru podmiejskiego do starej parowozowni, dalej do Kanału Żerańskiego i wróćmy ścieżką rowerową...może być?
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 532
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 24 cze 2006, 1:24

W nocy z 23 na 24 czerwca br. (z piątku na sobotę) o godz. 0.00 dla sympatyków kolei i dziennikarzy organizujemy przejście tunelem średnicowym z p.o. Powiśle w kierunku stacji Warszawa Śródmieście.

Wycieczka mi się podobała. Takiego oblężenia stacja PKP Powiśle nie miała chyba dawno. :grin: Ludzi było sporo i myślę że gdyby ktoś mający 16 przyszed to by pewnie wszedł.


PS Jeśli ktoś kojarzy osobę która gdy przyjechał czerwony kibel krzykneła, że czekamy na inny kolor, to byłem JA :mrgreen:

uzupełniono o cytat. MeWa

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 24 cze 2006, 1:35

Wycieczka super-zwłaszcza, że obejrzałem to co mnie najbardziej interesowało czyli tajemnicze wyjścia ewakuacyjne :mrgreen: oblężenie stacji jak nigdy i poraża beztroska niektórych. W sandałach to bym się tam w życiu nie wybrał :shock: a tymbardziej z rowerem :shock:

Na schodach stacji stałem blisko Bohuna, Gronostaja i kogoś jeszcze...zorientowałem się że to Wy jak zeszliście niżej gdzieś w tłum :smile:
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 24 cze 2006, 16:43

Karol pisze:Wycieczka super-zwłaszcza, że obejrzałem to co mnie najbardziej interesowało czyli tajemnicze wyjścia ewakuacyjne :mrgreen:
Niezłe jest to pod Rotundą. Doszliśmy do tamtejszego przejścia podziemnego, gdzie wzbudziliśmy konsternację przechodnów podając się za weteranmów powstania warszawskiego i prosząc o wodę... :mrgreen: :D Ponadto stwierdziliśmy, że ktos tam mieszka, bo na przewodach w ścianie wisiał wieszak :grin:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 cze 2006, 18:08

Szamot pisze:Ponadto stwierdziliśmy, że ktos tam mieszka, bo na przewodach w ścianie wisiał wieszak :grin:
To ja ci powiem, że niewiele przed Śródmieściem znaleziono elektryczną grzałkę... :lol:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 24 cze 2006, 18:23

w dużej wnęce tuż przed Śródmieściem(co to było? planowany przejazd na dalekobiezne?) leżały jakies butelki i chyba szmaty

ODPOWIEDZ