Kącik porad komputerowych

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 gru 2010, 22:25

fik pisze:Bastianie, nie wiem, jak Ty, ale ja widzę KOLOSALNĄ różnicę między 500GB, a 500MB.
Co racja, to racja :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kebe

Post autor: kebe » 12 gru 2010, 22:43

Teokryt pisze:a nie prosciej mztm.waw.pl?

Tylko nie piszcie mi że internet w telefonie jest drogi, ja za 15zł mam 500GB bez blokady po wyczerpaniu w najniższym możliwie abonamencie plusa za 15zł.
Tu chodzi o User experience i wygodę. Dlaczego? Bo wszelkie strony m.xxx.xxx są zrobione jak dla WAP-owych terminali sprze 10 lat. Dlaczego? Bo większość telefonów z J2ME (w tym na Symbianie) mają przegldarki sprzed epoki (Opera mini niestety też się do nich zalicza).
iPhone i Android rozpoczeły na dobrę erę mobilnego internetu bo dostarczyły możliwości tworzenia naprawdę przyjazdnego oprogramowania sieciowego.

Zamiast przeklikiwać się przez stronę mobilną z małym "m", można użyć programu, któremu wskazujesz tylko miejsce docelowe a resztę to sam za Ciebię zrobi. 20kliknięć vs 2klikniecia... Co wolicie? Pomijam fakt, że.... interakcja ze stroną internetową pociągnie za sobą wiele większy transfer niż pobranie przez aplikację dedykowaną tylko pojedyńczej informacji.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 13 gru 2010, 0:36

A ja bym bardzo chciał zobaczyć, jak można sprawdzić rozkład on-line jadąc metrem... Bardzo bym chciał...

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 14 gru 2010, 20:05

JKTpl pisze:Transdroid. (...) Jeżeli po okresie próbnym jeszcze coś będzie zablokowane, to może go nawet opłacę. Za jakość trzeba płacić.
Sam sobie odpowiem, może ktoś jeszcze się interesuje, wszakże telefony z tym boskim systemem coraz szerzej obejmują rynek GSM.
Abonament « Transportoid - w nim zestawienie możliwości wersji płatnej i bezpłatnej.
A w temacie "kto ile płaci za internet", w załączniku moje ceny. Pakiet działa tylko w zasięgu sieci PLAY, chyba trochę lipa.
Swoją drogą, czy nie istnieje już temat o sieciach komórkowych? Dzisiaj telefon to już jak komputer >.>
Załączniki
taryfy.png
taryfy.png (11.16 KiB) Przejrzano 836 razy

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 gru 2010, 20:16

JKTpl pisze: Swoją drogą, czy nie istnieje już temat o sieciach komórkowych? Dzisiaj telefon to już jak komputer >.>
viewtopic.php?t=7234&postdays=0&postorder=asc&start=105
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 15 gru 2010, 7:52

Tyrystor pisze:Będziemy pisać, że internet w telefonie jest drogi.
Nie jest drogi, ja za 9 zl miesiecznie mam net bez limitu.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 15 gru 2010, 9:18

hafilip84 pisze:A ja bym bardzo chciał zobaczyć, jak można sprawdzić rozkład on-line jadąc metrem... Bardzo bym chciał...
Proste
Instalujesz na telefonie program opisany tu: http://kakaki.pl/
Ja dzieki niemu mam dostep do calego rozkladu komunikacji w Wawie of-line.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 15 gru 2010, 11:43

rhemek pisze:
hafilip84 pisze:A ja bym bardzo chciał zobaczyć, jak można sprawdzić rozkład on-line jadąc metrem... Bardzo bym chciał...
Proste
Instalujesz na telefonie program opisany tu: http://kakaki.pl/
Ja dzieki niemu mam dostep do calego rozkladu komunikacji w Wawie of-line.
Korzystałem z niego na telefonicznym jabłku, ale jest "ale".
Program był płatny, kupiłem. Teraz program jest darmowy, dla posiadaczy kupionych jest abonament roczny free, a potem płać koleś abonament. To ja dziękuję.
Poza tym przy każdej aktualizacji trzeba ściągać całą bazę (circa 11 MB), a nie tylko aktualizację. Wolę jednak autobusera, a jak mi się zachce sprawdzić w metrze, poczekam, aż wysiądę. Ale skoro już a propos tego metra, to hafilip84 spytał: "jak można sprawdzić rozkład on-line jadąc metrem". Otóż online fizycznie niemożliwe poza stacją.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 15 gru 2010, 16:14

rhemek pisze:
hafilip84 pisze:A ja bym bardzo chciał zobaczyć, jak można sprawdzić rozkład on-line jadąc metrem... Bardzo bym chciał...
Proste
Instalujesz na telefonie program opisany tu: http://kakaki.pl/
Ja dzieki niemu mam dostep do calego rozkladu komunikacji w Wawie of-line.
#-o

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 15 gru 2010, 16:17

Wiem, ze chodzilo Ci o on-line, ale w metrze to technicznie niemozliwe.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 15 gru 2010, 16:19

Otóż to. CBDU.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 gru 2010, 17:52

hafilip84 pisze:Otóż to.
To nie mogłeś tak od razu napisać, zamiast prowokować niepotrzebną dyskusję? :/
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 17 gru 2010, 12:07

A mógłbyś się czepnąć własnego ogona? ;/ Większość osób zrozumiała, że to była retoryczna uwaga... Nie zrozumiał tego tylko Rhemek, który i tak odpowiedział nie na temat.
A najbardziej niepotrzebną dyskusję zacząłeś właśnie Ty w tej chwili. ](*,)

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1833
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 29 gru 2010, 14:50

Mam problem z komputerem, mniej więcej od dwóch miesięcy raz na miesiąc mój komputer z coraz większym oporem się uruchamia, dziś np. uruchamiałem go godzinę, za każdym razem Windows zawieszał się przy uruchamianiu lub tuż po (przy uruchamianiu antywirusa) lub nie wykrywał portów USB i nawet ponowne podłączanie klawiatury i myszki nie pomagało. Pomógł dopiero CMOS reset.

Czy mam z tym żyć, czy da się to wyeliminować, np. instalując nowego BIOS-a?
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

Ferest
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2010, 10:22
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Ferest » 01 sty 2011, 16:25

@Tyrystor: Możesz spróbować instalacji nowego BIOS'u, ale może być tak, że płyta gł. skończyła się. Jak możesz to sprawdź czy żaden kondensator nie jest napuchnięty, wybrzuszony ect. Jeśli tak jest to potwierzdza moje przypuszczynia... Napisz czy nie ma żadnych niepokojących zmian. Jeszcze jedno: jaki to antywirus?

ODPOWIEDZ