Przebudowa Nowowiejskiej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lip 2011, 15:54

Znaczy jaki dokładnie kolejny raz? W Alejach jest na całej trasie ciszej, za wyjątkiem jednego odcinka - nie musisz powtarzać tzw. faktów prasowych. To gdzie jest to poprzednie głośniej?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 lip 2011, 15:56

Chodzi o ten "jeden odcinek", osa pisał też o Marymonckiej na łuku. I to właśnie "fakty prasowe" będą tworzyły obraz spółki.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lip 2011, 15:57

A Ty je bezkrytycznie będziesz rozpowszechniał?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 lip 2011, 16:04

Powiem tak: na Nowowiejskiej jest głośniej i nie muszę czytać gazet, żeby o tym wiedzieć. Jak jest na Marymonckiej - nie wiem, osa pisał tutaj, że jest głośniej, a nikt tego nie zdementował. Na moście Poniatowskiego natomiast zwalniają do 20 km/h, co jest uciążliwe, a czego, jak mniemam, przyczyną jest właśnie hałas.
Spieranie się, czy problem jest w jednym, dwóch, trzech, czterech czy ilu miejscach nie zmienia faktu, że problem istnieje.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lip 2011, 16:18

Bez wątpienia istnieje, choć akurat pytanie, czy na takiej Marymonckiej przekroczone zostały normy hałasu. Teren jest słabo zabudowany (węzeł drogowy) i nie ma co "na siłę" wyciszać trasy, jeśli normy są zachowane a inne czynniki wymagały zastosowania trasy zabudowanej. Przy czym nie wiem, jakie te czynniki są - być może chodziło o ograniczenie emisji wibracji, niekorzystnych dla obiektów? Albo o dojazd dla służb ratowniczych, gdyby coś się na podziemny węźle stało?

Rozumiem, że po ewidentnej wpadce na Nowowiejskiej hałas od tramwajów jest "na celowniku", ale nie wpadajmy ze skrajności w skrajność. Zwłaszcza, że 13N jest po prostu od Swingów głośniejsze i tyle.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 05 lip 2011, 22:08

No to tramwajarze mają problem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lip 2011, 22:41

Cóż za odkrywczy i wiele wnoszący do tematu komentarz.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 05 lip 2011, 23:59

MeWa pisze:Chodzi o ten "jeden odcinek", osa pisał też o Marymonckiej na łuku. I to właśnie "fakty prasowe" będą tworzyły obraz spółki.
Dokładnie przed łukiem - chodzi o odcinek, gdzie tory odbijają od jezdni Marymonckiej (pięknie zresztą wyprofilowany - z nachyleniem), by zjechać do tunelu pod Trasą m. Płn. A na trójkątnym rozjeździe jest już ciszej (tam asfalt).
Niestety, zła remontowa passa, a przez to prasa tramwajów jest jeszcze podsycana nieprzemyślanymi wypowiedziami urzędników (o rzekomym braku mobilności - koń by się uśmiał) i idiotycznymi wręcz planami zamykania linii tramwajowych podczas meczów Euro 2012.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 lip 2011, 0:07

Ponawiam pytanie- czy złamane są jakieś normy? Czy jakiemuś mieszkańcowi to rozwiązanie przeszkadza? Po cóż w ogóle robić raban z tej Marymonckiej, jeśli nie?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 06 lip 2011, 8:10

Ty myślisz, że pasażerowie tego nie słyszą?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 lip 2011, 9:54

Nie wiem, czy jechałeś tą trasą, bo ja owszem. Poziom głośności w pojeździe (trudno mówić o hałasie) nie jest uciążliwy ani w 13N, ani w 120Na.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 06 lip 2011, 9:55

Nie, Marymoncką nie jechałem. Ale nie widzę powodu budowania głośnych torów tylko dlatego, że "tu nikomu nie przeszkadzają".

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 06 lip 2011, 10:30

MichalJ pisze:Nie, Marymoncką nie jechałem. Ale nie widzę powodu budowania głośnych torów tylko dlatego, że "tu nikomu nie przeszkadzają".
Ja widzę. Mogą być głośne, bo - uważaj - nikomu to nie przeszkadza. A Marymoncką jechałem, poziom hałasu wewnątrz zarówno Delfina, jak i w 105 jak najbardziej strawny.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 lip 2011, 10:37

MichalJ pisze:Nie, Marymoncką nie jechałem. Ale nie widzę powodu budowania głośnych torów tylko dlatego, że "tu nikomu nie przeszkadzają".
Ale na jakiej podstawie twierdzisz, ze są głośne, skoro nie jechałeś?

Pomijam fakt, że to nie jest żadne "tylko" - skoro hałas w tym miejscu nie jest problemem, a problemem jest np. umożliwienie dojazdu pojazdom uprzywilejowanym czy ochrona obiektu inżynierskiego przed wibracjami, to naturalne jest chyba, że rozwiązuje się problemy realne, a nie urojone?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 06 lip 2011, 10:48

Wierze temu, co napisał osa. Na litość, nie będę każdej informacji osobiście sprawdzał. Nikt zresztą nie zaprzeczył, że tam jest głośniej niż przeciętna.

ODPOWIEDZ