Informacja pasażerska

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 206
Rejestracja: 04 cze 2011, 13:20
Lokalizacja: Warszawa-Mokot
Kontakt:

Post autor: Wasyl » 13 lip 2011, 12:44

Co do 17, ja zdążyłem w ciągu dwóch ostatnich dni widzieć tramwaje z "trasą zmienioną" (wczoraj) i "nową trasą" (dziś). Wydaje mi się, że wydłużenie trasy niespecjalnie pasuje do tego drugiego komunikatu, zwłaszcza, że ta "nowa trasa" do Zajezdni nie utrzyma się chyba jakoś strasznie długo.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 2873
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 13 lip 2011, 12:46

Zaś piątka jeździ jako "nowa trasa", a trasy w rozkładzie są oznaczone jako TO w obu kierunkach.

Tranzystor

Post autor: Tranzystor » 13 lip 2011, 17:54

Wykryłem dość duży błąd na tablicach elektronicznych Swingów wyświetlających przystanki - a mianowicie na tablicy linii 26 na dole w nazwach ulic zamiast Powstańców Śląskich jest Czumy. Przecież na Czumy nie ma torów :-k

MC
Posty: 1345
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 13 lip 2011, 19:28

Pytałam już kiedyś o to samo - podobno Swingi głupieją i po zmianie ulicy jeśli nie ma tej następnej, to "nazywają" ją od następnego przystanku.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 lip 2011, 19:54

A mówicie o których wyświetlaczach? Zewnętrznych, wewnętrznych koralach czy ekranach?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3795
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 13 lip 2011, 19:56

Na zewnętrznych chyba widywałem nazwę Powstańców Śląskich, więc tu chodzi chyba o korale, bo na ekranach są wyświetlane tylko przystanki.
Obrazek

Tranzystor

Post autor: Tranzystor » 13 lip 2011, 21:39

Bywalec pisze:Na zewnętrznych chyba widywałem nazwę Powstańców Śląskich, więc tu chodzi chyba o korale, bo na ekranach są wyświetlane tylko przystanki.
Tak, chodzi o korale :)
A jeszcze co do kwestii błędów, dziś w którejś z parówek na 28 była włożona decha z informacją, że kraniec jest na Ratuszowej. Jak widać gorliwość nie jest przyjacielem Żoliborza :D

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 13 lip 2011, 22:17

Nie jest źle. Któryś Żoliborzanin całą zmianę przejeździł z dechami bocznymi wyjazdowymi...

Rutin
Posty: 298
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 14 lip 2011, 9:46

JKTpl pisze:Kącik nieciekawych ciekawostek: 109 ma zaznaczony przystanek BEMOWO-RATUSZ jako z dogodnymi przesiadkami na Nowe Bemowo i Bielany. Dotychczas raczej żadna linia nie lansowała ww. przystanku.
Z jakieś 12/13 lat temu wszystkie tramwaje,czyli 8,10,26 miały to samo wprowadzone

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3795
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 14 lip 2011, 9:52

SławekM pisze:Nie jest źle. Któryś Żoliborzanin całą zmianę przejeździł z dechami bocznymi wyjazdowymi...
W ubiegły piątek na 35 :D
Obrazek

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 lip 2011, 9:56

Dziś widziałem parówę z kwadratem '17 nowa trasa'. Tak ma być?

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3795
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 14 lip 2011, 9:58

Tak
Obrazek

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 lip 2011, 10:04

Ale chyba nie wszystkie tak mają...

Awatar użytkownika
Pagan
Posty: 235
Rejestracja: 31 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bródno

Post autor: Pagan » 14 lip 2011, 10:38

Całkiem niedawno jechałem A445 (lub A455) i moim oczom ukazał się dość spory, w zółtej obudowie ekran, który to wyświetlał jedynie info restartującego się komputera ( gdy pojawiło się logo Win XP przy carreforurze na Targówku pojazd zgasł :D ). Zamontowany na poprzecznej poręczy pod sufitem na wysokości drugich drzwi. Przyznam szczerze, że nigdy nie widziałem czegoś podobnego w wozach Michalszewskiego.
To jakaś nowość?
.: !Perkunu Yra Dang! :.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 206
Rejestracja: 04 cze 2011, 13:20
Lokalizacja: Warszawa-Mokot
Kontakt:

Post autor: Wasyl » 14 lip 2011, 19:37

116 też jeździ już "nową trasą". Nie lepiej po prostu zlikwidować komunikatu "Trasa zmieniona" i zostawić sam kierunek jazdy?

ODPOWIEDZ