O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 20 lip 2011, 13:35

No dobra, to inny przykład: do Białegostoku, Lublina, Kielc/Krakowa, Olsztyna czy do Poznania na niektóre pociągi z powodzeniem 6-miejscowe bym wstawił. No ale niech się duszą w zwykłym "B" :)
Łodziaki mają po 10 wagonów z przedziałami 8-miejscowymi, które do pustych nie należą. Wstawienie w obieg składu z 6-miejscowymi przedziałami też może pogorszyć sprawę :)

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 2865
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 20 lip 2011, 14:35

Glonojad pisze:Przepraszam bardzo, a jak byś tych wszystkich pasażerow na Hel pomiescił w sześciomiejscowych przedziałach?!
Zdegradował pociąg na TLK. Nie po to się tyle płaci za ekspresa, żeby jechać jak w TLK, a w przypadku porównania z tymi łódzkimi - jeszcze gorzej?
2 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
13 14
15 17

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 lip 2011, 16:14

Aha, pasażerowie się nie mieszczą (popyt>podaż), więc obniżymy cenę, aby popyt był jeszcze większy.

Gdzie uczą takiej ekonomii? :> W Pyongyangu czy Hawanie? :P
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 20 lip 2011, 16:34

fik pisze:Aha, pasażerowie się nie mieszczą (popyt>podaż), więc obniżymy cenę, aby popyt był jeszcze większy.

Gdzie uczą takiej ekonomii? :> W Pyongyangu czy Hawanie? :P
Pewnie tam gdzie też "pasażerowie się nie mieszczą > zmniejszymy jeszcze ilość wagonów" hłe hłe :D

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 20 lip 2011, 17:43

Dantte pisze: Zdegradował pociąg na TLK. Nie po to się tyle płaci za ekspresa, żeby jechać jak w TLK, a w przypadku porównania z tymi łódzkimi - jeszcze gorzej?
Ale w EX masz chociaż miejscówkę. Jak ci ją sprzedadzą, to masz przynajmniej względną pewność, że uda ci się wejść i usiąść.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 20 lip 2011, 18:24

A ja jeszcze raz zaproponuję. tlk przez kielce wyglądają jak wyjęte ze złomu. dajmy te wagony 8 miejscowe tam, gdzie trzeba dużo miejsc, czyli na łódź, a na kraków niech jeżdżą te 6 miejscowe :) przynajmniej te 5 godzin jazdy spędzą ludzie w normalnych warunkach... źle? to może wepchnąć je na Ex FREGATA lub Szanty, gdzie 6 miejscowe dwójki kursują, ale też bardzo przeciętne? propozycji jest dużo. trzeba chcieć. ic nie bardzo chce. i nie mówcie mi, że ten pociąg wystawia Grochow, a inny Kraków czy gdynia. włączenie wagonów do składu na jeden kurs, zwiększenie brutta, a w takim krakowie przepięcie wagonów przewyższa możliwości ic? przecież robią to przy byle zawirowaniach albo przy masowych remontach jak teraz.

ashir
Posty: 19910
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 25 lip 2011, 13:12

Ja to nie rozumiem, czemu np. pociąg TLK rel. Hel - Katowice (zapełnienie ma średnie) jest zestawiony ze starych niezmodernizowanych 8-miejscowych wagonów, a taki TLK rel. Warszawa Wschodnia - Bydgoszcz Główna z wagonów 6-miejscowych zmodernizowanych w Newagu. Pełen luksus. :grin: To już w gorszym stanie był wagon 1 klasy. :D Obydwa pociągi wystawiał zakład Warszawa Grochów.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 27 lip 2011, 11:10

Może mniejsza szansa że zdewastuje je rozwydrzona młodzież szukająca różnorakich "rozrywek" nad morzem ;)

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 27 lip 2011, 11:16

Założeniem dla Helu jest maksymalizacja podaży miejsc... Przy dobrej pogodzie pewnie pojedzie pełny...

Lonik
Posty: 354
Rejestracja: 30 cze 2010, 16:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Lonik » 06 sie 2011, 11:33

W poniedziałkowej prasie może być głośno o podróży z piątku na sobotę pociągiem TLK 18200/1. 8-(

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 06 sie 2011, 12:04

Jelenia Góra? A co się działo. To jeszcze dziś będzie może głośno, po co mi prasa, wystarczą doniesienia rzetelne, a nie od dziennikarzy :)

Lonik
Posty: 354
Rejestracja: 30 cze 2010, 16:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Lonik » 06 sie 2011, 13:38

Pomyliłeś ze 16200/1.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 06 sie 2011, 17:44

Wczoraj na poznańskiej i tak podobno były niezłe jaja. Akademia Portfela i Zielona Góra po ponad 300 minut.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1625
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 06 sie 2011, 22:30

przewoz pisze:Akademia Portfela i Zielona Góra po ponad 300 minut.
Zerwana trakcja przy Łowiczu. Objazdy przez Łódź Kaliską.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 sie 2011, 23:19

m72 pisze:Zerwana trakcja (...)
Sieć trakcyjna (-X
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ