Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 26 sie 2011, 1:01

05 jest w stronę Trachomina. Oba ekspresy (E-8 gdyby było przywrócone w kursowaniu po południu), miałyby mieć po to ten przystanek, aby po wyjeździe z pętli wszystkie autobusy na Tarchomin miały jeden wspólny przystanek. Jest bardzo duża grupa pasażerów, która wysiadając z metra w drodze do domu, nie idzie na pętlę, tylko właśnie pod estakady i tam czeka na autobus. Często w ten sposób można bez pośpiechu złapać wyjeżdżające z pętli 508, czy 511. Niestety nie można w ten sposób wsiąść do E-4. Ten przystanek pomoże napełnić nieco E-4 i zmniejszyć zatłoczenie w 508.
Dodano
Jest jeszcze jeden aspekt. Śpieszący się na Nowodowry (np. Ja :D ) takim E-4 dogonią bez problemu wcześniej jadące 508 i na Modlińskiej lub przy Myśliborskiej przesiądą się do autobusu na Nowodwory.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Kierownik
Posty: 79
Rejestracja: 01 maja 2011, 19:21

Post autor: Kierownik » 26 sie 2011, 1:02

E-4 jest dla mieszkańców Tarchomina, nie Nowodworów (-X
tarantula01 pisze:Jest jeszcze jeden aspekt. Śpieszący się na Nowodowry (np. Ja ) takim E-4 dogonią bez problemu wcześniej jadące 508 i na Modlińskiej lub przy Myśliborskiej przesiądą się do autobusu na Nowodwory.
Czy E-4 wyprzedzi 508 czy na odwrót zależy również od kierowcy, czy ten wjedzie na lewy pas czy będzie stał na prawym. Pomijając tę kwestię, nadal nie rozumiem co Ci dadzą te dodatkowe 3 minuty? Nie zapominaj, że E-4 jest dla mieszkańców Tarchomina. A Ci chyba nie będą się zastanawiać czy jechać 508 czy E-4, skoro te drugie zawozi ich pod sam dom. Jak już chcesz tak "pomagać" mieszkańcom, to lepiej byłoby pomyśleć o zatrzymywaniu się przy PK w stronę Żoliborza, chociażby NŻ. Niby jest jeszcze 510, ale takt 20 minutowy w szczycie rewelacją nie jest. Zresztą sam nie wiem czy to dobry pomysł, z E-4 mam styczność tylko jako kierowca, a czy mieszkańcy to zaakceptują to już inna sprawa.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 26 sie 2011, 2:13

Nawet jeśli błędna droga obrana przez kierowcę na moście Grota poskutkuje chwilowym niedogonieniem 508, to jeden przystanek dla E-4 Modlińskiej i brak konieczności postoju przed skrzyżowaniem z Płochocińską powoduje, że E-4 powinno bez trudu wyprzedzić 508 po zjeździe na Modlińską.

Przystanek PK wg ZTM ma być w obie strony. Na innym forum padła sugestia, że dzięki temu będzie możliwa przesiadka E-4 -> 414 bez konieczności turlania się powolnym 186.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 26 sie 2011, 9:19

Kierownik pisze:E-4 jest dla mieszkańców Tarchomina, nie Nowodworów
A 521 służy mieszkańcom Wawra, ale mnie jako Gocławiakowi zdarza się łamać prawo i tam wsiadać.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 sie 2011, 9:38

tarantula01 pisze:Śpieszący się na Nowodowry (np. Ja :D )
Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, po co można się spieszyć na Nowodwory.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 26 sie 2011, 11:05

Aż się chce zacytować syna Adasia Miauczyńskiego: "Ale to do domu się śpieszysz, $%%#&?" :D
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 sie 2011, 13:55

Z FB:
ZTM opublikował informację o dodaniu przystanku PARK KASKADA dla linii E-4. Czy można liczyć na klauzulę, zwalniającą kierowców z obowiązku punktualnego (w sensie: nie wcześniejszego, niż w rozkładzie) ODJAZDU z tego przystanku w kierunku metra? Chodzi o to, by kierowcy jadący do metra mogli jechać szybciej, jeżeli umożliwia im to sytuacja drogowa, bez obawy kontroli na tymże przystanku. Wiem, że są takie możliwości.
ZTM pisze:Umowa precyzuje te kwestie. Przyspieszenie może być maksymalnie minutowe. Jeśli kierowcy będą przyjeżdżali za wcześnie i będzie to nagminne - skorygujemy rozkłady.
No i to właśnie jest bez sensu. Kierowca powinien mieć PRAWO przyjechać wcześniej na pętlę, a w tym przypadku powinno być to rozszerzone także na przystanek PARK KASKADA ze względu na zerowe znaczenie punktualności tej linii dla ewentualnej podróży między PARKIEM KASKADĄ a METREM MARYMONT. Jest oczywistością, że KAŻDY rozkład zawiera jakoś tam uśredniony czas przejazdu, a ewentualne przyspieszenie kierowca wytraca wolniejszą jazdą lub nieco dłuższymi postojami na przystankach, by na kolejnych nie zjawić się za wcześnie. W tym przypadku nie ma i nie powinno być najmniejszego powodu, by tę zasadę stosować.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 2285
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 26 sie 2011, 16:03

Ten przystanek Park Kaskada w stronę metra to rzeczywiście głupi pomysł, zaraz ztm wymyśli jakiś dwa razy dłuższy czas przejazdu na odcinku Ekspresowa-Park Kaskada niż realny dla tej linii i E-4 będzie się wlókł i ekspresowy będzie tylko z nazwy. To może w ogóle pokasować E-4 i E-8? 508 Jeździ co 3 minuty i na pewno nie jest niezabieralny, nie z taką częstotliwością.

Podsumowując:
Przystanek Park Kaskada TAK
W obie strony NIE
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

Mario
Posty: 599
Rejestracja: 10 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: WAW /Muranów/

Post autor: Mario » 26 sie 2011, 23:29

Czotyk pisze:508 Jeździ co 3 minuty i na pewno nie jest niezabieralny, nie z taką częstotliwością.
Zapewniam Cię, że bywa niezabieralny, i to niejednokrotnie. Wysoka częstotliwość bynajmniej nie musi oznaczać właściwej podaży przy tak ogromnym popycie, jaki występuje na Tarchodworach.
Bastian pisze:
tarantula01 pisze:Śpieszący się na Nowodowry (np. Ja :D )
Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, po co można się spieszyć na Nowodwory.
Po to, żeby nie zamknęli ostatniego sklepu, gdy człek wraca styrany po robocie! :D
214 (w wersji 2012) - był to pożyteczny muchowóz; choć nieekonomiczny, dowoził do eSKaeMki.

Kierownik
Posty: 79
Rejestracja: 01 maja 2011, 19:21

Post autor: Kierownik » 27 sie 2011, 0:02

Niech mi ktoś teraz wytłumaczy po co przystanek w obie strony. Generalnie nie mam nic przeciwko przystankowi w stronę metra, zaś w stronę Tarchomina już tak. Przecież E-4 to jest jedyna linia, która dowozi ludzi na Tarchomin, nie Nowodwory - od tego drugiego jest 508. Pasażerowie wysiadający na Modlińskiej mają wybór - 508 lub 511. Ale mniejsza. Jak wspomniałem w innym poście, ludzie mieszkający na Tarchominie nie będą wybierać między 508 czy E-4, wybiorą zapewne E-4. I nie chodzi mi tutaj o czas przejazdu, tylko po prostu oto, że ta linia zawozi ich niemalże pod sam dom. Więc skąd pomysł z Parkiem Kaskada w stronę Białołęki?
Jeszcze jestem ciekaw, w jaki sposób tarantula chciałby mnie przekonać, że E-8 w szczycie B jest "szczałem" w dziesiątkę. Mieszkam na Białołęce od urodzenia, zatem jako radny powinien mi udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 27 sie 2011, 6:29

W zalinkowanym piśmie jest odpowiedź. Chodzi o czas powrotu. 508 do Nowodworów jeździ dużo wolniej niż jeździłoby E-8. Różnica rzędu: 6 minut (po minucie na przystanki: Konwaliowa, Płochocińska, Ekspresowa, Białołęka-Ratusz, Myśliborska i Tarchomin). Obecnie każdy mieszkaniec Nowodworów traci przynajmniej 30 minut w tygodniu na dłuższy powrót (15 zł), co w skali roku daje 750 zł/os.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 27 sie 2011, 7:19

30 minut to 15 złotych? Tyle, to ja mam za godzinę. I to brutto. :/
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 sie 2011, 7:23

tarantula01 pisze:508 do Nowodworów jeździ dużo wolniej niż jeździłoby E-8. Różnica rzędu: 6 minut (po minucie na przystanki: Konwaliowa, Płochocińska, Ekspresowa, Białołęka-Ratusz, Myśliborska i Tarchomin). Obecnie każdy mieszkaniec Nowodworów traci przynajmniej 30 minut w tygodniu na dłuższy powrót (15 zł), co w skali roku daje 750 zł/os.
508 do Nowodworów jeździ dużo wolniej niż leciałby helikopter. Różnica rzędu: 20 minut. Obecnie każdy mieszkaniec Nowodworów traci przynajmniej dwie godziny w tygodniu na dłuższy powrót (800 zł), co w skali roku daje 42000 zł/os.

Też tak umiem, wybierzecie mnie na demagogoradnego? :dance:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Walas
Posty: 17108
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 27 sie 2011, 9:01

Mario pisze:
Czotyk pisze:508 Jeździ co 3 minuty i na pewno nie jest niezabieralny, nie z taką częstotliwością.
Zapewniam Cię, że bywa niezabieralny, i to niejednokrotnie.
Zależy kiedy i gdzie, bo na np. Marymoncie jak podjedzie autobus to wsiadają i zajmują miejsca i jak widzą, że już są wszystkie zajęte to już nie wsiadają tylko czekają na następny.
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Kierownik
Posty: 79
Rejestracja: 01 maja 2011, 19:21

Post autor: Kierownik » 27 sie 2011, 15:35

tarantula01 pisze:Obecnie każdy mieszkaniec Nowodworów traci przynajmniej 30 minut w tygodniu na dłuższy powrót (15 zł), co w skali roku daje 750 zł/os.
Nie wiem czy wiedzą, ale jest opcja biletu 30/90 dniowego, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Poza tym warto zwrócić uwagę na to, że E-8 jechałby sobie półpełne przez całą Białołękę, podczas gdy 508 w godzinach 14-16 będzie niezabieralne przy Potoku. Cud, miód i orzeszki. :-"

Zablokowany