Sygnalizacja świetlna (skrzyżowania bez tramwajów!)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26854
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 sie 2011, 13:58

Na pewno w obecnej czerwone księdze czerwone międzyzielone było od początku - ewakuację liczymy od końca zielonego migowego (piesi)/kocich oczek (autobusy i tramwaje)/pałki migowej (tramwaje)/ żółtego (samochody), bo, w określonych okolicznościach, mogą się wówczas legalnie pojawić pojazdy/piesi.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 30 sie 2011, 14:22

Ile lat ma to dzieło? 5? 10? Ja raczej pytam o zmiany sprzed 20 czy 30 lat...
Nawiasem mówiąc - jeśli pozwalamy pieszym wchodzić na migające, to ono miga o wiele za długo - pieszy tak długo nie hamuje.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 30 sie 2011, 14:29

Oj to musiało być grubo ponad 20 lat temu, bo odkąd pamiętam zawsze była "ewakuacja". A kto pamięta "czerwone z żółtym" zapalające się jeszcze w czasie żółtego dla kierunku poprzecznego? Pamięta ktoś gdzie tak było?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 30 sie 2011, 14:32

Po dziś dzień tak jest na Dw. Wileńskim przy przejściu z fazy 26 do fazy na most na wprost. Niby są tam spore odległości zapewniające rozsądne warunki ewakuacji, ale czasami ostatni wczesnoczerwony przelatywacz z Targowej przeszkadza najszybszym ruszającym od strony Targówka.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 30 sie 2011, 14:33

A to myślałem że już dawno tego nie ma. Ale faktycznie, tam to częsta sytuacja że się spotykają na środku.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 30 sie 2011, 14:42

pawcio pisze:Po dziś dzień tak jest na Dw. Wileńskim przy przejściu z fazy 26 do fazy na most na wprost. Niby są tam spore odległości zapewniające rozsądne warunki ewakuacji, ale czasami ostatni wczesnoczerwony przelatywacz z Targowej przeszkadza najszybszym ruszającym od strony Targówka.
I ładuje się we wchodzących na przejście pieszych, którzy właśnie dostali zielone.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 30 sie 2011, 14:45

Szeregowy_Równoległy pisze:
pawcio pisze:Po dziś dzień tak jest na Dw. Wileńskim przy przejściu z fazy 26 do fazy na most na wprost. Niby są tam spore odległości zapewniające rozsądne warunki ewakuacji, ale czasami ostatni wczesnoczerwony przelatywacz z Targowej przeszkadza najszybszym ruszającym od strony Targówka.
I ładuje się we wchodzących na przejście pieszych, którzy właśnie dostali zielone.
Nie, nie te fazy. Swoją drogą opisana sytuacja to praktycznie standard na rozleglejszych skrzyzowaniach. Uwielbiam takich wstrzymywać na środku :D

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 30 sie 2011, 14:55

I przy okazji całe skrzyżowanie na pełen cykl?

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 30 sie 2011, 15:00

Nie, z jeden, dwa pasy. Jak nie potrafią jeździć to niech stoją, nie mam zamiaru przepuszczać po trzech cwaniaków. Jak tamci ich obtrąbią to może ich coś nauczy.

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 30 sie 2011, 15:13

Glonojad pisze:Na pewno w obecnej czerwone księdze czerwone międzyzielone było od początku - ewakuację liczymy od końca zielonego migowego (piesi)/kocich oczek (autobusy i tramwaje)/pałki migowej (tramwaje)/ żółtego (samochody), bo, w określonych okolicznościach, mogą się wówczas legalnie pojawić pojazdy/piesi.
O ile chodzi o pieszych to OK, dalej fałsz.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 30 sie 2011, 16:08

piotram pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze: I ładuje się we wchodzących na przejście pieszych, którzy właśnie dostali zielone.
Nie, nie te fazy. Swoją drogą opisana sytuacja to praktycznie standard na rozleglejszych skrzyzowaniach. Uwielbiam takich wstrzymywać na środku :D
Faktycznie, pomyliły mi się fazy. Bez formy ostatnio jestem :smile: A miałem na myśli jadące na żółtym 190 :arrow: CH Marki, które ma duże szanse na spotkanie albo żwawo ruszającej osobówki na Targowej w stronę Wileńskiej, albo pieszych na pasach, którzy zbyt wcześnie dostają zielone.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 30 sie 2011, 16:26

Szeregowy_Równoległy pisze:A miałem na myśli jadące na żółtym 190 :arrow: CH Marki, które ma duże szanse na spotkanie albo żwawo ruszającej osobówki na Targowej w stronę Wileńskiej, albo pieszych na pasach, którzy zbyt wcześnie dostają zielone.
Jak zauważyłem to jadący przepisowo nie powinni mieć problemu z przejechaniem, wschodnia Targowa dostaje dość znacząco później światło niż zachodnia, oczywiście "upłynniacze ruchu" zepsują wszystko.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5310
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 01 wrz 2011, 15:37

Od czasu wydzielenia lewoskrętu z Wybrzeża Szczecińskiego w Sokolą (nota bene tylko dla pojazdów budowy) i zmiany długości faz światła zielonego mamy potężne korki z obu stron Wybrzeża. Popołudniami korek od strony Mostu Poniatowskiego nie dziwi, ale zator od Okrzei albo nawet od Ratuszowej w stronę Mostu Świętokrzyskiego to nowość.

[ Dodano: 01-09-2011, 15:42 ]
piotram pisze:Oj to musiało być grubo ponad 20 lat temu, bo odkąd pamiętam zawsze była "ewakuacja". A kto pamięta "czerwone z żółtym" zapalające się jeszcze w czasie żółtego dla kierunku poprzecznego? Pamięta ktoś gdzie tak było?
W Warszawie nie spotkałem się z czymś takim. Za to w Sankt Petersburgu i owszem (lat temu 13 tego doświadczyłem) - jak kończyło migać zielone dla pieszych, to poprzeczny ciąg samochodów miał już czerwone+żółte i równo z czerwonym dla pieszych było zielone dla samochodów. Czas ewakuacji - 0 ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 wrz 2011, 16:32

Paweł_K pisze:Popołudniami korek od strony Mostu Poniatowskiego nie dziwi, ale zator od Okrzei albo nawet od Ratuszowej w stronę Mostu Świętokrzyskiego to nowość.
To chyba nie to, bo ostatni jeździło się tam całkiem przyjemnie. Ja bym jednak większą winę za taki stan rzeczy zrzucał na dość drastyczne zwężenie (tylko dwa pasy) na Targowej przy przejeździe przez tory tramwajowe przy Al. Zielenieckiej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tranzystor

Post autor: Tranzystor » 01 wrz 2011, 16:39

Dziś padła sygnalizacja na skrzyżowaniu Odrowąża/Staniewicka. Również przy Szpitalu Bielańskim.

ODPOWIEDZ