Porządek publiczny

Moderator: Szeregowy_Równoległy

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 11 lis 2011, 16:48

Kleszczu pisze:
Rosa pisze:To jest naprawde wkurzajace, lewactwo ściągniete przez GW wszczyna zamieszki a tytuły np w TVN Warszawa "Przepychanki. Policja zamknęła Nowy Świat" na Onecie "Pierwsze zamieszki w Warszawie. Zaatakowali policję" A GW oczywiście nie chce nic pisac o swoich ulubieńcach.
Nie. To nie jest wkurzające. Wkurzające jest to, że wszystkie środowiska od ładnych paru tygodni szykowały się na "obchody" 11 listopada.
W normalnym kraju Święto Niepodległości jest świętem radosnym. W Polsce to idealny czas na bijatyki.

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 11 lis 2011, 17:09

Nie bronie którekolwiek z opcji - nie protestuje przeciw idei manifestacji i kontrmanifestacji. Tylko skąd tyle agresji?

Ja wiem skąd, wiem od czego się zaczęło - i mam ogromny żal do tych ludzi, że z roku na rok poteguja sie antagonizmy a przy tym przejmujemy tego typu standardy dialogu społecznego.
Czuję, że powstaje nowa świecka tradycja. Tak już będzie co roku. Polska przestaje być normalnym krajem.

I mnie co innego uderzyło.
Najpierw uroczysta Msza Święta, a potem pod natchnieniem w drogę...
Na miejscu KK odciąłbym sie od tego jak najdalej - ale on sie juz tak upolitycznił, że nie za bardzo może. Też goni w pietkę popelniając samobójstwo jako ostatni z autorytetów.
I kto zostanie?

Źle to wygląda.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 11 lis 2011, 17:45

Rosa pisze:To jest naprawde wkurzajace, lewactwo ściągniete przez GW wszczyna zamieszki
No tak, a prawactwo ściągnięte przez ONR i Gazetę Polską siedzi cichutko i jest grzeczne. Żenada.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3812
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 11 lis 2011, 17:50

Najlepiej byłoby zakazać tych pseudo-patriotycznych marszy w dniu 11.11., zarówno lewicowych i prawicowych, żeby człowiek miał spokój od tego całego śmierdzącego gówna pseudo-ideologicznego bełkotu ;/

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 11 lis 2011, 17:57

Całe to chuligaństwo zniszczyło wozy transmisyjne TVN24 i polsat news. Zamiast radosnego święta mamy nieprzyjemne zdarzenia.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 11 lis 2011, 18:17

Można było się tego spodziewać...

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 11 lis 2011, 18:28

Mi tylko szkoda policji-obrywa w nieswojej walce. Obie strony nakręcały się na siebie od dawna, a dziś wszystko walnęło.

Trzeba by wyznaczyć jakiś teren, gdzie jedni mogliby trafić na drugich i w spokoju się ponaparzać, skini i kibole np. z tymi Niemcami, podobno chceli rozbrajać napoleończyków. A niedobotków strzelać- nie gumą tylko ołowiem.


A tak poważnie- wnerwia mnie, że do mojego miasta zjeżdżają się szumowiny z obu stron barykady i demolują to, co z takim trudem próbuje się doprowadzić do jakichś europejskich standardów.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 11 lis 2011, 18:38

Radosne święto. Nie ma co. Tyle w temacie.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 11 lis 2011, 19:39

Ikarusomaniak pisze:A tak poważnie- wnerwia mnie, że do mojego miasta zjeżdżają się szumowiny z obu stron barykady i demolują to, co z takim trudem próbuje się doprowadzić do jakichś europejskich standardów.
Ja mam tylko nadzieję, że oni z własnych kieszeni zapłacą za te wszystkie zniszczenia. A my jeszcze na nich "janosikowe" płacimy...

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 1460
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 11 lis 2011, 19:59

Niestety, skończyło się to tak jak skończyć się musiało. Grupa idiotów jak zwykle musiała pokazać, że ważne dla nich są tylko burdy, dzięki czemu w żadnych mediach nie zostanie pokazanych kilkanaście tysięcy osób idących w Marszu (w tym wiele rodzin) ani to, że obok siebie, szli kibice wielu niesympatyzujących ze sobą (delikatnie mówiąc) drużyn. Szkoda, bo była szansa pokazać Marsz w pozytywnym świetle.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 11 lis 2011, 20:29

Spędziłem uroczy dzień. Ze starszym synem zobaczyliśmy uroczystości na PL. Piłsudskiego, przemarsz Krak. Przedmiesciem, wzięliśmy udział w grze miejskiej MHP, itp. Jakieś naparzanki? Ach, cos mi minęło w tv. Ale who cares? Jak sie nie chce w to bawić, to można uczcić święto bez tego, czego wszystkim życzę. Howgh.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 11 lis 2011, 20:51

Rosa pisze: A GW oczywiście nie chce nic pisac o swoich ulubieńcach.
Jakoś mnie to nie dziwi.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 11 lis 2011, 20:58

yavorius pisze: No tak, a prawactwo ściągnięte przez ONR i Gazetę Polską siedzi cichutko i jest grzeczne. Żenada.
Parę lat remu, zanim GW zaczęła organizować marsze "antyfaszystowskie", narodowcy robili sobie jakieś marsze, składali kwiaty pod pomnikiem Dmowskiego, krzyczeli sobie różne dziwne hasła i był koniec. Potem w telewizji pokazywali migawki z tych demonstracji i tyle. I był spokój. W zeszłym roku Wyborcza ściągnęła bojówki, które ewidentnie rozpętały awanturę. W tym roku wzajemnie obie strony się nakręcały. A do tego jeszcze dołożyli się pseudokibice (to podobno oni rozpoczęli całą zadymę). Poza tym chciałem zauważyć, że "lewicowych" aktywstów zatrzymano znacznie wcześniej na Nowym Świecie. Gdyby ich wtedy nie ujęto, to dopiero by się działo...

Marsz i kontrmarsz nie mogły skończyć się dobrze, ale nie sądziłem, że będzie aż tak źle.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 11 lis 2011, 21:46

Ja wiem skąd, wiem od czego się zaczęło - i mam ogromny żal do tych ludzi, że z roku na rok poteguja sie antagonizmy a przy tym przejmujemy tego typu standardy dialogu społecznego.
Czuję, że powstaje nowa świecka tradycja. Tak już będzie co roku. Polska przestaje być normalnym krajem.
Podbijam.

Swoją drogą, szkoda że trudno o jakiś rzetelny przekaz w mediach :/
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 lis 2011, 23:01

JacekM pisze:Swoją drogą, szkoda że trudno o jakiś rzetelny przekaz w mediach :/
A co nierzetelnego jest w pokazywaniu chuliganów bijących się z policją?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ