Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 28 gru 2011, 17:46

Coś dużo jednak tych wpadek - a to z sygnalizacją (do głowy przychodzi mi podobny przykład z raczej nieużywanym wyjazdem, który przecina tory 20-ki przy ul. gen. Kaliskiego na wysokości Kocjana), a to hałasem czy dudnieniem na nowych torowiskach (Nowowiejska, Targowa), a to terminowością niektórych robót (al. Zieleniecka to był właściwie otwarty dla ruchu plac budowy). Ktoś za to wszystko odpowiada. Mam nadzieję, że nie Ty :-k

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26840
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 gru 2011, 17:50

Tak, jestem pewien, że w ZMID, TW i PRG Metro pracują te same osoby. #-o

(pomijając fakt, że na Targowej to najwyżej dudni znudzonym emerytom nie mającym co robić, więc piszącym pisma do gazet... :-$ )

A kwestia, kto jest za co odpowiedzialny to raczej nie jest temat na prywatne forum o komunikacji, gdzie chyba nikt nie wypowiada się oficjalnie... tak czy siak - nie chcę bronić miejskich urzędników czy pracowników spółek zależnych, ale sprawdza się jak ulał powiedzenie - nie myli się ten, co nic nie robi.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 28 gru 2011, 17:59

Nie bierz tej krytyki do siebie, ale naprawdę można chyba wcześniej pomyśleć, kiedy projektuje się i przyjmuje tak idiotyczne rozwiązania z sygnalizacją świetlną, jak te wymienione tu na Marymonckiej i gen. Kaliskiego. I to w momencie, gdy rozpętana jest wielka batalia o przyspieszenie tramwajów.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26840
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 gru 2011, 18:17

Podejrzewam, ze te projekty byly uzgadniane duzo wczesniej, niz owa batalia ruszyla. Zreszta co ja sie bede - sa kanaly oficjalne i ludzie, ktorym za ich utrzymanie placa - pytaj.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8397
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 gru 2011, 11:39

Glonojad pisze:Tak, tak, brawo, drążcie temat, może do prasy jeszcze z tym pójdźcie - skończy się zakazem jakichkolwiek zmian w organizacji ruchu przez 5 lat od zatwierdzenia projektu. Tego chcecie?
Nie, nie chcemy.
Pytam z czystej laickiej ciekawości.
Równie dobrze mogę otrzymać odpowiedź ile kosztuje przesunięcie skrzynki o X metrów ;)

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 02 sty 2012, 10:44

Glonojad pisze:Podejrzewam, ze te projekty byly uzgadniane duzo wczesniej, niz owa batalia ruszyla.
A w zasadzie owa batalia ruszyła, bo powstawały takie projekty sygnalizacji świetlnej. #-o

Swoją drogą to ciekawe jak urzędnicy miejscy pracują, gdy im nikt na ręce nie patrzy...

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 02 sty 2012, 11:16

robert-c pisze:
Glonojad pisze:Podejrzewam, ze te projekty byly uzgadniane duzo wczesniej, niz owa batalia ruszyla.
A w zasadzie owa batalia ruszyła, bo powstawały takie projekty sygnalizacji świetlnej. #-o

Swoją drogą to ciekawe jak urzędnicy miejscy pracują, gdy im nikt na ręce nie patrzy...
Byle do 16 :P

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 sty 2012, 12:32

Os0 pisze:
robert-c pisze: A w zasadzie owa batalia ruszyła, bo powstawały takie projekty sygnalizacji świetlnej. #-o

Swoją drogą to ciekawe jak urzędnicy miejscy pracują, gdy im nikt na ręce nie patrzy...
Byle do 16 :P
Ja osobiście nie zamierzam od urzędnika ani nikogo innego wymagać, by pracował dłużej, niż mu za to płacą.

Wystarczy, by przed 16 robił, jak należy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 02 sty 2012, 12:33

O filozofii mówiłem raczej, niż godzinie :P
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5279
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 29 lut 2012, 23:30

Co prawda o sytuacji w całej Polsce, ale chyba nie ma lepszego wątku: http://www.polityka.pl/nauka/technika/1 ... portu.read

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 mar 2012, 10:42

Wrzucam tu, bo choć tekst wywodzi się z obecnych problemów na Marszałkowskiej, ma wymowę wyraźnie szerszą.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... aniu_.html
Priorytety dla tramwajów? Miasto ma je "w poważaniu"
Jarosław Osowski
23.03.2012 aktualizacja: 2012-03-22 19:2
8

Przy zamknięciu metra to tramwaje są najważniejszym środkiem transportu. Jest dla mnie czymś niepojętym, że osoby odpowiedzialne w ratuszu za organizację ruchu wciąż tego nie dostrzegają - pisze Jarosław Osowski.

kala coraz to nowych utrudnień związanych z budową II linii metra nie idzie, niestety, w parze ze zdolnościami naszych urzędników do przewidywania rzeczy wydawałoby się oczywistych. Jeśli na Marszałkowską czy w al. Jana Pawła II wpuści się dwa razy więcej tramwajów niż zwykle, a nie przestawi się sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, to nie ma siły: na torach muszą się tworzyć korki, a na przystankach i w wagonach robi się jeszcze większy tłok. Warszawiacy znoszą to z nadzwyczajną cierpliwością, podobnie jak wprowadzone wcześniej objazdy. Tylko ile jeszcze da się wytrzymać i jak długo mamy tolerować czyjąś niekompetencję, która zwyczajnie zatruwa nam życie?

Zielone światło dla tramwajów w wielu miejscach pali się tylko kilka-kilkanaście sekund. Czerwone zbyt często niepotrzebnie je zatrzymuje, choć na jezdni obok samochody mogą jechać dalej. Wczoraj protest w tej sprawie wystosowało stowarzyszenie SISKOM. Od dawna prowadzi ono kampanię "Priorytety dla tramwajów", którą nasi urzędnicy mają - delikatnie mówiąc - w głębokim poważaniu. "Zwracamy się o pilną interwencję mającą na celu udrożnienie ruchu tramwajowego na trasach północ-południe: Andersa - Marszałkowska i wzdłuż al. Jana Pawła II. Sygnalizacje świetlne nie są w stanie zapewnić wystarczającej przepustowości, co powoduje powstawanie zatorów. W okresie ograniczeń w kursowaniu metra tramwaje stanowią najważniejszy środek transportu" - podkreśla SISKOM. Jest też lista najbardziej nieprzyjaznych tramwajom skrzyżowań: Marszałkowskiej z Al. Jerozolimskimi i Królewską, pl. Wilsona i rondo Babka. Ileż tam tracimy czasu! A takich miejsc mamy w Warszawie mnóstwo.

Jest dla mnie czymś niepojętym, że osoby odpowiedzialne w ratuszu za organizację ruchu wciąż tego nie dostrzegają. A przecież o priorytetach dla tramwajów trąbi się od niemal roku, zaś od zamknięcia tuneli metra w Śródmieściu mija już trzeci dzień. Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta rozkłada ręce i wzywa na pomoc policję, żeby - jak to ujął - przepychała tramwaje ręcznie. Niby jak? Drogówka zresztą i tak nie kwapi się do walki z korkami, nie toruje drogi tramwajom, by szybciej zabierały tłumy wysypujące się z metra. Ona jak zwykle znajdzie sobie jakąś wymówkę, nawet wtedy, gdy mamy w mieście nadzwyczajną sytuację.
I jeszcze link do pisma Siskomu:

http://siskom.waw.pl/komunikacja/priorytety/web/?p=384
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Stary Pingwin
Posty: 5832
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 23 mar 2012, 10:48

Miasto nie zrobi priorytetów dla tramów na czas zamknięcia stacji Swiętokrzyska, bo po jej otwarciu trudno by nas było odzwyczaić od priorytetu :D
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 mar 2012, 23:49

Nic się nie zmieni - miasto i ZTM nadal będą zbywać problem milczeniem :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 kwie 2012, 23:15

Dziś tramwaje w popołudniowym szczycie w kierunku pl. Bankowego stały od Centrum przynajmniej do Hożej, a czasem i do Wilczej :boohoo:
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 04 kwie 2012, 23:25

W kierunku Mokotowa stały od Centrum do Złotej.
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

ODPOWIEDZ