Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 sty 2012, 18:22

Nie, Fik uważa, że 17 (a nie 510) jest również obecnie podstawową linią z JPII na Tarchomin.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 sty 2012, 18:23

sprokett pisze: o co kaman? obecne 17 nie jezdzi na T-min ???????!!
jakis belkot Ci wyszedl.
Bełkotem to bym nazwał raczej twoje stosowanie pytajników i wykrzykników; język polski jest piękny, nie musisz go tak boleśnie kaleczyć, bo to na czytelność twoich wypowiedzi dobrze nie wpływa.

A co do meritum:
fik pisze:
fik pisze: Ty naprawdę bardzo nie chcesz nic zrozumieć.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 06 sty 2012, 18:25

KwZ pisze:Nie, Fik uważa, że 17 (a nie 510) jest również obecnie podstawową linią z JPII na Tarchomin.
ach tak - 17stka do Marymonckiej a potem przez Wisełkę żabką :D

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 sty 2012, 18:27

sprokett pisze: ach tak - 17stka do Marymonckiej a potem przez Wisełkę żabką :D
fik pisze:
fik pisze:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 sty 2012, 18:27

Nie, do Marymontu, a potem 508. Albo do Kaskady, dojdzie jeszcze 186, E-4, pewnie coś jeszcze. I ja go rozumiem.

[ Dodano: |6 Sty 2012|, 2012 18:27 ]
Fik, próbujesz pobić rekord cytowania samego siebie : D
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 06 sty 2012, 18:28

fik pisze:A co do meritum:

fik napisał/a:
Ty naprawdę bardzo nie chcesz nic zrozumieć.
to jest Twoje meritum?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 sty 2012, 18:31

sprokett pisze: to jest Twoje meritum?
W starciu z kimś równie twardogłowym, zapartym w sobie, nieprzyjmującym żadnych argumentów, manipulującym danymi i skrajnie aroganckim - tak.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 sty 2012, 18:34

sprokett pisze:to jest Twoje meritum?
KwZ pisze: [17] do Marymontu, a potem 508. Albo do Kaskady, dojdzie jeszcze 186, E-4, pewnie coś jeszcze. I ja go rozumiem.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 06 sty 2012, 18:36

fik pisze:W starciu z kimś równie twardogłowym, zapartym w sobie, nieprzyjmującym żadnych argumentów, manipulującym danymi i skrajnie aroganckim - tak.
Wychodze naprzeciw temu co o mnie napisales:
Zadałem sobie trud (KwZ Cie rozumie, wiec i ja sprobuje) i przesledzilem Twoje wpisy w tym temacie i wnioskuje, że Twoim zdaniem:
nowa 17stka z Tarchomina ma rację bytu na ciąg JPII - taaaak?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 sty 2012, 2:27

Aleksander2560 pisze:
KwZ pisze: Stada tutaj to wynik wysokiej częstotliwości. Zresztą, przy 9 co 5 min i 7 do tego często jeżdżą razem. Gdy zaś chwilowo 7 nie było, a 9 była co 3 min, to zauważyłem ciekawe zjawisko. Mianowicie drugi motorniczy widząc, że jest drugim tramem w składzie odczekiwał cykl na światłach, likwidując zestadzenie. Wcześniej tego nie widziałem. Więc, być może, wzrost częstotliwości nie musi prowadzić do częstszych stad.
To zasługa myślącego motorowego, szkoda, że 100% motorowych nie wykazuje się takim "czytaniem" sytuacji na szynach.
Nie twierdzę, że wszyscy są myślący, ale trzeba znać specyfikę tej pracy. Czasem nie możesz przeczekać świateł, bo opóźnisz kolegę.
Co do wcześniejszych utyskiwań tramwaje jeżdżą tak często, bo jest taka potrzeba. Zapewniam, przynajmniej z Grójeckiej, że w szyczycie daleko im do pustości, nawet jak przyjadą jakieś wozy razem. Ale to trzeba regularnie pojeździć, żeby to zobaczyć.

[ Dodano: |7 Sty 2012|, 2012 02:29 ]
Glonojad pisze:Całorocznie pusty dodajmy...
Nie potwierdzam. Ostatnio w weekendy i wolne nie tak mało jest wcale chętnych.

[ Dodano: |7 Sty 2012|, 2012 02:39 ]
Ogólnie w ciepłe dni w parku Szczęśliwickim jest sporo ludzi, ale rozumiem argument, że to nie są Łazienki. Nie rozumiem natomiast, czemu akurat z tego osiedla potrzebne jest bezpośrednie połączenie z tym akurat parkiem. I w czym to osiedle jest lepsze od innych, pozbawionych wygodnego dojazdu do Łazienek.
W ogóle to nie da się na Tarchominie i Nowodworach zorganizować jakiegoś cywilizowanego terenu zielonego, wymóc to na wybieranych przez siebie radnych? Dawanie połączenia do jakiegoś dalekiego parku czy centrum handlowego nie rozwiązuje tak naprawdę problemów urbanistycznych dzielnicy...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 sty 2012, 8:26

MeWa pisze:Nie potwierdzam.
(EOT) O ile pamiętam, Bastian sugerował unikanie bezpośrednich polemik między nami. Byłoby fajnie, gdybyś się do tego zalecenia zastosował tak, jak i ja się staram z dość dużą konsekwencją (którą niestety muszę w tej chwili złamać). Ale oczywiście masz prawo pisać, jak chcesz i o kim chcesz i co chcesz, wiadomo. (/EOT)
Ostatnio w weekendy i wolne nie tak mało jest wcale chętnych.
To jest oczywiście kwestia pory obserwacji, tym niemniej w tym roku do środka jesieni mniej więcej dość często trasę z Blue City w rejon Szczęśliwic przemierzałem pieszo i nie pamiętam, bym widział na stoku więcej, niż jednego - dwóch chętnych. Zimą (śnieżną) sytuacja wygląda lepiej, natomiast znajomi narciarze mówią, że jak już gdzieś mają na narty jechać i nie w góry, to do Bełchatowa tylko i wyłącznie... nie wiem, nie narcę, piszę tylko, co widzę.

Tak, Szczęśliwice to nie Łazienki, ale nie uważam, by prawo bezpośredniego dojazdu do Łazienek było prawem konstytucyjnym.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz Kowal
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2012, 9:20

Post autor: Łukasz Kowal » 07 sty 2012, 9:40

Moim zdaniem po otwarciu mostu Północnego linię 103 należy skierować na trasę:Dw.Zachodni(Tunelowa) , Tunelowa , Prądzyńskiego , Brylowska , Szarych Szeregów , Krzyżanowskiego , Płocka , Obozowa , Ostroroga , Tatarska , Powązkowska , Gen.Maczka , Rudnickiego , Kochanowskiego , Galla Anonima , Jarzębskiego , Al.Zjednoczenia , Marymoncka , most Północny , Modlińska , Jagiellońska , Pl.Hallera , Dąbrowszczaków , Inżynierska , Wileńska , Rzeszotarskiej , Al.Solidarności , Jagiellońska , Okrzei , Targowa i Dw.Wschodni(Kijowska). Moim zdaniem trzeba linię 103 skierować na taką trasę po otwarciu mostu Północnego ponieważ będzie połączenie między Wolą a Bielanami które jest dotychczas a mieszkańcy Bielan będą mieli nowe połączenie z Białołęką i Dw.Wschodnim na Pradze Północ. Co o takiej trasie myślicie. Jak mnie popieracie to piszcie do ZTM żeby skierował linię 103 na taką trasę o której napisałem po otwarciu mostu Północnego. Ja już napisałem w tej sprawie do ZTM. Jak będzie dużo głosów to ZTM będzie musiało skierować linię 103 na taką trasę o której napisałem po otwarciu mostu Północnego. Pozdrawiam Łukasz Kowal z Warszawy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 sty 2012, 9:45

Myślimy, że to nieładnie się klonować.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 07 sty 2012, 11:05

Łukasz Kowal pisze: Jak mnie popieracie to piszcie do ZTM żeby skierował linię 103 na taką trasę o której napisałem po otwarciu mostu Północnego.
A jak nie popieramy to co?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Paweł D.
Posty: 5311
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 07 sty 2012, 11:09

Kolega już tak długo lansuje ten "pomysł", że powinien wiedzieć, że ZTM nic nie musi :) A to 103 coraz bardziej zakręcone jak widzę. Jeszcze miesiąc-dwa o Łomianki albo Legionowo zahaczy :)

Zablokowany