Most Północny - propozycje ZTM

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 16 sty 2012, 11:40

MisiekK pisze:
MeWa pisze:Naprawdę jestem ciekaw, czy ludzie pozostaną przy dojeździe na Marymont, skoro na Młocinach będą mieli szanse na miejsce siedzące w pociągu metra.
Gdyby skasować buspas z Modlińskiej, a założyć obustronnie na TMP od Myśliborskiej do Młocin...
Jasne:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... -kanal.pdf
i odpowiedź:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... l_ztm1.jpg
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... l_ztm2.jpg
Analiza wlotów na skrzyżowaniu Modlińska/Kowalczyka mnie rozwala - jakie 2 pasy, skoro jest jeden. A nawet jak liczyć relację wschód - południe jako ten drugi pas, to 10 samochodów na cykl to jest maksymalna liczba samochodów, które stamtąd jadą i wobec przepustowości pasa Modlińskiej (teoretycznie 1800 poj/h, a praktycznie: patrz analizy ZDM: > 2200 poj/h, czyli 60-70 poj/cykl) to jest nic.
Nie ciągnę tematu dalej, bo zimą i tak nic się nie robi z oznakowaniem, a wiosną będzie most Północny - szkoda prądu i klawiatury.
A Myśliborska:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2ka ... usowy-.pdf
zwrócimy się z propozycją:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2ka ... y_ztm1.jpg
ale:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2ka ... y_ztm1.jpg
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2ka ... y_ztm2.jpg
nic z tego nie wyszło.
Po otwarciu TMP nie sądzę, aby pas autobusowy na Myśliborskiej był potrzebny - jednak przepustowość skrzyżowania Myśliborska/TMP dla relacji "na most" jest większa niż przepustowość skrzyżowania Myśliborska/Porajów.
Na TMP (odcinek: Marymoncka - Kasprowicza) bus-pas może być niezbędny.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 sty 2012, 12:13

tarantula01 pisze:Na TMP (odcinek: Marymoncka - Kasprowicza) bus-pas może być niezbędny.
Może być też niezbędny powrotny - skrzyżowanie z Modlińską regulowane światłami będzie to mocno ubijało.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 sty 2012, 13:17

sprokett pisze:Znajac jednak zamilowanie ZTM do numerkow, to nic nie przemaluja,
Ty się nie zasłaniaj ZTMem, skoro to od ciebie się domagam poparcia. I tak, rozumiem chęć szybkiego dotarcia do pracy. Nie, nie rozumiem, czemu to miałoby być kosztem innych dzielnic.

Poza tym ZTM powoli, bo powoli, ale przemalowuje linie czerwone na czarne.
sprokett pisze:Zatem kolor w tym wypadku nie ma zadnego znaczenia.
Tak bardzo nie ma znaczenia, że nawet ja słyszę protesty przeciwko kasowaniu E-4.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Borelioza
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2012, 11:23
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Borelioza » 16 sty 2012, 13:52

MeWa pisze:
Naprawdę jestem ciekaw, czy ludzie pozostaną przy dojeździe na Marymont, skoro na Młocinach będą mieli szanse na miejsce siedzące w pociągu metra.
Wsiadam codziennie o 8.40 na do metra na stacji Marymont w kierunku Centrum i prawie zawsze siedzę - może raz w tygodniu stoję.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 sty 2012, 13:53

Borelioza pisze:Wsiadam codziennie o 8.40 na do metra na stacji Marymont w kierunku Centrum i prawie zawsze siedzę - może raz w tygodniu stoję.
Tak samo. Wystarczy wiedzieć do którego wagonu wsiąść.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Borelioza
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2012, 11:23
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Borelioza » 16 sty 2012, 14:10

Czy nowa propozycja ZTM oznacza, że częstotliwość wszystkich autobusów dojeżdżających do metra będzie znacząco słabsza? Ktoś coś o tym wie? Na stronie ZTM nie znalazłem informacji.

ZTM twierdzi, że chce "pozostawić wybór pasażerom". Ale wydaje mi się, że żadnego wyboru nie będzie, jeśli zmniejszą częstotliwość kursów. Po prostu trzeba będzie wsiąść w co przyjedzie, bo jak podjedzie 101, a 404 będzie może za 5 minut, a na E8 będzie trzeba 10 minut czekać, to każdy wsiądzie po prostu w 101. A po południu to już w ogóle będzie słabo. Bo rzadziej kursować będą i autobusy z Młocin i z Marymontu. Chyba że nie zmniejszą częstotliwości kursów.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 sty 2012, 14:12

Nikt nie wie, a ja lansuję tezę, że "nikt" obejmuje ZTM.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2012, 14:14

Biorąc pod uwagę, że "projekt" zamienny ogłoszono w piątek po południu, spodziewam się, że dzień dzisiejszy (a pewnie i nie tylko) upływa na panicznym liczeniu bilansu brygadowego.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 sty 2012, 14:23

Bastian pisze:Biorąc pod uwagę, że "projekt" zamienny ogłoszono w piątek po południu, spodziewam się, że dzień dzisiejszy (a pewnie i nie tylko) upływa na panicznym liczeniu bilansu brygadowego.
Tyle, że autobusy i kierowcy nie rozmnażają się przez pączkowanie.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 16 sty 2012, 14:31

Komuś w innych dzielnicach zabiorą. Obstawiam koniec wiary w supermocne 105 i 109 oraz 182, a także likwidację większości wtyczek.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 16 sty 2012, 14:34

Tak, 105 jest smutne. Trzy wozy w odstępie trzech minut - każdy pusty. :lol3:

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 sty 2012, 14:38

Bastian pisze:Biorąc pod uwagę, że "projekt" zamienny ogłoszono w piątek po południu, spodziewam się, że dzień dzisiejszy (a pewnie i nie tylko) upływa na panicznym liczeniu bilansu brygadowego.
Przecież to zakrawa na kryminalną niegospodarność :-s
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 sty 2012, 14:39

Z jakiegoś powodu częstotliwości podane nie są.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2012, 14:45

KwZ pisze:
Bastian pisze:Biorąc pod uwagę, że "projekt" zamienny ogłoszono w piątek po południu, spodziewam się, że dzień dzisiejszy (a pewnie i nie tylko) upływa na panicznym liczeniu bilansu brygadowego.
Przecież to zakrawa na kryminalną niegospodarność :-s
Może się (prywatnie!) zgodzę, a może nie zgodzę, ale co masz na myśli? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 16 sty 2012, 14:46

Przecież nie dadzą tego 101 oprócz wozów na starych liniach, tylko (częściowo) zamiast. Poprzednia wersja była chyba z dużymi oszczędnościami na brygadach w stosunku do stanu obecnego(*), obecna pewnie będzie z niewielkim zwiększeniem.
(*) Gdzieś tu liczyłem - liczba kursów przez mosty była praktycznie niezmieniona, przy znacznym skróceniu tras i liczeniu nowego 508 dwa razy.

ODPOWIEDZ