Sny...

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 lip 2012, 21:07

Oj, tak, tak, jak się zastanowić, to się okazuje, że cały skomplikowany sen musiał się przyśnić w kilka sekund...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 lip 2012, 21:22

W przypadku pioruna to nawet krócej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 2285
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 24 lip 2012, 23:07

Glonojad pisze:A ja się zastanawiam, jak to mózg robi, że zawsze to bodźca zewnętrznego wynajduje logiczne, (wewnętrzsnowo) uzuasadnienie, nie raz dość długie... mnie na przykład kiedyś obudził piorun w chwili, gdy dziennikarze jakiejś stacji radiowej własnie detonowali bombę pod siedzibą konkurencji.
Kurde, mam to samo. Już tyle razy się w ten sposób obudziłem :co:
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lip 2012, 23:57

A skąd wiecie, że się wam to śniło wcześniej? Bo się wam śniło? :P A może to wszystko tworzy mózg niejako wstecznie, w chwili wybudzania? Na zasadzie dorobienia historii do aktualnego bodźca? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 2285
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 25 lip 2012, 0:13

To by oznaczało, że sen trwa ułamek sekundy i jest "puszczany" od chwili tego bodźca. Jakoś nie mogę w to uwierzyć, ale też ciężko mi pojąć, że sen kończy się w racjonalny sposób akurat wtedy gdy coś mnie obudzi. A może mózg "na szybko" dorabia jakieś racjonalne zakończenie?
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 25 lip 2012, 10:05

Mnie również wielokrotnie zdarzało się mieć końcówkę snu idealnie wpasowaną w bodziec wybudzający. Choć ja jestem zwolennikiem teorii, że bodziec musi mieć odpowiednią długość, żeby mózg zdążył dopasować sen. W przypadku grzmotu nie jest to takie trudne.
Glonie - a pamiętasz co śniło Ci się tuż przed detonacją bomby? Czy to był cały czas sen o dziennikarzach czy może mózg szybko zmienił śnioną historię? ;)
Możliwości ludzkiego mózgu wydają się być przeogromne, wszak mówi się, że wykorzystujemy ledwie od 5 do 20%
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 26 lip 2012, 11:57

Mi się ostatnio śniło jak gdzieś spotkałem lewara, numer 402. :D Już wyciągałem aparat, gdy autobus został przesłonięty przez tramwaj. Gdy odjechał w siną dal, z autobusu pozostał tylko sam kierowca, w dodatku na koniu ;) I oczywiście w tym momencie się obudziłem.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

primoż
Posty: 3699
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 26 lip 2012, 12:05

Daniel_FCB pisze:Mi się ostatnio śniło jak gdzieś spotkałem lewara, numer 402. :D Już wyciągałem aparat, gdy autobus został przesłonięty przez tramwaj. Gdy odjechał w siną dal, z autobusu pozostał tylko sam kierowca, w dodatku na koniu ;) I oczywiście w tym momencie się obudziłem.
Twój mózg domaga się, abyś kupił dezodorant Old-Spice :term:

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3058
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 27 lip 2012, 0:03

A czy macie coś takiego, że jak się obudzicie to nie jesteście wstanie sobie przypomnieć co wam się śniło, tylko dopiero jakieś zdarzenie za dzień, dwa, trzy powoduje, że sobie ten sen przypominacie?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 27 lip 2012, 0:31

Takiego czegoś nie, ale coś podobnego: czasem na widok czegoś przypomina mi się, że to mi się śniło. Prawie jak deja vu. Np. wchodzę do pokoju, widzę stół i myślę sobie: "ale na nim stał talerz!".

Natomiast sny bardzo szybko zapominam po przebudzeniu. Podobno na to pomaga spisywanie ich - że po paru miesiącach pamięta się więcej szczegółów.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 27 lip 2012, 9:14

Ja miewam podobnie, jak w obu wymienionych przypadkach. A dziś mi się śniło, że wszedłem na WAWKOM, a tu praktycznie wszystkie tematy zamknięte! :D Potem wyszedłem na dwór, spotkałem jakąś dziewczynę, pogadaliśmy, wsiedliśmy do jakiegoś przegubowego Ikarusa i pojechaliśmy na Zacisze. Tyle.

primoż
Posty: 3699
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 27 lip 2012, 13:18

Matrix2441 pisze:A dziś mi się śniło, że wszedłem na WAWKOM, a tu praktycznie wszystkie tematy zamknięte
To zapewne jakiś sen proroczy :P

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 27 lip 2012, 13:22

No, być może. Najciekawsze, że najpierw poszły do zamknięcia tematy z Tabor i Przewoźnicy, a na koniec z Obserwacji Brygadowych. :D

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lip 2012, 13:41

Matrix2441 pisze:Najciekawsze, że najpierw poszły do zamknięcia tematy z Tabor i Przewoźnicy
Co w tym zaskakującego? :P :lol:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 27 lip 2012, 16:04

Bo tam TLG bardzo często zamyka tematy, a najczęściej Skreślenia ze stanu. Więc zaczęło się od tych, które najczęściej zamykane po te, których zamknięcie zdarza się bardzo rzadko lub w ogóle. :smile:

ODPOWIEDZ