KM na Bielanach (II)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 sie 2012, 22:38

Matrix2441 pisze:wydłużyć z Chomiczówki do Wilsona przez Broniewskiego (ale tu z 303 się trochę dubluje)
Chyba ze 114 raczej? :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 09 sie 2012, 22:45

A no tyż. Ale od Wilsona do Perzyńskiego z 303 również by się pokrywało, więc opisana przez mnie zmiana 121, a wcześniej pomysł osy na linię całodobową, nie miałyby sensu, czyli pomysł bielańskiej linii upada.
I dobrze. :term:

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 09 sie 2012, 23:29

Co ma do tego 121 (swoją drogą średnio potrzebne poza nielicznymi godzinami w dniach szkolnych)? Myślałem o wycofaniu 156 z prawego brzegu Wisły, co i tak nastąpi po rozpoczęciu remontu mostu Grota, i połączeniu z linią 303 w całotygodniową: Cm Płn. - Młociny - Pułkowa - Marymoncka - Przy Agorze - Kasprowicza - al. Zjednoczenia - Żeromskiego - Perzyńskiego - Broniewskiego i tu nie mam pomysłu na końcówkę, natomiast uważam, że nie powinien nią być pl. Wilsona. Może przez Elbląską na Powązki? A może przez nowe osiedla na Żoliborzu Płd.?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 sie 2012, 0:37

Uważam, że na Młocinach UKSW powinny być dwie linie: nowa krótka do M Młociny i 181. I jeszcze jest Ł/Ł Bis. A zatem takie 156 to zbytek, tzn. grozi mu słabość, muchozowatość itd.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 10 sie 2012, 0:59

Przecież 303 ma swoją klientelę. Do tego stopnia, że to sam ZTM zaczął swego czasu wspominać o ucałotygodniowieniu tej linii. Ona załatwia b. dobrą relację Marymoncka - Przy Agorze - Metro Wawrzyszew. Dzięki temu ludzie ze sporej części Wrzeciona po pierwsze mają dojazd na obleśny bazar przy Wolumenie, a po drugie do metra - tak, że nie muszą się cofać (jak w 103).
Natomiast zgadzam się, że na Młocinach UKSW linii jest zbyt dużo. A czy 181 w obecnej postaci powinna docelowo zostać, to mam od dłuższego czasu duże wątpliwości - jest zbyt nierównomiernie wykorzystana.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 10 sie 2012, 9:38

Moim zdaniem linia obsługująca nowe osiedle co 30/30/- to rozwiązanie na miarę Kielc albo Koszalina.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 10 sie 2012, 9:47

osa pisze:Natomiast zgadzam się, że na Młocinach UKSW linii jest zbyt dużo.
Aż dwie? No faktycznie, miejsca leżące gwarantowane... ](*,)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 10 sie 2012, 9:50

osa pisze:Może przez Elbląską na Powązki?
Łojesu - ile protestów na hałas zaraz będzie!
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Georg
Posty: 5937
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 10 sie 2012, 9:51

osa pisze:Myślałem o wycofaniu 156 z prawego brzegu Wisły, co i tak nastąpi po rozpoczęciu remontu mostu Grota, i połączeniu z linią 303 w całotygodniową: Cm Płn. - Młociny - Pułkowa - Marymoncka - Przy Agorze - Kasprowicza - al. Zjednoczenia - Żeromskiego - Perzyńskiego - Broniewskiego i tu nie mam pomysłu na końcówkę
Jestem przekonany, że pewien stały pasażer linii 103 dodałby propozycję puszczenia jej Broniewskiego - Rondo Babka i na Dw. Wschodni (Kijowska). ;-)

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 sie 2012, 10:11

Paweł D. pisze:Aż dwie? No faktycznie, miejsca leżące gwarantowane... ](*,)
Obecnie jest 114, 181, 303, (Ł, Ł bis). Nie wiem, jak ty się doliczasz dwóch :-s Liczba tarczek nie świadczy o jakości komunikacji.

[ Dodano: Pią 10 Sie, 2012 10:13 ]
Moim zdaniem linia obsługująca nowe osiedle co 30/30/- to rozwiązanie na miarę Kielc albo Koszalina.
Moim zdaniem osie chodziło o to, że wywalenie 156 z Grota pozwoliłoby tę relację podbić.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 10 sie 2012, 11:53

KwZ pisze:
Paweł D. pisze:Aż dwie? No faktycznie, miejsca leżące gwarantowane... ](*,)
Obecnie jest 114, 181, 303, (Ł, Ł bis). Nie wiem, jak ty się doliczasz dwóch :-s Liczba tarczek nie świadczy o jakości komunikacji.
Masz rację nie świadczy.
303 powiadasz? Komentarz Jacka "Moim zdaniem linia obsługująca nowe osiedle co 30/30/- to rozwiązanie na miarę Kielc albo Koszalina." wyjątkowo dobrze to określa.
Ł i Łbis nie są liniami ZTM-u, nie obowiązują w nich wszystkie bilety ZTM-u i kursujące krótkie wozy już są wystarczająco zapchane pasażerami Łomianek, aby wciskać w nie studentów UKSW. Kwestię umiejscowienia przystanków już pominę.

primoż
Posty: 3699
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 10 sie 2012, 11:53

MisiekK pisze:Łojesu - ile protestów na hałas zaraz będzie!
Przecież oni tam mają autobusy na 1.11. :>

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 sie 2012, 12:03

Paweł D. pisze:Masz rację nie świadczy.
303 powiadasz? Komentarz Jacka "Moim zdaniem linia obsługująca nowe osiedle co 30/30/- to rozwiązanie na miarę Kielc albo Koszalina." wyjątkowo dobrze to określa.
No to zdecyduj się. Albo zabranie 303 ci przeszkadza, bo to potrzebna linia, albo nie, bo to linia a la Kielce.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 10 sie 2012, 12:09

KwZ pisze:No to zdecyduj się. Albo zabranie 303 ci przeszkadza, bo to potrzebna linia, albo nie, bo to linia a la Kielce.
Nie, nie przeszkadza mi. W ogóle jej nie brałem pod uwagę. Nawet nic o 303 nie pisałem :)

ultras
Zbanowany
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:52

Post autor: ultras » 10 sie 2012, 17:03

Witam. Mieszkam na Elbląskiej i jakoś nie widzę powodu do narzekania, że będzie hałas od autobusu, pozwolę sobie na więcej przemyśleń:
Narzekać mogą tylko stare babcie, co siedzą w oknie cały dzień - ale czy z tego powodu mają nie jeździć autobusy, nie latać samoloty? Od tego jest życie na wsi, nie miasto.
A odnośnie planów komunikacji - nie widzę sensu kierowania z Bielan 156 - co mieszkańcom po takiej linii? Tu potrzeba przede wszystkim linii do metra lub do centrum. A jeśli to ma być komunikacja lokalna, to do metra, a nie gdzieś na peryferia, takie coś nie będzie miało zainteresowania.
Strzałem w dziesiątkę byłoby połączenie Marymontu i Gdańskiego: po pierwsze z Elbląskiej, Włościańskiej, Przasnyskiej szybciej dojadę do metra Marymont, z kolei odwrotnie mieszkańcy np. Rydygiera, okolic Zajączka, Pl.Grunwaldzkiego, co zapewni ruch pasażerów w obie strony. Dodatkowo dojdzie dojazd do tramwajów na Mickiewicza i pętli na Włościańskiej/budek kupieckich. Nie wspominając, że w ten sposób Żoliborz zyska cenne połączenie do pociągów do Modlina.
Wczoraj rodzina jechała na lotnisko, jedyne wyjście to tłuc się daleko z walizkami do 28, które z roku na rok coraz gorzej jeździ w coraz gorszych godzinach. Późnym wieczorem nie ma jak z Gdańskiego dostać się na osiedla w okolice Powązek, więc tym bardziej wydaje się potrzebne takie połączenie. Jeśli chodzi o przeszkody to jest jeden jedyny próg zwalniający, znajduje się on na Przasnyskiej obok szkoły. Nie powinien być usuwany z uwagi na liczne dzieciaki (które nomen omen nie mają komunikacji). Kolejna bariera to skręt z Włościańskiej w lewo, ale co za problem zrobić linię jednokierunkową lub ostatecznie z zawrotką na rondzie? O komunikację tutaj zabiega się od wielu lat i moim zdaniem przeszkody takie jak jeden próg zwalniający są dla urzędników wygodnymi wymówkami. Jak się naprawdę chciało zrobić komunikację gdzieś indziej, to próg dostosowano dla autobusów (przykład z ul. Stawki).
Co do kwestii 303 i 114 to warto zauważyć, że są różne koncepcje ograniczania dojazdu do Pl.Wilsona. Mieszkańcy Żoliborza z Broniewskiego z pewnością będą "wniebowzięci", jeśli zatarasuje się dwupasmowy obecnie dojazd autobusów do Pl.Wilsona, tym bardziej przyda się dojazd do Marymontu i Gdańskiego. Uważam, że 181 powinno z Chomiczówki jeździć do Pl.Wilsona i tym samym mieć tu pętlę w obie strony, obecnie z Broniewskiego nie ma dobrego dojazdu na Marymoncką i Podleśną.

ODPOWIEDZ