kolejny wypadek samolotowy na Bemowie

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 lis 2012, 21:53

Tereny rekreacyjne są oczywiście potrzebne, ale czy to akurat musi być lotnisko? Ilu ludzi z tej rekreacji skorzysta? Mam dziwne wrażenie, że już pole golfowe miałoby szansę być lepiej wykorzystane (choć te bym raczej na Siekierkach zrobił). :-k Owszem, ci się nie dokładają do korka na S7 - za to dokładają się, bo ja wiem, np. do korka na 8 ludzie, którzy chcą do jakiegoś sensownego aquaparku dojechać, bo najbliższy jest OIDP w Kielcach (no, ewentualnie w Mszczonowie, z tym że tam atrakcją są bardziej termy niż baseny jako takie).

To trochę jak z komunikacją - fajnie, jak dzięki dobremu połączeniu ktoś nie pojedzie samochodem o trzeciej w nocy, ale generalnie mając ograniczony wybór i zamkniętą pulę pieniędzy lepiej zapewnić dobre połączenie komuś, kto dzięki temu nie będzie jeździł samochodem o trzeciej - po południu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 lis 2012, 23:12

KwZ pisze:
osa pisze:Mam rozumieć, że skoro jest sobie lotnisko, to w promieniu nie wiem ilu kilometrów wokół nie można już niczego zbudować na wieki wieków?
A niech se buduje (niezbyt wysoko, są na to przepisy), tylko nie protestuje. Tak samo z terenami zalewowymi i itd.
No ale to władze zezwoliły a budowę bloków - jeszcze w latach 70. Zresztą nie bylo wtedy prywatnych deweloperów, nie liczył się najtańszy grunt itp....

Ludzie mają siedzieć cicho, bo ktoś kiedyś podjął decyzję o likwidacji lotniska, a ktoś inny jej nie dotrzymał? :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 07 lis 2012, 23:28

cns80 pisze:Coś mi się wydaje że to lotnisko było tam wcześniej niż te bloki.
Jeszcze wcześniej była tam puszcza, zasadźmy znowu drzewa.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 15 lis 2012, 19:37

I zbudujmy domek pod samym lasem, a blisko Warszawy :D

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 19 lis 2012, 0:58

Tereny rekreacyjne są oczywiście potrzebne, ale czy to akurat musi być lotnisko? Ilu ludzi z tej rekreacji skorzysta?
Tu akurat pozwolę sobie się nie zgodzić :)

01. Z tej rekreacji skorzysta może nie tłum ale pewna liczba osób - nie tylko awionetki ale i np. paralotniarze (a ten sport już np. nie odbiega kosztami od zaawansowanego "amatorskiego kolarstwa" - cena normalnej jakości skrzydła + napędu jest porównywalna z wyższej klasy rowerem (ok 10.000-15.000 pln - a zapaleńców na takie rowery w Wawie wcale nie brakuje).

02. Pojęcie "loty treningowe" trochę mi nie odpowiada. Pamiętajcie że "loty treningowe" są pod okiem doświadczonych instruktorów i twierdzenie o ich niebezpieczeństwie jest mocno przesadzone - bo pilot nigdy nie jest zdany tylko na siebie, a jak coś idzie nie tak to instruktor przejmuje kontrolę.

03. Lotnisko przynosi zyski, w sumie sporej rzeszy ludzi jak i samemu budżetowi miasta.
Infrastruktura remontowa, wszelkiej maści instruktorzy i cała reszta menażerii to są pieniądze (spore pieniądze - większe od tych które miasto zarobi na blokach), miasto raczej nie będzie zainteresowane zmniejszaniem wpływów.

04. Na świecie jest sporo podobnych lotnisk położonych w zurbanizowanych miejscach i w tym większych problemów nikt nie upatruje.

05. Ktoś kto mówi o różnicach między Babicami i Okęciem nie bardzo się chyba orientuje w tym że na Okęciu awionetki i czartery również lądują (podejście jest nad Al. Krakowską - że o dwóch supermarketach, kilkudziesięciu firmach i domach jednorodzinnych nie wspomnę - i wszyscy mają świadomość że na tym podejściu może "spaść" samolot, mimo tego nikt postulatów dotyczących zamknięcia Okęcia nie forsuje).
No ale to władze zezwoliły a budowę bloków - jeszcze w latach 70. Zresztą nie bylo wtedy prywatnych deweloperów, nie liczył się najtańszy grunt itp....
Generalnie rzecz biorąc budowano czy nie wytyczony był tzw. korytarz. Jeśli więc ktoś zakładał lat temu 30-40 że funkcjonowanie lotniska da się pogodzić z Bemowem to myślę że wiele się to nie zmieniło.
Też nie można się dać zwariować bo gdybyśmy wszyscy mieli nie robić czegoś co niesie ze sobą "potencjalne ryzyko" to całe życie siedzielibyśmy w domu w pampersach i oglądali tv (przecież codziennie istnieje "potencjalne ryzyko" że w Wawie np. wykolei się tramwaj, ciężarówka wjedzie w autobus albo jeszcze coś innego i de facto jest to ryzyko większe od "spadającego samolotu" - różnica polega na tym że z samolotu można zrobić sensację, a o wykolejonym tramwaju nikt nie napisze/nie przeczyta).
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 21 lis 2012, 22:45

Glonojad pisze:A co to ma do rzeczy?
poszkodowani przeżyli (złamania ręki i nogi). W Smoleńsku też mogli przeżyć ...
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lis 2012, 0:05

Ale nie przeżyli.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5299
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 22 lis 2012, 16:44

kulikowski pisze:W Smoleńsku też mogli przeżyć ...
No popatrz kurwa, ja mogłem w ostatniej kumulacji totka 50 baniek wygrać...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 lis 2012, 21:25

Mogli, mogli, wystarczyło na grobach ofiar Katynia nie planować startu kampanii wyborczej. :-"
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ