Co pojedzie nowym odcinkiem SzaserĂłw?

Moderator: Wiliam

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 sie 2006, 9:17

Rosa pisze:
Dennis pisze:Polepszenie? Kosztem linii do Dw. Wschodniego? Ładne mi polepszenie! Dlaczego robisz założenie, że dojazd do centrum jest ważniejszy dla Wawra, niż dojazd do Wschodniego?
Tak w zasadzie to dojazd do Centrum JEST ważniejszy od dojazdu do Wschodniego więc to założenie jest calkiem sluszne ;)
Masz pełną rację, jeśli chodzi o Warszawę lewobrzeżną: dla niej na pewno dojazd do centrum JEST ważniejszy, niż na Wschodni ;) Dla prawobrzeżnej już niekoniecznie.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36665
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sie 2006, 9:53

Znaczne fragmenty trasy 147 mają inny dojazd na Pragę: 125, 115, 521, 142, 146.

Można oczywiście utrzymywać te wszystkie linie, które ty wymieniłeś. Tylko że sam sobie zaprzeczasz - owszem, kołderka jest za krótka, więc im więcej linii, tym marniejsze częstotliwości.

Ja bym spokojnie to 147 skierował do centrum. A 142 wydłużył do DWW.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36665
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sie 2006, 9:57

jacek pisze:Bym tych wszystkich komuchów starej daty na dzień dobry wysłał na emerytury i nie zle porzadził.
A ty też byś się puknął w głowę, wszędzie komunę widzisz. Akurat wszelkie polityczne naciski na ZTM pochodzą od aktualnie panującej władzy, a ta komuną nie jest*.

Takie "magiczne gadanie" o komunie tylko przesłania prawdziwe powody niedowładu decyzyjnego w branży komunikacyjnej. Głębiej to trzeba drążyć, proszę pana...



*) Co prawda to ona tak twierdzi... :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 sie 2006, 9:58

Kołderka jest za krótka, więc trzeba kupić nową ;) Czyli pozyskać dodatkowe środki na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Warszawie. W końcu dyrektor ZTM to koleś Kaczyńskiego i na pewno sporo byłby w stanie wskórać. Inaczej się nie da sensownie zarządząć warszawskim zbiorkomem.
A co do konkretnych rozwiązań, to Twoja propozycja wydaje się do przyjęcia. Ale jednak ludzie protestowali przeciw skierowaniu 147 do centrum. A już na pewno kierowanie jej na Młynów przez Gocław i Saską Kępę jest absurdem.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36665
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sie 2006, 10:00

Dennis pisze:ludzie protestowali przeciw skierowaniu 147 do centrum.
Maro_D pisze:większość się zasmuciła, gdy dowiedzieli się, że 147 zostaje na obecnej trasie
Wiesz, ja nie mieszkam w Wawrze, nie wiem, jak jest i muszę polegać na waszych informacjach. Tymczasem tu mamy rozbieżności już na poziomie faktów.


Z drugiej strony - wszystkim się nie dogodzi, a i ZTM wcale od tego być nie powinien.

[ Dodano: 2006-08-24, 10:02 ]
Dennis pisze:Kołderka jest za krótka, więc trzeba kupić nową ;) (...) Inaczej się nie da sensownie zarządząć warszawskim zbiorkomem.
To nie znaczy, że nie da się obecnymi środkami dysponować lepiej. Muchowozów lub linii - rzeknijmy - nienajlepszych jest tyle, że aż żal patrzeć. Dubli też. A to zawsze by były jakieś oszczędności.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 sie 2006, 10:10

Dublem owszem jest istnienie trzech linii z Saskiej Kępy na Wschodni. Ale IMHO raczej 123 trzebaby udupić na tej trasie, a nie odcinać pół Wawra od centrum Pragi. Jako zwolennik decentralizacji w mieście, tworzenia i rozwoju (tych co już istnieją, np. właśnie praskiego) lokalnych centrów i wielki miłośnik połączeń transpraskich nie popieram i, co więcej, nie widzę specjalnego sensu zamieniać linii lokalnych w linie do centrum.Z jednej strony Wawrowi tnie się linie, żeby tylko coś dać im do centrum, a z drugiej Gocław dostaje wciąż nowe. Jak to jest i gdzie te oszczędności? ;)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 sie 2006, 10:11

Wawrzanie są przyzwyczajeni do chodzenia piechotą po swojej dzielnicy, stąd też nikła frekwencja na 305. Zamiast 305 mogą coś dać na Pragę, ale żeby jeździło uliczkami wawra, a nie prosto przez Trakt, Wał lub Patriotów. tyle tylko, że tam ulice są w złym stanie...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Marcinos
Posty: 183
Rejestracja: 07 lut 2006, 18:24

Post autor: Marcinos » 24 sie 2006, 10:25

Busmann pisze:Wawrzanie są przyzwyczajeni do chodzenia piechotą po swojej dzielnicy, stąd też nikła frekwencja na 305. Zamiast 305 mogą coś dać na Pragę, ale żeby jeździło uliczkami wawra, a nie prosto przez Trakt, Wał lub Patriotów. tyle tylko, że tam ulice są w złym stanie...
No dobrze. Ale linia 359 dowoziła mieszkańców do Dw. Centralnego. Mnóstwo ludzi jeździło nią z ul. Zwoleńskiej. Teraz w zamian ma powstać 119, którę spowoduje, że ludzie w jeszcze większym stopniu będą chodzić. I pewnie te nowe 119 pojawi się dwa razy na godznę. Hmm. Czemu Wawer nie godził się na połączenie 147 z 151 :?: :?:
Proboszcz powinien iść liczyć swoje owieczki.

Liczą się tylko marzenia i wysiłek, jaki się włoży by je zrealizować.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 sie 2006, 10:30

Bo są uparci. Myślą, że 119 ich szybko dowiezie do Centrum... Chociaż wcale to nie znaczy, że częstotliwość 151 pozostałaby taka, jaka jest obecnie.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 sie 2006, 11:52

ZTM pisze:Zmiany w komunikacji miejskiej od 1.09.2006

Od dnia 1.09.br. (piątek) wprowadzone zostają następujące zmiany stałe w układzie linii autobusowych:

- skierowanie linii 119 na trasę zmienioną w zastępstwie likwidowanej linii 359:

DW. CENTRALNY – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Waryńskiego (powrót: Marszałkowska) – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Bobrowiecka – Beethovena – Trasa Siekierkowska – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Żegańska – al. Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.


- skierowanie linii 151 na wydłużoną trasę:

GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – Aleje Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat (powrót: Bracka) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Leszno (powrót: Leszno – Okopowa – al. Solidarności) – Płocka – MŁYNÓW


- skierowanie linii 507 na trasę wydłużoną:

NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – al. Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most Poniatowskiego - al. Poniatowskiego – Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW


- skierowanie linii 523 na trasę zmienioną:

OLSZYNKA – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – al. Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – Wawelska – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Al. Jerozolimskie – al. Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Powstańców Śląskich – Radiowa – STARE BEMOWO

- likwidacja linii 359 i 410
Muszę przyznać, że bardzo mi się te zmiany podobają. Tak, jak generalnie jestem nastawiony negatywnie do tej instytucji na "Z", to tu naprawdę biję głośne brawa =D> Od razu widać, że "wiecie kto" dołączył do tej drużyny ;)
Może tylko (skoro już i tak nudzi mi się w robocie) mały komentarz ode mnie:
- 119: bardzo ładny przebieg; szkoda tylko, że mieszkańcy Zwoleńskiej tracą linię do centrum (choć jednak zostaje im bardzo ważna linia na Wschodni); pożyteczne zaś wydaje się przerzucenie linii łączącej zespół Dolna z zespołem Centrum na trasę wspólną z obciążonymi 501 i 519, co pozwoli zapewne nieco odciążyć te ostatnie; trzebaby jednak przystanek w zespole Centrum dla 519 przenieść pod Cepelię (podobnie zresztą, jak i 522);
- 359: dobrze, że z Gagrina znika trzecia linia do centrum - za dużo ich tam było ostatnio;
- 151: ile lat temu ja wymyśliłem taką trasę :dance:; już nawet przestałem mieć nadzieję, że kiedyś taka linia się pojawi; szkoda tylko, że nie zrobiono czegoś, aby Młynowowi przywrócić numerek 166 ;)
- 507: a więc nadal Bemowo bez połączenia z Pl Konstytucji; w dodatku nie będzie najwyraźniej wspólnego przystanku dla 507 i E-5 w zespole Dw. Centralny;
- 410 / 507: nie wiem w sumie, czy pchanie całego Gocławia do metra pod patelnię, to taki świetny pomysł (wszelkie połączenia z Politechniką znikają) :-k; choć z drugiej strony pozytywem jest samo zmniejszenie liczby linii na TŁ;
- 523: NARESZCIE :!: Choć trochę poprawi to połączenie Bemowa z okolicami Pl Konstytucji.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 24 sie 2006, 11:58

Bastian pisze:
jacek pisze:Bym tych wszystkich komuchów starej daty na dzień dobry wysłał na emerytury i nie zle porzadził.
A ty też byś się puknął w głowę, wszędzie komunę widzisz. Akurat wszelkie polityczne naciski na ZTM pochodzą od aktualnie panującej władzy, a ta komuną nie jest*.

Takie "magiczne gadanie" o komunie tylko przesłania prawdziwe powody niedowładu decyzyjnego w branży komunikacyjnej. Głębiej to trzeba drążyć, proszę pana...



*) Co prawda to ona tak twierdzi... :P
Dobra dobra.
Jestem nieszczęśliwym najemcą lokali należących do metra i wiem jak to wszystko funkcjonuje.Po trzykroć komuna.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25422
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 sie 2006, 11:59

Komentarze do komentarza Dennisa:
:arrow: 119 :arrow: Nie chcą oddać 147. Zresztą przez całe lata to 147 było wystarczające. A 519 już teraz staje pod Cepelią, a nie naprzeciw Domów Centrum.
:arrow: 507 :arrow: Na Bemowie zachowano status quo, w końcu nie dla niego miał być to projekt. Brak wspólnego przystanku przy Centralnym nie będzie bardzo uciążliwy, poza tym nie jest to sytuacja nie do naprawienia.
:arrow: 410 :arrow: Takie są koszty nowego 507. Mimo wszystko nawet przy pocięciu rozkładu 151 będą one korzystne. Po ostatnich zmianach 410 i tak 80% potoku do Politechniki podróżowało z przesiadką na Saskiej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Marcinos
Posty: 183
Rejestracja: 07 lut 2006, 18:24

Post autor: Marcinos » 24 sie 2006, 12:05

Busmann pisze:Bo są uparci. Myślą, że 119 ich szybko dowiezie do Centrum... Chociaż wcale to nie znaczy, że częstotliwość 151 pozostałaby taka, jaka jest obecnie.
Dla mnie to wszystko dziwnie wygląda. Rozmawiałem z przedstawicilami gminy Wawer i oni twierdzą, że hcieli uzyskać szybki dojazd do Centrum, kosztem połączenia 147 i 359. Wtedy według nich nie było by jeżdżenia po Gocławiu. Teraz jak przedstawiono im projekt 119 to większość z nich jest z tej linii nie zadowolonych. Więc tutaj rodzi się pytanie, czy ZTM konsultował się z przedstawicielami gmniny :? :?: :?:
Proboszcz powinien iść liczyć swoje owieczki.

Liczą się tylko marzenia i wysiłek, jaki się włoży by je zrealizować.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 sie 2006, 12:44

Dennis pisze:Od razu widać, że "wiecie kto" dołączył do tej drużyny.
:arrow: Ciekawość wzięła górę, więc pozwolę sobie poprosić o uszczegółowienie tego zdania ;).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36665
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sie 2006, 13:00

Zgaduję, że Dennisowi chodziło o Jarka... Ale to przecież nic ani nowego, ani nieznanego wam. :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ