Szkolenia i kursy

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 22 sty 2013, 22:34

reserved pisze:No tak ale to jest coś co można łatwo zaliczyć?
Jeżeli posiadasz zdolność logicznego myślenia, potrafisz dopasować obrazki w taki sposób, aby wszystko wyglądało sensownie, masz dobry refleks, potrafisz ocenić prędkość i odległość, masz oczy, które nie zostaną oślepioną śmiesznym światłem, to tak - można łatwo.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 22 sty 2013, 22:48

O... nie ma "czytania ze zrozumieniem". Jak dobrze. (-o< :D

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 sty 2013, 22:52

panzerloud pisze:przejście z rękami wyciągniętymi na boki na wprost, stawiając nogę za nogą,
Na Politechnice Śląskiej, Wydział Transportu ma laboratorium psychotestów i ten test ma w sobie jeszcze dodatkowo patrzenie w taki o to ruchomy obrazek:
Obrazek :D

Awatar użytkownika
kukuryk12
Posty: 599
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:11
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: kukuryk12 » 23 sty 2013, 19:56

Jaka jest dolna granica wiekowa przystąpienia do kwalifikacji wstępnej? Wiem, że przyspieszona jest możliwa dopiero po ukończeniu 23 roku życia, a wstępna zwykła jest określona jako do 23 roku życia.
Po ukończeniu KW można przystąpić do prawa jazdy kat. D przed regulaminowym 24 rokiem życia?
eNki

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 23 sty 2013, 22:35

kukuryk12 pisze:Jaka jest dolna granica wiekowa przystąpienia do kwalifikacji wstępnej? Wiem, że przyspieszona jest możliwa dopiero po ukończeniu 23 roku życia, a wstępna zwykła jest określona jako do 23 roku życia
Było to już wałkowane. :-"

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 23 sty 2013, 23:39

kukuryk12 pisze:Jaka jest dolna granica wiekowa przystąpienia do kwalifikacji wstępnej? Wiem, że przyspieszona jest możliwa dopiero po ukończeniu 23 roku życia, a wstępna zwykła jest określona jako do 23 roku życia.
Po ukończeniu KW można przystąpić do prawa jazdy kat. D przed regulaminowym 24 rokiem życia?
Dolna granica wiekowa to 16 lat. Tak, w wieku 16 lat, nie mając bladego pojęcia o ruchu drogowym, masz wyjeździć 8 godzin autobusem, w tym 2 po macie poślizgowej (albo jakoś tak). Absurd :)

Po ukończeniu pełnej KW możesz robić kat. D od 21 roku życia.
noidea

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 23 sty 2013, 23:51

Adam G. pisze:Dolna granica wiekowa to 16 lat. Tak, w wieku 16 lat, nie mając bladego pojęcia o ruchu drogowym, masz wyjeździć 8 godzin autobusem, w tym 2 po macie poślizgowej (albo jakoś tak). Absurd
Ooo, to aż tak technika poszła naprzód? :P

driving_lajsens
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2013, 11:03

Post autor: driving_lajsens » 24 sty 2013, 0:04

Adam G. pisze:
kukuryk12 pisze:Jaka jest dolna granica wiekowa przystąpienia do kwalifikacji wstępnej? Wiem, że przyspieszona jest możliwa dopiero po ukończeniu 23 roku życia, a wstępna zwykła jest określona jako do 23 roku życia.
Po ukończeniu KW można przystąpić do prawa jazdy kat. D przed regulaminowym 24 rokiem życia?
Dolna granica wiekowa to 16 lat. Tak, w wieku 16 lat, nie mając bladego pojęcia o ruchu drogowym, masz wyjeździć 8 godzin autobusem, w tym 2 po macie poślizgowej (albo jakoś tak). Absurd :)

Po ukończeniu pełnej KW możesz robić kat. D od 21 roku życia.
Kolega z tym 16 rokiem życia to się zagalopował troszkę;)

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 24 sty 2013, 0:18

driving_lajsens pisze:
Adam G. pisze:Dolna granica wiekowa to 16 lat. Tak, w wieku 16 lat, nie mając bladego pojęcia o ruchu drogowym, masz wyjeździć 8 godzin autobusem, w tym 2 po macie poślizgowej (albo jakoś tak). Absurd :)
Po ukończeniu pełnej KW możesz robić kat. D od 21 roku życia.
Kolega z tym 16 rokiem życia to się zagalopował troszkę;)
Istotnie. W obecnej wersji Ustawy o transporcie drogowym, nie ma określonego dolnego wieku rozpoczęcia kursu KW. W związku z tym, zgodnie z przepisami, taki kurs może rozpocząć nawet trzylatek. Serio.
noidea

walther
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2012, 2:04
Lokalizacja: R-1 Woronicza

Post autor: walther » 06 lut 2013, 2:33

reserved pisze:
panzerloud pisze:[...]
No tak ale to jest coś co można łatwo zaliczyć? Pytam bo ja mam obecnie stany lękowe, leczę się zarówno psychologicznie jak i psychiatrycznie (właściwie to dopiero zaczynam) ale jak się z tym uporam to chciałbym spróbować. Tylko po prostu jeżeli człowiek już zaczął się zmagać z takimi problemami to pewnie będzie mu troszkę trudniej takie coś zrobić bo tego się nie da tak naprawdę wyleczyć, można po prostu nauczyć się to uciszać i zwalczać, dlatego pytam czy to jest coś takiego trudnego czy jednak większość osób to zalicza...
Badanie psychologiczne zweryfikuje: Nadaje się lub nie... Niestety nie ma tak że każdy "musi" przejść. Jeden niezaliczony element złożonego badania psychologicznego skutkuje wynikiem negatywnym całego badania, choć nie zamyka to sprawy, są "poprawki" ale dodatkowo płatne.
1. Wyspać się, 2. Nie przesadzić z alkoholem dzień wcześniej ;) Nawet najlepszy bystrzak, po nieprzespanej lub przehulanej nocy jest "do odstrzału" na psychotechnice

Awatar użytkownika
zeus
Posty: 822
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:21

Post autor: zeus » 06 lut 2013, 14:05

Orientuje się może ktoś z Was czy którakolwiek z firm obsługujących połączenia ZTM (MZA, Mobilis, PKS) wystawia zaświadczenia do Urzędu Pracy (o możliwości zatrudnienia po odbytym kursie finansowanym z PUP kat. D)?
N64 DW.Centralny...-Płochocińska-Jana Kazimierza- PKP Nieporęt/Białobrzegi

526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE

Tak dla budowy parkingów Park & Ride

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 02 mar 2013, 16:53

A ja powrócę do moich pytań dot. leczenia psychiatrycznego a przyjmowania kierowców do MZA i ogólnie jako kierowcę autobusu. Jaka jest definicja "leczenia psychiatrycznego" w przepisach? Czy to jest tak, że nie muszę składać żadnych dokumentów tylko po prostu jeśli przejdę pozytywnie psychotesty to oznacza samo z siebie, że jestem zdolny do prowadzenia czy jednak muszę odpowiednie zaświadczenia jakieś przynosić czy cuś?

Pytam bo okazało się, że nie wymagam leczenia psychiatrycznego a jedynie leczenia psychologicznego (psychoterapia z psychologiem) a sama pani psychiatra kazała zadzwonić i się pochwalić jak już będę jeździł autobusem. :P

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 02 mar 2013, 21:52

reserved pisze:A ja powrócę do moich pytań dot. leczenia psychiatrycznego a przyjmowania kierowców do MZA i ogólnie jako kierowcę autobusu. Jaka jest definicja "leczenia psychiatrycznego" w przepisach? Czy to jest tak, że nie muszę składać żadnych dokumentów tylko po prostu jeśli przejdę pozytywnie psychotesty to oznacza samo z siebie, że jestem zdolny do prowadzenia czy jednak muszę odpowiednie zaświadczenia jakieś przynosić czy cuś?

Pytam bo okazało się, że nie wymagam leczenia psychiatrycznego a jedynie leczenia psychologicznego (psychoterapia z psychologiem) a sama pani psychiatra kazała zadzwonić i się pochwalić jak już będę jeździł autobusem. :P
Nic nie musisz przynosić... na rozmowie z lekarzem, jeśli zapyta czy masz jakieś przebyte choroby psychiczne, możesz powiedzieć że nie, ale chodziłeś do Pani psycholog bo to i owo Ci się w niej podobało(to chyba nie choroba?), ewentualnie powiedz że na nic nie chorowałeś, co będzie całkowicie zgodne z prawdą, bo przecież jesteś normalnym, zdrowym człowiekiem, bez względu na to, jakiego wytłumaczenia szukasz dla swojej nieśmiałości. Po wywiadzie podpisujesz że to co mówiłeś jest zgodne z prawdą i „wsio”. Jeśli masz siłę, sałatę, i po prostu chcesz, to zrób te uprawnienia :)

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 02 mar 2013, 22:00

Dzięki za odpowiedź. ;)

A mam jeszcze dwa małe pytania:

1. Nie mogę za bardzo znaleźć informacji o psychotestach przed kursem na prawo jazdy w MZA. Rozumiem, że mogę je zrobić sobie w MZA np. osobno, żeby się po prostu sprawdzić obecnie (a nuż zdam) bez jeszcze samego kursu i one będą ważne jeśli się zdecyduję na ten kurs? Ile godzin trwają takie psychotesty akurat w MZA i czy one są jednego dnia czy podzielone na kilka dni?

2. Czy jeśli chcę uzyskać bezpośrednio informacje w OSK MZA to mam się zgłosić do biura przy Woronicza? Na stronie jest tak napisane właśnie ale rozumiem, że to jest aktualne? Czy może w innym miejscu?

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 02 mar 2013, 22:03

reserved pisze:1. Nie mogę za bardzo znaleźć informacji o psychotestach przed kursem na prawo jazdy w MZA. Rozumiem, że mogę je zrobić sobie np. osobno, żeby się po prostu sprawdzić obecnie (a nuż zdam) bez jeszcze samego kursu i one będą ważne jeśli się zdecyduję na ten kurs? Ile godzin trwają takie psychotesty akurat w MZA i czy one są jednego dnia czy podzielone na kilka dni?
Bez badań psychotechnicznych nie możesz iść na kurs. Jak zrobisz - są ważne. Proste.

ODPOWIEDZ