Awionetka rozbiła się kilkanaście metrów od przystanku

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 sie 2006, 17:02

Jak podał PR III, ulica Marymoncka na wiadukcie jest nieprzejezdna w związku z wypadkiem awionetki, która spadła na wiadukt.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 sie 2006, 17:04

RMF FM pisze:Ultralekki dwuosobowy samolot rozbił się w okolicy Hali Marymonckiej w Warszawie. Zginęły dwie osoby - pilot i pasażer. Samolot spłonął. Do tragedii doszło, gdy maszyna podchodziła do lądowania na lotnisku Bemowo.

W związku z wypadkiem w Warszawie zamknięta jest ulica Marymoncka w stronę Łomianek.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 27 sie 2006, 17:06

Onet pisze:Warszawa: Śmigłowiec rozbił się w okolicach Hali Marymonckiej
W okolicach Hali Marymonckiej w Warszawie spadł śmigłowiec lub awionetka - podała TVN24. Prawdopodobnie są ofiary - dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP.
Precyzując - stało się to nad ul. Marymoncką na wysokości Potockiej, zginęły dwie osoby.

Ciekawe jakie będą objazdy :-k
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 sie 2006, 17:19

Tramwaje też nie jeżdżą.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 27 sie 2006, 17:26

Fart jak stąd do Ameryki, że tylko dwie osoby zgineły...
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 sie 2006, 17:36

wg Gazety nieczynna jest też Trasa Toruńska...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 658
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 27 sie 2006, 18:21

zaciszanin pisze:Precyzując - stało się to nad ul. Marymoncką na wysokości Potockiej, zginęły dwie osoby.

Ciekawe jakie będą objazdy :-k
Precyzując jeszcze dokładniej, samolot spadł na wiadukt nad Trasą AK. Autobusy z Żeromskiego są pewnie kierowane do Podleśnej i dalej Gdańską lub Mickiewicza. Jak podaje TVN24 nieprzejezdna jest również Trasa AK, chociaż na pokazywanych przez nich zdjęciach widać, że samochody jeżdżą po tej trasie normalnie.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 sie 2006, 18:22

tak, z tego, co zauważyłem, to dziennikarze mylą Trasę AK (Toruńską) z "popularną trasą na Gdańsk"...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 27 sie 2006, 18:44

Onet pisze: Obrazek
W wypadku awionetki, która spadła w Warszawie na wiadukt w miejscu, gdzie przecinają się ul Marymoncka i Al. Armii Krajowej, zginęli najprawdopodobniej pilot-instruktor i uczeń. Nie ucierpiał nikt postronny, nie było też zderzenia z żadnym pojazdem.
"Z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie pilot miał problemy z silnikiem. Leciał w stronę lotniska na Bemowie. Nie wiemy, czy awaryjnie chciał usiąść, czy spadł" - powiedział dyżurny z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu wypadku obecna jest policja i straż pożarna, zabezpieczająca miejsce wypadku. "Ustalamy przebieg zdarzenia" - dodał dyżurny KSP.
Może wreszcie ruszą głową, że to miejsce jest fatalne na lotnisko. Niektórzy właściciele domów na Bemowie w okolicach lotniska ubezpieczyli domy od katastrofy lotniczej (!).
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 27 sie 2006, 19:13

:arrow: Więcej szczegółów na temat tego wypadku:
Onet.pl pisze:Warszawa: Awionetka rozbiła się kilkanaście metrów od przystanku

W wypadku awionetki, która w niedzielę po południu spadła w Warszawie na wiadukt przy ulicy Marymonckiej, zginęły dwie lecące nią osoby - instruktor i uczeń. Nie ucierpiał nikt postronny. Komisja Wypadków Lotniczych bada przyczyny katastrofy.

Samolot spadł na wiadukt w miejscu, gdzie przecinają się ul Marymoncka i Al. Armii Krajowej, niedaleko przystanku tramwajowego. Po upadku maszyna zapaliła się, pożar szybko ugaszono. "Nie ucierpiał nikt postronny, nie było też zderzenia z żadnym pojazdem" - poinformował Andrzej Browarek z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Dodał, że "z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie pilot miał problemy z silnikiem. Leciał w stronę lotniska na Bemowie. Nie wiemy, czy awaryjnie chciał usiąść, czy spadł". Z informacji oficera dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej, Jacka Pietranika wynika, że samolot wystartował też z lotniska na Bemowie.

Katastrofa awionetki spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym. Zamknięto wiadukt przy ul. Marymonckiej oraz ulicę Słowackiego, na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Potockiej.

Na miejsce wypadku przybyli przedstawiciele Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych, którzy wyjaśniają przyczyny wypadku.

Marcinos
Posty: 183
Rejestracja: 07 lut 2006, 18:24

Post autor: Marcinos » 27 sie 2006, 19:43

MeWa pisze:tak, z tego, co zauważyłem, to dziennikarze mylą Trasę AK (Toruńską) z "popularną trasą na Gdańsk"...
To ty się mylisz. Jakbyś pojechał dalej, to wyjeżdżasz na trase do Gdańska.
Proboszcz powinien iść liczyć swoje owieczki.

Liczą się tylko marzenia i wysiłek, jaki się włoży by je zrealizować.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 sie 2006, 19:47

MeWa pisze:wg Gazety nieczynna jest też Trasa Toruńska...
Wg. RMF FM jest czynna.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 sie 2006, 19:49

Autobusy kierowane są przez Gdańską, Hłaski, Lektykarską do Podleśnej i Podczaszyńskiego. Info od 8315, który przebywa na miejscu zdarzenia.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 27 sie 2006, 19:59

R-11 Kleszczowa pisze:Autobusy kierowane są przez Gdańską, Hłaski, Lektarynki do Podleśnej i Podczaszyńskiego.
:arrow: Lektykarską chyba. Dlaczego mnie tam nie ma? :-k ;)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 sie 2006, 20:00

Tak tak- mój bład. A dlaczego Ciebie tam nie ma- hmmmmm to jest pytanie retoryczne =P~
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ