A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

esbek
Posty: 542
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 04 lut 2013, 0:12

Pomnik jak pomnik tylko z tą wielkością przesadzili. Kaczyński 2,5 m. Przynajmniej o metr za dużo. O-)
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 04 lut 2013, 0:24

Wolfchen pisze: :arrow: Aczkolwiek pozytywnym aspektem w tym całym zamieszaniu jest to, że na ten pomnik nie idzie publiczna kasa.
Nie żebym był entuzjastą stawiania pomnik?w Lechowi Kaczyńskiemu, ale jeśli już stawiać, to właśnie za publiczne pieniądze - w końcu był jednak prezydentem tego kraju...

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 04 lut 2013, 0:31

Kaczorowski, Wałęsa i Kwaśniewski również.

Co do finansowania pomników z publicznych pieniędzy - jak już, to takie, które upamiętniają wszystkie ofiary tej katastrofy.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lut 2013, 0:46

Wolfchen pisze:Kaczorowski, Wałęsa i Kwaśniewski również.
Żyjącym się pomników nie stawia (z wyjątkami...). Kaczorowski swoich pomników się jeszcze pewnie doczeka.

Ale skoro Narutowicz może mieć swoje place i pomniki, skoro najwyraźniej jego jedyną zasługą na stanowisku prezydenta było to, że go ktoś zastrzelił...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 lut 2013, 12:14

MeWa pisze:Ale skoro Narutowicz może mieć swoje place i pomniki, skoro najwyraźniej jego jedyną zasługą na stanowisku prezydenta było to, że go ktoś zastrzelił...
A to się stawia oddzielne pomniki jako prezydentowi, oddzielne jako naukowcowi i oddzielne jako działaczowi niepodległościowemu? Narutowicz wszystko łączył, trochę zasług w życiu miał.

No wiem, Kaczyński ma rolę w filmie, tego Narutowiczowi brakło :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lut 2013, 23:12

No właśnie problem w tym, że nie ma uniwersalnej miarki, wedle której można byłoby określi komu należy się pomnik.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 05 lut 2013, 11:37

grzegorz w temacie religijnym pisze:(...)sprowadza się do nierobienia niczego konkretnego (chyba za to zresztą ogół Polaków kocha Kwaśniewskiego).
OIDP to Kwachu jak odchodził po II kadencji nie był lubianym politykiem w Polsce wg sondaży. Startować nie mógł, bo więcej jak II kadencje na stołku prezydenckim być nie można, więc trochę było mu też wszystko jedno. Nawet SLD w wyborach potem po dupie dostało (w 2005 wybory prezydenckie i parlamentarne zbiegły się w podobnym momencie). Druga (a nawet trzecia, bo druga miłość to raczej była przy wyborach w 2000 r. :term: ) miłość do Olka przyszła w trakcie kadencji Lecha, bo nikt nie spodziewał się, że może być gorszy prezydent.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 05 lut 2013, 18:41

OIDP SLD dostało za afery, jakie miało będąc u władzy. W końcu za to Miller podał się do dymisji.
A Kwaśniewski był może nie kochany, ale poważany. Np. za to, że pozwalał rządzić Buzkowi, który w końcu był z drugiej strony sceny politycznej.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 05 lut 2013, 21:25

Polityk zapowiedział, że jeżeli Nowicka nie odejdzie, to RP złoży wniosek o odwołanie wszystkich marszałków, w tym także Ewy Kopacz. - Wanda Nowicka powiedziała, że zrezygnuje ze stanowiska jeśli nie zostanie odwołana. Zobaczymy, czy dotrzyma tych słów - przypomniał Palikot.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/palikot- ... omosc.html
Tego chyba jeszcze nie było - klub stanowczo żąda odwołania swojego wicemarszałka za pierdołę, a inne kluby tegoż wicemarszałka bronią jak niepodległości...

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4905
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 05 lut 2013, 22:19

Gdyby u nas były normalne standardy to pani Nowicka wyleciała by za tekst "że wzięła nagrodę bo inaczej by się zmarnowało". Nawet jeśli to prawda (o tym marnotrawstwie) to wydaje mi się że nie powinna tego mówić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 lut 2013, 22:45

Po tym, jak Sikorski podrasował kurs euro, żeby mu wyszło 302 miliardy nie sądziłem, że w ogóle 300 przeskoczymy. A tu proszę...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

esbek
Posty: 542
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 08 lut 2013, 22:54

Mi bardzo podobał się tekst Pani Szydło "nam należy się więcej"
Nieodłączna córa Solidarności.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7885
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 09 lut 2013, 9:04

esbek pisze:Mi bardzo podobał się tekst Pani Szydło "nam należy się więcej"
Nieodłączna córa Solidarności.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 lut 2013, 10:18

Łał, nie mam pojęcia, o czym mówicie z tym Sikorskim i Szydło :)
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 09 lut 2013, 15:48

Wiliam pisze:Gdyby u nas były normalne standardy to pani Nowicka wyleciała by za tekst "że wzięła nagrodę bo inaczej by się zmarnowało". Nawet jeśli to prawda (o tym marnotrawstwie) to wydaje mi się że nie powinna tego mówić.
Nieuczciwe jest takie formułowanie myśli, bo tak właśnie miało być. Ja bym powiedział raczej: 'gdyby panowały u nas normalne standardy przyzwoitości, nikt nie blokowałby kandydatury na marszałka z powodu jego seksualności, a tym bardziej nie robiłby tego stawiając tę kwestię wyżej niż standardy etyczne marszałka dotychczasowego'.

ODPOWIEDZ