Trasa Łazienkowska i nie tylko

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 lut 2013, 14:24

jasiu pisze:
rhemek pisze:Ja jak jezdze widze dokladnie cos innego. Na politechnice ludzie przepuszczaja 520, ktore jezdzi czesto pol puste, a do 525 juz tam nie daje sie wbic.
To akurat kwestia częstotliwości obu linii - 525 jest za rzadkie z punktu widzenia odcinka Politechnika - Saska, z kolei 520 zostało sztucznie "nadmuchane" i są tam względne luzy nawet na najbardziej frekwentowanym odcinku.
525 jest jednak dzięki Rozbratowi i Międzynarodowej wyraźnie szybsze od 520. Ale z machinacjami częstotliwością 520 i 525 z tytułu Ostrobramskiej proszę ostrożnie. Mamy jeszcze drugą końcówkę 520, którą też trzeba w takich zabawach uwzględnić.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 lut 2013, 14:27

Płowieszczołak pisze: OK. Argument dotarł po podkreśleniu jego wagi. Teraz już pamiętam, że o 8 rano wysiada po 30 osób z każdego 525 przy IK, Bursztynowej i CZD, a na Czecha w 525 jadące na Międzylesie o tej porze nie da się wsiąść. Sorry, że w pierwszym momencie nie brałem tego argumentu wystarczająco serio.

Czy jeszcze jakieś rzeczy, ktoś chciałby z tego co pisałem prostować? Czy reszta już jest OK?
Rozumiem, że bez kpin nie umiesz dyskutować?
Dyskusja to dla Ciebie przyjęcie Twojego punktu widzenia?

Płowieszczołak
Posty: 274
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:08

Post autor: Płowieszczołak » 08 lut 2013, 14:36

rhemek pisze:Dyskusja to dla Ciebie przyjęcie Twojego punktu widzenia?
Rhemku, przed momentem uznałem Twój argument i przyznałem Ci rację, powtarzając to co z mojej winy zbagatelizowałem, żeby innych nie wprowadzać w błąd gdyby nie potrafili odnieść tych przeprosin do określonego cytatu.
Jeśli jest takich fragmentów więcej to też chciałbym sprostować.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 lut 2013, 14:39

OK sorry, zwracam honor i przepraszam, ale naprawdę to tak wyglądało.

Płowieszczołak
Posty: 274
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:08

Post autor: Płowieszczołak » 08 lut 2013, 14:43

Mimo to Rhemku, proszę Cię (i inne czytające osoby) o wskazanie moich wypowiedzi, w których mijam się z prawdą.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 lut 2013, 14:45

A ja was bardzo uprzejmie proszę o powrót do meritum. Najlepiej takiego merytorycznego meritum :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 08 lut 2013, 14:50

jeszcze odnośnie tego:
Płowieszczołak pisze:Czy jeszcze jakieś rzeczy, ktoś chciałby z tego co pisałem prostować? Czy reszta już jest OK?
Płowieszczołak pisze:Może dlatego pewnie nie zauważasz dwóch autobusów z Odrodzenia do Wiatracznej o łącznej częstotliwości od 6 do 8 autobusów na godzinę
rhemek pisze:115 w obecnym kształcie nadaje się tylko do odsypiania nocek :)
amen.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 lut 2013, 15:01

Niedawno skusiłem sie na dojechanie 115 z Kajki do Płowieckiej w sobotę, bo akurat podjechała. Przyjechała tam później niż 525 , który miał być za 10 minut. To chyba wystarczy za komentarz.

Płowieszczołak
Posty: 274
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:08

Post autor: Płowieszczołak » 08 lut 2013, 15:15

Jeśli to właśnie początek nowego tematu to się spytam z wielkiej ciekawości.
A co takiego przystopowało 115? Rozkładowo to różnica 5 minut w obu trasach z Kajki do Płowieckiej.
Jakiś zwiększony ruch na terenach wystawowych przy Okularowej?

Chciałem też zwrócić uwagę na ciekawostkę z tej okolicy.
Dziś widziałem około 7.30 przystanek Rekrucka 01. Nieodśnieżony. Nietknięty ludzką stopą. Czy ten przystanek jest obecnie komukolwiek potrzebny?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 lut 2013, 15:20

rhemek pisze:Niedawno skusiłem sie na dojechanie 115 z Kajki do Płowieckiej w sobotę, bo akurat podjechała. Przyjechała tam później niż 525 , który miał być za 10 minut. To chyba wystarczy za komentarz.
To w takim razie 115 rzeczywiście nie powinno jechać na Wiatraczną, tylko na Marysinie kończyć.


Mam pytanie: czy Międzylesie tak rozpaczliwie potrzebuje bezpośredniego dojazdu do Wiatracznej, czy przesiadki na Trakcie Lubelskim (113+142+7xx: 16/7/8 kursów/h) nie wystarczą? Takie pytanie teoretyczne, wycięcie 125 nie przed otwarciem tramów na Targowej.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 lut 2013, 15:27

Płowieszczołak pisze:Jeśli to właśnie początek nowego tematu to się spytam z wielkiej ciekawości.
A co takiego przystopowało 115? Rozkładowo to różnica 5 minut w obu trasach z Kajki do Płowieckiej.
Jakiś zwiększony ruch na terenach wystawowych przy Okularowej?

Chciałem też zwrócić uwagę na ciekawostkę z tej okolicy.
Dziś widziałem około 7.30 przystanek Rekrucka 01. Nieodśnieżony. Nietknięty ludzką stopą. Czy ten przystanek jest obecnie komukolwiek potrzebny?
Rozkład sobie a czas przejazdu sobie. 115 już tam po prostu ma.

[ Dodano: |8 Lut 2013|, 2013 15:28 ]
KwZ pisze:

Mam pytanie: czy Międzylesie tak rozpaczliwie potrzebuje bezpośredniego dojazdu do Wiatracznej, czy przesiadki na Trakcie Lubelskim (113+142+7xx: 16/7/8 kursów/h) nie wystarczą? Takie pytanie teoretyczne, wycięcie 125 nie przed otwarciem tramów na Targowej.
Dla mnie niepotrzebne, przesiadki na trakcie są ok. ale pamiętaj, że 525 pełniłoby od przystanku Trakt role lokalna, więc musiałyby byc dodatkowe kursy na 525.

Płowieszczołak
Posty: 274
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:08

Post autor: Płowieszczołak » 08 lut 2013, 15:39

-5 na takim odcinku? I to w kierunku Płowieckiej!
Mnie się to nigdy nie zdarzyło a niemało tam widziałem.
Ja rozumiem w drugą stronę, w poniedziałkowy poranek, przy zakorkowanym Trakcie Brzeskim od Starej Miłosny kiedy kierowcy omijają ten korek jadąc przez Wesołą i włączają się tam do ruchu by skorzystać z estakad nad węzłem Marsa. Światła na Kościuszkowców nie są zbyt długie w tym kierunku i wtedy to 115 może mieć te -5 albo i lepiej. Tak to tylko budzisz moje wątpliwości.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 08 lut 2013, 15:43

KwZ pisze:rhemek napisał/a:
Niedawno skusiłem sie na dojechanie 115 z Kajki do Płowieckiej w sobotę, bo akurat podjechała. Przyjechała tam później niż 525 , który miał być za 10 minut. To chyba wystarczy za komentarz.
To w takim razie 115 rzeczywiście nie powinno jechać na Wiatraczną, tylko na Marysinie kończyć.
ZTCW wszelkie pomysły tego typu racjonalizacji potworka 115 rozbijały się o protesty rad osiedlowych/dzielnicowych. Ale ten temat proponuję kontynuować w temacie wawerskim.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 lut 2013, 16:01

Płowieszczołak pisze:-5 na takim odcinku? I to w kierunku Płowieckiej!
Mnie się to nigdy nie zdarzyło a niemało tam widziałem.
Ja rozumiem w drugą stronę, w poniedziałkowy poranek, przy zakorkowanym Trakcie Brzeskim od Starej Miłosny kiedy kierowcy omijają ten korek jadąc przez Wesołą i włączają się tam do ruchu by skorzystać z estakad nad węzłem Marsa. Światła na Kościuszkowców nie są zbyt długie w tym kierunku i wtedy to 115 może mieć te -5 albo i lepiej. Tak to tylko budzisz moje wątpliwości.
Nigdy sie nad tym nie zastanawiałem. Co kilka tygodni po prostu czekając na przystanku daje sie skusić na 115 i ZAWSZE tego żałuję, Zawsze jestem później niż byłbym 525/125 , który odjeżdza kilka minut potem. Taka prawidłowość.

Kosiniak
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2012, 13:21
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Kosiniak » 08 lut 2013, 22:43

rhemek pisze:
Co do korzystania z autobusow na TL . Ja jak jezdze widze dokladnie cos innego. Na politechnice ludzie przepuszczaja 520, ktore jezdzi czesto pol puste, a do 525 juz tam nie daje sie wbic. Wiec masz bledne informacje.
Przykro mi Plowieszczołak...ale znów 100% racji ;-)
Zresztą co to za bzdura z tym węzłem przesiadkowym na rondzie? Jak ktoś chce jechać z 145 na TŁ to wysiada na Okularowej, gdzie ma to "wspaniałe, korzystne dla całego miasta" 520 oraz 514.

ODPOWIEDZ