Sieci komórkowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 02 lut 2013, 14:59

vernalisadonis pisze:Orange w Warszawie nie jest złe. Sam kiedyś korzystałem i byłem zadowolony, zasięg wszędzie miałem na full.
Jak porównywałem ze znajomymi, to jest zdecydowanie najgorsze.
Niezależnie od telefonu nie miałem np. zasięgu w Powsinie na polankach z ogniskami czy też miałem potężne kłopoty z zasięgiem wewnątrz domu koleżanki na Nowodworach czy kolegi na Kabatach.
Od jakichś 2 miesięcy jestem w T-Mobile i takich kłopotów nie mam w ogóle...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 lut 2013, 15:02

Ja problemy z zasięgiem miewam na Ursynowie, 200m od przystanku Centrum Onkologii, niezależnie od miejsca mogę spodziewać się trzasków i rwanej rozmowy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 02 lut 2013, 15:09

panzerloud pisze:Sony Xperia lt26i jest całkiem fajna
Na pewno ten, a nie jakiś inny? Bo ten lt26i (S) nie ma slotu na SD (za to ma 32GB pamięci), ma teoretycznie niewymienną baterię i klapkę wsuwaną (która niestety ma tendencję do luzowania się)
Z bootloaderem to fakt (i chyba póki co tych zablokowanych nie da się odblokować, ale te nie z Orange już tak), ale to ogranicza tylko wgranie nowego kernela, są ROM-y działające na zwykłym kernelu. Rootowanie jest banalnie proste (wystarczy podłączyć telefon i odpalić opcję w programie), tym samym programem ZTCW wgrywa się też ROM-y.
No i system w wersji od Sony jest zupełnie niezły, działa naprawdę płynnie (zero zacięć), tylko domyślnie brakuje kilku rzeczy, które trzeba dograć (np. ustawień w menu statusu, jak w HTC)

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 02 lut 2013, 15:12

px33 pisze:
panzerloud pisze:Sony Xperia lt26i jest całkiem fajna
Na pewno ten, a nie jakiś inny?)
ST26i, mój błąd.
To już przy okazji wrzucam tego softa od Orange, jeśli kiedyś będziesz miał ochotę(JacekM) zobaczyć jak działa ten telefon na ichnim oprogramowaniu.
Sony Xperia J(ST26i)_11.0.4.7.5(4.0.4)_PL-Orange
No i skoro już edytuje post to ślicznie dziękuje za zwrócenie uwagi na ten dość istotny szczegół :)

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 02 lut 2013, 15:29

A tak idąc w szczegóły: czym miałoby się to objawiać? W Play jestem od 2007 i jakoś nigdy się nie zdarzyło, żeby zerwało połączenie, przycinało, szumiało czy coś...

A może nie wiem, jak brzmi normalna jakość?
Nie wiem, wujostwo się wyniosło z Play'a przez jakość połączeń - szum, zrywanie itd. Ale jednocześnie nie wiem czy może być gorzej niż teraz w Orange mam - praktycznie brak zasięgu u mnie w domu i w wielu innych miejscach (np. w Starym BUW-ie 8-( ).

vernalisadonis pisze:Orange w Warszawie nie jest złe.
Nie jest złe, jest tragiczne. Brak możliwości przeprowadzenia rozmowy w stolicy jest tragiczny.

Dzięki za rady w temacie telefonu, kwestie softu średnio mnie interesują, bo nie bawię się w takie rzeczy. Choć sparzyłem się teraz na androidzie (orange'owy soft w X10) i chciałem spróbować iOS'a, ale Play wycofał 4s w rozsądnej cenie, a nie zamierzam przepłacać za 5.

Poza tym przyzwyczaiłem się do posiadania zasięgu w metrze i też dlatego chcę przejść do Play'a O-)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 02 lut 2013, 15:33

JacekM pisze:ale Play wycofał 4s w rozsądnej cenie
A echo na to...
Przy okazji: w grudniu przedłużam (no raczej przedłużam) z nimi traktat, przy okazji jubileusz pięciolecia. Jak myślicie, jak doświadczenia z Play: też potraktują mnie gorzej od nowego klienta? :)

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 02 lut 2013, 15:44

JacekM pisze:Dwa pytania:

1. Problemy z jakością połączeń w Playu w Warszawie to mit czy fakt?
Zależy od konkretnego miejsca w stolicy. W większości miejsc nie ma problemu.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 02 lut 2013, 17:32

JacekM pisze:Problemy z jakością połączeń w Playu w Warszawie to mit czy fakt?
Ja nigdy nie miałem żadnego problemu z zasięgiem. W przeciwieństwie do Orange, które potrafiło gubić zasięg w bardzo różnych miejscach. Mam kolegę na Zaciszu, który ma telefon w tej nieszczęsnej sieci. Kiedy ktoś dzwoni, od razu biegnie do kuchni, bo tylko tam nie zrywa mu połączenia. :) W przypadku pokoi lub łazienki próba znalezienia zasięgu wygląda mniej więcej tak.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7773
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 02 lut 2013, 17:52

W kwestii jakości rozmów mogę polecić T-Mobile, żadnych problemów...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 3549
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 02 lut 2013, 18:19

radeom pisze:Problemy z jakością połączeń w Playu w Warszawie to mit czy fakt?
Mit. Ja nie mam żadnych problemów. A i ceny niskie :)
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 02 lut 2013, 18:34

panzerloud pisze:(...) To co najbardziej mnie wnerwiało w tym telefonie to to, że jako akcesorium dali ładowarkę do której trzeba było wpiąć (dołączony) kabel microUSB-USB, po prostu wolałbym żeby ładowarka miała swój własny kabel, ale u Sony to chyba norma bo w przypadku X10mini Pro było dokładnie to samo. (...)
Hmm... To już chyba standard, jeśli chodzi o smartfony. I bardzo dobrze, bo standaryzuje połącznie prąd-telefon (niedługo nie będzie już pytań "kto ma ładowarkę do nokii?" :grin: )


Co do zasięgu, to na Orange nie narzekam w czasie rozmowy. Dużo gorzej jest z internetem niestety. Kiedy na pasku pojawia się transmisja 3G, to tak jak bym już nie miał netu. Wkurkające...
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 02 lut 2013, 18:38

JacekM pisze:Choć sparzyłem się teraz na androidzie (orange'owy soft w X10) i chciałem spróbować iOS'a, ale Play wycofał 4s w rozsądnej cenie, a nie zamierzam przepłacać za 5.
Zależy jaki chcesz abonament...
5 mam od jakichś 2 miesięcy i mogę z czystym sumieniem polecić. Wkurwiające - i to bardzo - jest tylko nowe wejście do kabla, dzięki czemu 5, która jest iPhonem, a więc z definicji jest niekompatybilna ze wszystkim, stała się również niekompatybilna ze starszymi ładowarkami do iPhonów...

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 02 lut 2013, 20:52

Jeszcze niedawno na stronie Playa wisiał 4s za 1 pln w abonamencie 109 pln (dla mnie maks jaki chcę płacić). Nie będę się wykosztowywał tylko dla nadjedzonego jabłka ;)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 03 lut 2013, 17:49

1. Problemy z jakością połączeń w Playu w Warszawie to mit czy fakt?
Z mojego doświadczenia Play bywa bardzo uciązliwy (wcześniej T-mobile/Era, niedługo tam chyba wrócę).

Czym się objawiają?
Koszmarne "echo", szumy na linii, zanik rozmowy, rozłączanie - nawet w centrum miasta - dziś przy Nowym Świecie miałem koszmarne problemy by w ogóle rozmowę przeprowadzić bo nie słyszałem rozmówcy.
Zasięg możesz stracić praktycznie wszędzie - Górczewska/Prymasa, Białołęka, Okęcie, wspomniany Nowy Świat.
Nie wiem czy można to zwalić na antenę w telefonie, ale szczerze wątpię bo te same objawy zaobserwowali korzystający z Play znajomi na różnych modelach telefonów (6 znajomych i 6 razy te same objawy).
Z internetem play niewiele lepiej.

Krótko mówiąc małe rachunki ale jakość nieporównywalnie gorsza w stosunku do Ery/T-Mobile.
O ile użytkownik prywatny może przymknąć na takie niedogodności oko, o tyle ja dzwoniąc do klienta muszę rozumieć o czym rozmawiam (i to bez znaczenia czy jest to Wawa czy otwarte pole).
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 03 lut 2013, 21:41

Michał W. pisze:Co do zasięgu, to na Orange nie narzekam w czasie rozmowy. Dużo gorzej jest z internetem niestety. Kiedy na pasku pojawia się transmisja 3G, to tak jak bym już nie miał netu. Wkurkające...
O właśnie ostatnio tak mam i zupełnie nie wiem co z tym zrobić...

ODPOWIEDZ