Nowe trasy tramwajowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2013, 22:55

Piotrek pisze:Mnie ciekawi jednak, czy na poważnie myśli się o przedłużeniu tramwaju na os.Ruda/Klaudyny? Trasa krótka, pieniądze w stosunku do innych inwestycji pewnie niewielkie, być może idealna na dwukierunkowce, ludzi pełno. Czy ktokolwiek w mieście coś w tym kierunku zrobił, (jakieś konsultacje, grunty, cokolwiek), czy nie należy się spodziewać przez najbliższych 6-7 lat żadnych ruchów?
Należy się spodziewać wstępnych ruchów za czas niedługi, choć wolałbym nie zapeszać - więc na tym poprzestanę ;)
Wolfchen pisze:Można było zrobić wiadukt tramwajowy przy okazji przebudowy do parametrów drogi S
Kto miał zrobić? GDDKiA tego wiaduktu nie ruszała, więc z jakiej paki byś ją do tego zmusił?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 22 lut 2013, 23:16

Wiadukt ul. Mickiewicza nad Trasą AK nie będzie rozbierany podczas jej przebudowy, a tylko porządnie wyremontowany. Co nie przeszkadzałoby ułożyć tam z tej okazji trakcji tramwajowej, jak już dobry rok temu proponował radny Figura z PiS.
I wcale nie musi być standardem wydzielone torowisko w takich bocznych zaułkach jak ul. Klaudyny czy bielańska końcówka ul. Mickiewicza. Ruch jest tam żaden.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2013, 23:39

osa pisze:tylko porządnie wyremontowany. Co nie przeszkadzałoby ułożyć tam z tej okazji trakcji tramwajowej
No właśnie przeszkadzałoby, sam remont do tego nie wystarczy. Do powieszenia torowiska zresztą też nie. Tyle przynajmniej, że wartość ewentualnych robót "straconych" będzie raczej niewielka.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lut 2013, 7:06

Żeby "przy okazji ułożyć trakcję" to trzeba by mieć więcej niż kawałek projektu - a tymczasem nie wiadomo, czy tory mają iść w środku, z boku, w jezdni (prawe pasy) a tak naprawdę - czy w ogóle w tej ulicy (co wcale nie jest przesądzone, bo i jak).

Nie ma dokumentacji studialnej, a tu mowa o projekcie wykonawczym... niestety, póki co takimi sprawami zajmują się inżynierowie a ci, w przeciwieństwie do radnych i dziennikarzy, jak osły bez dokumentacji budować nie chcą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 24 lut 2013, 11:26

Wiemy przecież, jak wielkie są w ostatnich latach zasługi owych inżynierów w rozbudowie sieci tramwajowej w Warszawie. Chapeau bas!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2013, 12:19

osa pisze:Wiemy przecież, jak wielkie są w ostatnich latach zasługi owych inżynierów w rozbudowie sieci tramwajowej w Warszawie.
Radnych i dziennikarzy większe? :> Ci pierwsi to wręcz zwalczają. Osa, wyśpij się w niedzielne przedpołudnie i nie błaźnij już...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 lut 2013, 12:55

Zwalczają? Mój wariant jest najmojszy i każdy o innym zdaniu to wróg...

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 24 lut 2013, 14:33

W ogóle nie rozumiem, dlaczego u nas jest taka bida z tymi tramwajami. Co gdzie nie byłem przez ostatni rok w Polsce (Poznań,Kraków,Gdańsk) to coś nowego było.

A u nas to ja nawet nie mogę znaleźć sensownego planu rozwoju sieci? Jedyny który pamiętam i wciąż jest do znalezienia to ten z 2005 roku, co na DTP też był pokazywany i promowany. Kompletnie nierzeczywisty, poza tymi oczywistymi kierunkami rozwoju. W innych miastach są dokładne, nowe i realne projekty na najbliższe lata.

Aż tak metro wpłynęło na zastój? Wkurzające to jest trochę. Np. w takim Gdańsku, połowa nowych ulic która powstaną do 2020r. ma mieć od razu linie tramwajowe. Nie mówiąc o już teraz kolejnych budowanych nowych trasach (Morena).

U nas się robi remonty dróg, budowy dróg, powstają nowe osiedla i nikt w ogóle nie myśli o tramwaju, który z priorytetową sygnalizacją powinien być u nas podstawą komunikacji.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 lut 2013, 15:02

Piotrek pisze:Co gdzie nie byłem przez ostatni rok w Polsce (Poznań,Kraków,Gdańsk) to coś nowego było.
Kraków jest pomijalny, co z tego, że sieć jest dłuższa, jak nic dzieki temu nikt nie zyskuje? Częstotliwości sa tragiczne. W Gdańsku to nieco lepiej wygląda, natomiast co do Poznania - nie mam pojęcia.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 24 lut 2013, 15:11

Linia na Franowo nie ma zbyt dobrego publicity.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 lut 2013, 15:27

Też właśnie czytałem. Teraz czekam na efekty wydłużenia Pestki do Dworca Głównego ;)
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2013, 21:20

Piotrek pisze:W ogóle nie rozumiem, dlaczego u nas jest taka bida z tymi tramwajami. Co gdzie nie byłem przez ostatni rok w Polsce (Poznań,Kraków,Gdańsk) to coś nowego było.
Tam też miasto buduje metro za miliardy? Przecież to gra olbrzymią rolę...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 24 lut 2013, 21:35

Bastian pisze:
Piotrek pisze:W ogóle nie rozumiem, dlaczego u nas jest taka bida z tymi tramwajami. Co gdzie nie byłem przez ostatni rok w Polsce (Poznań,Kraków,Gdańsk) to coś nowego było.
Tam też miasto buduje metro za miliardy? Przecież to gra olbrzymią rolę...
Właśnie to chciałem powiedzieć, inni mają nowe trasy a my ogryzek metra i tramwaj na Tarchomin.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 lut 2013, 22:10

kajo pisze:tramwaj na Tarchomin
Póki co - też w formie ogryzka :P
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 24 lut 2013, 23:11

Bastian pisze:
Piotrek pisze:W ogóle nie rozumiem, dlaczego u nas jest taka bida z tymi tramwajami. Co gdzie nie byłem przez ostatni rok w Polsce (Poznań,Kraków,Gdańsk) to coś nowego było.
Tam też miasto buduje metro za miliardy? Przecież to gra olbrzymią rolę...
Rozumiem, że gra (napisałem o tym) choć póki co będzie to ogryzek. Nie mniej martwi mnie brak jakiegokolwiek tak naprawdę planu rozwoju, tak czarno na białym. Bo na razie to tylko takie czcze zapowiedzi, że może Wilanów, może Gocław. o Polach Mokotwskich chyba już zapomniano. Może warto by o coś takiego się pokusić przy okazji nowego rozdania budżetowego z UE?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ