Sąd nad 14

Moderator: Wiliam

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 mar 2013, 14:28

(Akurat w DS to ja się chętnie przyłączę do obozu głoszącego nadpodaż - przy jednoczesnej przewidywalnej niezabieralności w nielicznych miejscach oraz długim czasie oczekiwania na autobus. Ale to w DS i też nie jest rozwiązaniem jakakolwiek linia co 30, wręcz przeciwnie.)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 mar 2013, 14:50

MichalJ pisze:Akurat w DS to ja się chętnie przyłączę do obozu głoszącego nadpodaż
A to to tak...
MichalJ pisze:Ale to w DS i też nie jest rozwiązaniem jakakolwiek linia co 30, wręcz przeciwnie.
Otóż to.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 28 mar 2013, 17:48

Tak mi się przypomniało-był przystanek tramwajowy u zbiegu Puławskiej z Waryńskiego, chyba w jednym kierunku.
miłośnik 13N

Pan Piotr
(XXXX)
Posty: 865
Rejestracja: 26 sie 2007, 18:42
Lokalizacja: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Post autor: Pan Piotr » 28 mar 2013, 17:52

Bastian pisze:
3) Masz jakiś inny pomysł na ograniczenie nadpodaży na Puławskiej?
Tak, przeniesienie się z biciem piany na jakikolwiek inny temat. Ja czasem mam wrażenie, że dyskutuję na forum "Zwijanie warszawskiej komunikacji", na którym głównym wrogiem jest nadpodaż. Cóż, dobrze, że obecnie nie mamy większych problemów. Niby na OB egzystuje wątek "Za ciasno, aby się dostać", ale z niego jakoś żadne inspirujące dyskusje się nie rodzą. Nie bądźmy tacy Osowscy!
Tylko w tym wątku ani razu nie ma mowy o komunikacji tramwajowej na Puławskiej. W sytuacji, kiedy na innych ciągach nierzadko ciężko się dostać do tramwaju, a nie ma możliwości wzmacniania linii nadmiernie obciążonych z powodu braku rezerw, naturalne jest że piętnowane jest zjawisko nadpodaży. Tyle w temacie z mojej strony.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 mar 2013, 17:58

Tylko że ględzisz na ten temat tylko w tym wątku od lutego 2011. Jakieś nowe argumenty, nowe opinie, nowe pomysły?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Pan Piotr
(XXXX)
Posty: 865
Rejestracja: 26 sie 2007, 18:42
Lokalizacja: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Post autor: Pan Piotr » 28 mar 2013, 18:07

Bastian pisze:Tylko że ględzisz na ten temat tylko w tym wątku od lutego 2011. Jakieś nowe argumenty, nowe opinie, nowe pomysły?
Argumenty są te same, a wątek się ciągnie, bo linia dalej istnieje i dalej frekwencja się nie poprawiła. Teraz wątek się "wznowił", bo wrzuciłem zdjęcia potwierdzające teorię i tyle. A nowa okoliczność jest taka, że budżet miasta na komunikację miejską się skurczył. Ale jak mówię, tyle z mojej strony. Najwyraźniej nikt nikogo nie przekona, dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa.

RobertP
Posty: 209
Rejestracja: 29 sty 2012, 22:48

Post autor: RobertP » 28 mar 2013, 18:11

Wrażenia z dzisiejszej czternastki:
O której godzinie bym nie jechał... najpopularniejszym towarem przewozowym było powietrze.
Pasażerowie to tylko takie skromne urozmaicenie.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 mar 2013, 18:23

Ale w jakim sensie - powoziłeś? I rano nie było tłoku na Politechnikę? Bo koło 16 z Filtrowej piętnastka wyjechała na Naruciaka solidnie zapchana.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

RobertP
Posty: 209
Rejestracja: 29 sty 2012, 22:48

Post autor: RobertP » 28 mar 2013, 18:42

Tak. Może godziny na Politechnikę nie pasowały ;) Bliżej południa trochę ludzi wsiadło (stojące tak w około połowie zajęte były) na Narutowicza, ale na Nowowiejskiej znów się pusto zrobiło.

O 16 to nie.... o tej to już w domu byłem ;)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 mar 2013, 19:10

Pan Piotr pisze:Argumenty są te same, a wątek się ciągnie, bo linia dalej istnieje i dalej frekwencja się nie poprawiła.
No więc?
Pan Piotr pisze:Teraz wątek się "wznowił", bo wrzuciłem zdjęcia potwierdzające teorię i tyle.
Ja to codziennie na Placu Zbawiciela widzę.

Nie spotkałem się w całej tej dyskusji z próbami uzasadniania, że 14 jako taka jest linią o podstawowym znaczeniu. Nie zmieniły się też zarazem uwarunkowania, powodujące, że stanowi ona zło konieczne dla zapewnienia odpowiedniej podaży na trasie Politechnika - Filtrowa. Z Puławskiej 14 można by zabrać zaraz, tylko co dalej? Pomysł jest - tory odstawcze w pobliżu Placu Zbawiciela, ale w przyszłym tygodniu one nie powstaną.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 28 mar 2013, 19:12

No i taboru jeszcze nie ma. Jakoś się musimy z tą 14 pomęczyć jeszcze trochę.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 28 mar 2013, 23:51

Glonojad pisze: I rano nie było tłoku na Politechnikę?
Nie tyle rano co między X:00, a X:20 jest na pewno tłok na i z Politechniki, bez różnicy czy to 14 czy 15. Akurat to widzę i mogę potwierdzić.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 mar 2013, 7:08

RobertP pisze:Wrażenia z dzisiejszej czternastki:
O której godzinie bym nie jechał... najpopularniejszym towarem przewozowym było powietrze.
Pasażerowie to tylko takie skromne urozmaicenie.
Wczoraj już nie miałeś studentów Politechniki. Pomiar nierelewantny.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 29 mar 2013, 8:29

fik pisze:Filtrową trzeba wzmocnić w szczycie, a nie ciąć.
A gdyby 10 podzielić na 2 linie: Wyścigi - Narutowicza i Kielecka - Górczewska? Pytanie, czy ten skręt Chałubińskiego-Nowowiejska jest naprawdę potrzebny, skoro czas przejazdu 10 jest podobny jak z przesiadką (dość wygodną) przy ZP Nowowiejska.

[ Dodano: Pią 29 Mar, 2013 08:30 ]
BTW co się stało, że od pewnego czasu na Pl. Zbawiciela tworzą się korki? Jeszcze parę tygodni temu OIDP tego nie było.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 mar 2013, 8:47

jasiu pisze:A gdyby 10 podzielić na 2 linie: Wyścigi - Narutowicza i Kielecka - Górczewska?
1) Na Kieleckiej jest 33.
2) Masz na to brygady?
3) Ta pierwsza linia jakoś dziwnie przypomina 14. Co by ten ruch miał dać? :>
4) Połączenie Puławskiej z ciągiem Chałubińskiego - JP2 (w tym z DWC) jest wykorzystywane lepiej, niż połączenie z Ochotą. Po co przy tym gmerać?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ