[Humor-czarny] O komunikacji w sieci

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 28 mar 2013, 20:37

Szeregowy_Równoległy pisze:
Bastian pisze:A niech spróbuje, to zamieszczę jego odpowiedź na nasz postulat, by wyjaśnił lub odwołał informacje, że ma jakieś dane od administracji Wawkomu... :twisted:
W sumie mógłbyś tę odpowiedź zamieścić tak czy inaczej.
Nom, plisss (-o<
:grin:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 mar 2013, 22:09

Na początek, 15 marca, napisałem mu bardzo skrótowo, że zachęcam do zapoznania się z komunikatem na stronie głównej forum, w tym czasie wyłączonego (m.in. odżegnywaliśmy się tam od udostępniania komukolwiek jakichkolwiek danych). Dalej korespondencja w tej sprawie specjalnie pasjonująca nie była...:
Szanowny Panie Sebastianie,

na podstawie przekazanych informacji przez mieszkańców Warszawy wystąpiłem w
dniu 7 marca 2013 r., realizując ważny interes społeczny i korzystając z
przysługującego mi prawa radnego M.st. Warszawy, z interpelacją do Pani
Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz z prośbą o przedstawienie wyjaśnień
dotyczących funkcjonowania jednostki organizacyjnej Miasta st. Warszawy -
Zarządu Transportu Miejskiego.
Jednocześnie informuję, że w załączniku do interpelacji znalazło się
szerokie uzasadnienie opisywanych zdarzeń wraz ze szczegółową dokumentacją.
Jawność załącznika została wyłączona przez Biuro Rady m.st. Warszawy co
uniemożliwiło szybkie zapoznanie się z szerokim uzasadnieniem sprawy, w tym
informacjami które wskazują na dużą aktywność niektórych internautów
(korzystających prawdopodobnie z sieci internetowej Zarządu Transportu
Miejskiego) na kilku stronach internetowych.
(20 marca)
Szanowny Panie,

Pańskie wyjaśnienie nie zmienia faktu, że administracja forum Wawkom żadnych
danych nikomu nie przekazywała, wbrew temu, co zostało napisane. Już to
podrywa zaufanie do rzetelności danych, którymi Pan dysponuje. Przytoczone
nicki użytkowników wskazują zresztą na forum "Gazety", nie zaś na Wawkom.
Ponieważ informacja, iż administracja Wawkomu udzieliła danych o userach
uderza bezpośrednio w ich zaufanie do administracji forum, mamy prawo
domagać się od pana jej sprostowania (chyba Pan wie, co i od kogo dostał, o
co i do kogo występował - czy też dał się Pan komuś wpuścić w maliny?), co
pozostaje w pełnej niezależności od śledztwa prowadzonego (lub nie) przez
ZTM.

W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni publicznie zaprzeczyć Pana słowom.
Wolelibyśmy najpierw wyjaśnić, skąd wzięła się ich niezgodność z
rzeczywistością.

Zresztą - zapytam wprost: czy Pan sam występował do administratorów forum
(jakiegokolwiek) o dane, czy też oparł się na informacjach dostarczonych
przez osobę trzecią? Pytam, gdyż mam pewne podejrzenia w tej materii.
(21 marca)
I (na razie) tyle.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 28 mar 2013, 22:33

Może warto by było go ponaglić? :>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 mar 2013, 23:27

Może...

(cholera, znów mam déjà vu 8-( )
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 mar 2013, 5:18

Z doświadczenia w bojach w powoływaniu się na administrację (jak jeszcze byłem adminem w Grono.net), jak zaczynało się olewanie ze strony delikwenta, piorunujący efekt stanowiła informacja o skierowaniu sprawy na drogę sądową. Niemal od razu były efekty i sprostowania, etc.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 mar 2013, 7:09

Wolfchen pisze:Z doświadczenia w bojach w powoływaniu się na administrację (jak jeszcze byłem adminem w Grono.net), jak zaczynało się olewanie ze strony delikwenta, piorunujący efekt stanowiła informacja o skierowaniu sprawy na drogę sądową. Niemal od razu były eifekty i sprostowania, etc.
Szczerze? Zamieściłbym oświadczenie na wierzchu i sprawę zakończył. To jest ta klasa polityków na których nie warto tracić czasu. Są o wiele pilniejsze sprawy do rozwiązania w mieście od śledztwa czy na forach internetowych piszą lub nie piszą pracownicy ZTM.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 02 kwie 2013, 8:15

I następny wytrysk po całonocnej produkcji:

Od: TAK dla Żoliborza [takdlazoliborza@interia.pl]
Wysłano: 1 kwietnia 2013 05:52
Do:
Temat: Spektakularna porażka Hanny Gronkiewicz-Waltz!

Szanowni Państwo

W cieniu już zapowiedzianych w Wielki Piątek nagłych cięć w rozkładzie podstawowej i jedynej w kilku dzielnicach dowozówki do metra - linii 114 (przedstawianej dotąd jako częsta linia, wprowadzona w zamian za szereg innych skasowanych na Żoliborzu, kreująca popyt na przesiadki do metra) W NOCY Z NIEDZIELI NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY ZTM ogłosił kolejne wielkie cięcia. Tym razem pod nóż poza szczytem idzie od soboty flagowa inwestycja Pani Prezydent - największy muchowóz Warszawy - linia nr 2 z Młocin na Tarchomin.

Pomimo licznej krytyki ekspertów komunikacyjnych, mediów i przede wszystkim samych mieszkańców Tarchomina, ludzie Hanny Gronkiewicz-Waltz na siłę próbowali od stycznia do kwietnia pakować ludzi do jeżdżącego od 4 rano w tę i we wtę po Moście Północnym dwukierunkowego tramwaju.

Tramwaj, który po 4 rano wyruszał w trasę w atrakcyjnym takcie i woził powietrze do późnej nocy w częstotliwości co 5-10 minut, teraz zyska nowy rozkład: nastąpi całkowita kasacja linii 2 w soboty, niedziele i święta. Tramwaj pojedzie tylko w dni powszednie, zostanie jednak mocno pocięty: wystartuje nie po 4 a po 6 rano, kursowanie zakończy znacznie szybciej, bo już o godzinie 20:30 ze znacznie pogorszonym rozkładem w trakcie dnia.
Za tym pójdą dalsze cięcia: ZTM skasuje dowozówkę do tramwaju 2, linię 214 (reklamowaną jako świetny dojazd do tramwaju) i zastąpi ją okresową, 314 z rzadszym rozkładem.

Brawo Pani Prezydent! Niech Pani dalej trzyma Wojciechowicza w fotelu zastępcy odpowiedzialnego za komunikację w mieście. Niech Pani dalej odcina największe osiedle Żoliborza - jak zresztą wiele innych rejonów Warszawy wymagających jakiegokolwiek wsparcia - od komunikacji, niech Pani teraz spocznie i szybko nam policzy (wszak wydaje się, że z liczeniem nie ma Pani problemów) ile to ton powietrza przetransportowała Pani - zakupionymi za grube miliony na cel tarchomińskiego ogryzka tramwajowego dwukierunkowymi Swingami - między dwoma zjazdami Mostu Północnego, od stycznia do kwietnia, w swojej nie ukończonej nadal inwestycji.

Chaos, burdel, bałagan - ciężko właściwie zgadnąć co dzieje się teraz w ZTM-ie i na ile Pani Gronkiewicz-Waltz ma jeszcze jakąkolwiek kontrolę nad tą sytuacją. Wobec licznych irracjonalnych decyzji, jakie podjęto i jakie podjęte zostaną niebawem, my - mieszkańcy Żoliborza - tylko jednego możemy być pewni. Że Pan Leszek Ruta, zgodnie ze swoim sumieniem i odpowiednim temu rozsądkiem, o kolejne 10 lat odłoży plany zapewnienia obsługi komunikacyjnej osiedla Żoliborz IV, tak jak od 6 lat nieistniejące wciąż autobusy nie dowożą nas do najbliższej stacji metra - Marymont. Na przekór wszystkim.


Czekając na cięcia rozkładów tramwajów na Broniewskiego, linii 122 i wszelkie inne złośliwości (ostatnie to właśnie okrojenie 114 do 15 minut wieczorami) Pana Ruty wobec tej części Żoliborza, mimo to pozdrawiamy i ślemy w załączeniu świąteczną pocztówkę dla Pani Prezydent i jej lizusa Mieszkańcy osiedla Żoliborz IV


--
ponieważ dostajemy od Państwa liczne e-maile w naszej sprawie, wyjaśniamy, że pustynię komunikacyjną osiedla Żoliborz IV wokół Elbląskiej i Przasnyskiej odnajdą Państwo tutaj:
http://www.ztm.waw.pl/mapa/mapa_4.htm
Załączniki
Muchowoz_HGW.jpg
I jeszcze łobrazek :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 02 kwie 2013, 9:08

A gdyby tak puścić to wszystko z okolicy przez Przasnyską?

O przystankach na niej nic nie mówił :term:

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 02 kwie 2013, 9:14

JKTpl pisze:A gdyby tak puścić to wszystko z okolicy przez Przasnyską?

O przystankach na niej nic nie mówił :term:
Jest tak co roku 1.11. Też narzekają, że źle.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 02 kwie 2013, 15:39

Hmmm... Zdjęcie wydaje mi się znajome...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Janek1236
(viper1983)
Posty: 1115
Rejestracja: 24 kwie 2006, 15:28
Lokalizacja: Śródmieście/Bielany

Post autor: Janek1236 » 16 kwie 2013, 21:37


Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 18 kwie 2013, 6:41

Z pierwszego listu, który wkleił MisiekK dowiedziałem się, że stacja Marymont działa już 10 lat :roll:
od 10 lat, czyli od kiedy istnieje stacja metra Marymont
Na resztę nie chciało mi się tracić czasu.

kajo
Posty: 2796
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 14 maja 2013, 0:52

Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 maja 2013, 21:35

Widzę, że ktoś próbuje jakieś własne wojenki toczyć...
http://forum.gazeta.pl/forum/w,752,1446 ... e_jes.html
Rzecz w tym, że Przasnyska ma rację. Brak tam komunikacji to wyłącznie chęć pokazania młodzieży z ZTM (Ruta zatrudnił masę młodzieży bez doświadczenia) kto tu rządzi. Młodzież nie rozumie, że planowanie to nie są potoki i równania z inżynierii ruchu, tylko zywy organizm który trzeba pogodzić z określonymi potrzebami. Które mogą wychodzić poza model.

Mogli to zrozumieć, starsi koledzy próbowali to tłumaczyć. Za późno teraz na nauki. Niestety, ale w wyniku niefrasobliwości doprowadzono komunikację (pomimo dwukrotnego wzrostu wydatków i zatrudnienia) do takiego stanu, ze wśród mieszkańców narasta agresja. I taka Przasnyska to tylko jeden z wielu elementów, bo złośliwie ignorowanych postulatów mieszkańców, radnych i dzielnic jest kilkanaście (takich, co to pojawiają się w ZTM od kilku lat - ale ze względu na autorów propozycji są ignorowane).

I zwróćcie uwagę - czy to śmieci, czy ulgi, czy referendum wszędzie pojawia się temat komunikacji. I jakąś cząstką tego jest też Przasnyska.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Esteban Gomez
Posty: 44
Rejestracja: 27 mar 2013, 22:28
Lokalizacja: Zacisze

Post autor: Esteban Gomez » 24 maja 2013, 22:06

Nie możnaby puścić tą Przasnyską Soliny na jakieś dwa-trzy miesiące? Potem się skasuje ze względu na brak potoków i troll się zamknie

ODPOWIEDZ