[ĹťW] UĹźywane autobusy

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2276
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 10 sty 2006, 13:14

Sam nie wiem co o tym sądzić. Z jednej strony czuję lekki niesmak - z drugiej strony lepszo to niż szroty Ikarusowe.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 10 sty 2006, 14:20

Lukasz436 pisze:Sam nie wiem co o tym sądzić. Z jednej strony czuję lekki niesmak - z drugiej strony lepszo to niż szroty Ikarusowe.
Dokładnie.Choć teraz nie ma żadnego używanego busa w KM...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 10 sty 2006, 14:30

Neoplanów raczej nie wezmą bo one się nie sprawdzają na warszawskich drogach. Szybko by się rozleciały. Z drugiej strony fajnie by było bo Neoplan to najwygodniejszy do jazdy na siedząco autobus w Warszawie.

I żeby jeszcze wrzucić te neoplany w miejsce brygad na których śmigają zdezelowane ikarusy 260..,.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Wujek_ed

Post autor: Wujek_ed » 10 sty 2006, 14:56

Ja ogólnie myśle że to dobry pomysł, jak kupią fajne mało zdezelowane autobusy to będzie super ciekawe jeszcze czy kupią przegubowce czy 12 metrowe, bo ja osobiście wolałbym 12metrowe z powodu że np. teraz stalowa na 152 wysyła Mana NG313

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 10 sty 2006, 15:00

I bedziemy mieli porownanie między autobusami zamawianymi przez MZA a kupowanymi przez inne miasta.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 sty 2006, 15:14

MAN NL222 na 152 eh marzenia :D

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 10 sty 2006, 15:17

Wujek_ed pisze:Ja ogólnie myśle że to dobry pomysł, jak kupią fajne mało zdezelowane autobusy to będzie super ciekawe jeszcze czy kupią przegubowce czy 12 metrowe, bo ja osobiście wolałbym 12metrowe z powodu że np. teraz stalowa na 152 wysyła Mana NG313
No ja też bym chciał przede wszystkim 12metrowce bo tych MZA ma zdecydowanie za mało.Pare przegubów może też zakupią.Jeśli chcą busy sprowadzić z Niemiec to pewnie będą to Many bądź ew.Merole bo tam tego najwięcej :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Wujek_ed

Post autor: Wujek_ed » 10 sty 2006, 15:27

Piotrek pisze:
Wujek_ed pisze:Ja ogólnie myśle że to dobry pomysł, jak kupią fajne mało zdezelowane autobusy to będzie super ciekawe jeszcze czy kupią przegubowce czy 12 metrowe, bo ja osobiście wolałbym 12metrowe z powodu że np. teraz stalowa na 152 wysyła Mana NG313
No ja też bym chciał przede wszystkim 12metrowce bo tych MZA ma zdecydowanie za mało.Pare przegubów może też zakupią.Jeśli chcą busy sprowadzić z Niemiec to pewnie będą to Many bądź ew.Merole bo tam tego najwięcej :)
Jak kupią many to ciekawe czy wszystkie trafią na stalową bo ja jestem za :D :D

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 10 sty 2006, 15:51

Jeśli miałyby to być przeguby to obstawiam, że pójdą na R7 lub R10 z tego względu, że te 2 zajezdnie mają najwięcej przegubowych lewarów...

Wujek_ed

Post autor: Wujek_ed » 10 sty 2006, 15:54

Proboszcz pisze:Jeśli miałyby to być przeguby to obstawiam, że pójdą na R7 lub R10 z tego względu, że te 2 zajezdnie mają najwięcej przegubowych lewarów...
To raczej pewne. A mi chodziło o 12 metrowce

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 10 sty 2006, 18:25

Gdzie by miały nie trafić są to zawsze używane. Kolejna prowizorka, która będzie nam służyć przez ładnych pare lat. Za powstałą sytuacje powinni wreszcie wymienić kierownictwo MZA. Nie podoba mi sie pomysł, ale to wynik kilkuletnich zaniedbań i podejście do taboru rodem z nieboszczki-komuny, gdzie nowe autobusy trafiały z rozdziału w ramach RWPG. Co obstawiamy? Jeżeli autobusy mają być pięcioletnie to do wyboru są w sumie tylko MAN III generacji i Citaro. Neoplana raczej bym nie przewidywał, bo Neoplanów Centrolinerów V generacji praktycznie nie ma w większych seriach. Na Zachodzie dominują trzydrzwiowe przegubowce. Manów II generacji czterodrzwiowych w Niemczech jest coraz mniej. Wynik? NG 313. Gdzie? Tam gdzie reszta.
hafilip84 pisze:zeby jeszcze TW wpadlo na ten sam pomysl...
Czy aby na pewno byś chciał zobaczyć 40-50 letnie GT6? Już nic głupszego TW by nie mogło zrobić. Nawet te nowsze Duwagi-N6/8 z rozruchem chopperowym by sie nie nadawały. TW powinno kupować nowe. Ale tego sie już nie da zrobić na "łapu-capu". Czas zacząć sie szykować na obchody 50-lecia wagonów 13N...

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 sty 2006, 18:37

hafilip84 pisze:zeby jeszcze TW wpadlo na ten sam pomysl... :-?
no i co? żebysmy helmutami jeździli, to ja juz wolę parówy
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 10 sty 2006, 19:23

Piotrek pisze: No ostatnio do Gdańska Mercedesy.Jechałem nimi i faktycznie są w bardzo dobrym stanie,choć np.rozplanowane siedzenia nie są w nich przystosowane do naszych warunków<tzn.mało miejsca do stania,w tylnej części praktycznie w ogóle nie ma gdzie stać,wszędzie siedzenia>
Co to znaczy "do naszych warunków"? Czy to oznacza, że u nas zawsze musi być ścisk na maksa? Może pora zmienić standardy oferowanych usług.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 10 sty 2006, 20:23

Najlepiej byłoby gdyby sprowadzone wozy były marki, która już teraz jeździ po Warszawie czyli np. MANy. Bo jeśli nie to w razie awarii może być kłopot...

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 10 sty 2006, 21:06

Jarek pisze:
Piotrek pisze: No ostatnio do Gdańska Mercedesy.Jechałem nimi i faktycznie są w bardzo dobrym stanie,choć np.rozplanowane siedzenia nie są w nich przystosowane do naszych warunków<tzn.mało miejsca do stania,w tylnej części praktycznie w ogóle nie ma gdzie stać,wszędzie siedzenia>
Co to znaczy "do naszych warunków"? Czy to oznacza, że u nas zawsze musi być ścisk na maksa? Może pora zmienić standardy oferowanych usług.
Jasne,że trzeba ale trochę to zajmie.A busy używane chcą kupić teraz.Dlatego mówię,że jeśli np.by kupili takie busy jak zakupił Gdańsk,no to faktycznie wysyłając je na zatłoczone linie,możemy mieć problemy.[/b]

[ Dodano: 2006-01-10, 21:08 ]
TLG pisze:Gdzie by miały nie trafić są to zawsze używane. Kolejna prowizorka, która będzie nam służyć przez ładnych pare lat.
Za powiedzmy 10-15lat moze nie bedziemy musieli kupowac uzywanego taboru,a przynajmniej to jest jedyny sposób na to aby pozbyć się Ikarusów,a potem Jelczy 120M w miarę krótszym czasie niż jakbyśmy sprowadzali tylko nowy tabor.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ