Noc Muzeów 2013

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Autobus Czerwon
Posty: 4110
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 19 maja 2013, 9:42

A widzieliście tą kolejkę do "ogórków" na placu Defilad? Od przystanku aż pod samo rondo :D Co ciekawe na innych przystankach (oprócz Muzeum Powstania), można było się spokojnie zmieścić. Zauważyłem też ciekawą tendencję. Wszyscy się pchali do "ogórków" a Ikarusy jeździły prawie puste.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1598
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 19 maja 2013, 9:48

Autobus Czerwon pisze:A widzieliście tą kolejkę do "ogórków" na placu Defilad? Od przystanku aż pod samo rondo :D Co ciekawe na innych przystankach (oprócz Muzeum Powstania), można było się spokojnie zmieścić. Zauważyłem też ciekawą tendencję. Wszyscy się pchali do "ogórków" a Ikarusy jeździły prawie puste.
Bo ikarus, to dla zwykłego człowieka nie jest zabytkowy autobus ;) Bo jeszcze "takie" jeżdżą. Już prędzej peerki wywołają jakąś reakcję.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1513
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 19 maja 2013, 9:54

Daniel_FCB pisze:
Autobus Czerwon pisze:A widzieliście tą kolejkę do "ogórków" na placu Defilad? Od przystanku aż pod samo rondo :D Co ciekawe na innych przystankach (oprócz Muzeum Powstania), można było się spokojnie zmieścić. Zauważyłem też ciekawą tendencję. Wszyscy się pchali do "ogórków" a Ikarusy jeździły prawie puste.
Bo ikarus, to dla zwykłego człowieka nie jest zabytkowy autobus ;) Bo jeszcze "takie" jeżdżą. Już prędzej peerki wywołają jakąś reakcję.
W 289 frekwencja na placu Defilad wynosiła zwykle 0-5 wsiadających, raz weszło koło 10 osób. Podstawiliśmy się raz na D. Z miejsca pełen wóz.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 19 maja 2013, 11:04

Kelly pisze: Podstawiliśmy się raz na D. Z miejsca pełen wóz.
Na D to ciągle był tłok akurat.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Autobus Czerwon
Posty: 4110
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 19 maja 2013, 11:45

A właśnie, bo widziałem że się coś stało z peerką, aż przyjechało pogotowie techniczne. Coś poważnego czy jakaś drobnostka?

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 3549
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 19 maja 2013, 11:46

Czotyk pisze:A Jotka jeździ do Bielańskiej (A131)...
I do Fabryki Trzciny, ale tylko on.
Nie tylko. A148 też.
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1513
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 19 maja 2013, 11:46

Autobus Czerwon pisze:A właśnie, bo widziałem że się coś stało z peerką, aż przyjechało pogotowie techniczne. Coś poważnego czy jakaś drobnostka?
Dwa razy siadła na linii, z sprzęgłem są problemy.

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 19 maja 2013, 12:09

To już tradycja. Co roku na Nocy Muzeów pada. To już przynajmniej trzeci raz. ;-) Czwarty był też na DTP 2011.

ashir
Posty: 27734
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 19 maja 2013, 12:40

Autobus Czerwon pisze:A widzieliście tą kolejkę do "ogórków" na placu Defilad? Od przystanku aż pod samo rondo :D Co ciekawe na innych przystankach (oprócz Muzeum Powstania), można było się spokojnie zmieścić. Zauważyłem też ciekawą tendencję. Wszyscy się pchali do "ogórków" a Ikarusy jeździły prawie puste.
E tam, ogórki też potrafiły jechać z wolnymi miejscami siędzącymi, sam takim jechałem. :) W tym roku była bardzo dobra trasa linii A, bo nie było żadnych korków na trasie i wozy nigdzie nie utykały, dzięki czemu można było spokojnie utrzymać częstotliwość większą niż 5 minut. ;-)

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 19 maja 2013, 13:21

Będąc pod zajezdnią na Żoliborzu (tramwajową) natknąłem się na przejazd zabytkowych autobusów. Uwieczniłem je na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=p6C-qxw-vog
Akurat wysiadłem z tramwaju i musiałem szybko zacząć filmować. Z tego powodu nie miałem możliwości aby się lepiej ustawić.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1513
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 19 maja 2013, 13:23

Matrix2441 pisze:To już tradycja. Co roku na Nocy Muzeów pada. To już przynajmniej trzeci raz. ;-) Czwarty był też na DTP 2011.
Chyba wozy pomyliłeś.

Piter232
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 19 maja 2013, 13:32

A propos Nocy Muzeów - czy nie można by na ten jeden dzień zakazać wjazdu taksówkom na Nowy Świat, odcinek między Świętokrzyską i rondem? Ulica była sparaliżowana przez te wszystkie złotówy albo jadące 5km/h albo stających bezczelnie na pasie, by zabrać klientów. Zasilenia 116 w tym momencie poszły się kochać, a ja jechałem (chyba ostatnim) 503, który do pl. na Rozdrożu toczył się, bo zwyczajnie szybsza jazda była niemożliwa - taki był tłok.

Awatar użytkownika
Gronostaj
Posty: 1201
Rejestracja: 13 gru 2005, 22:31

Post autor: Gronostaj » 19 maja 2013, 13:44

Ja w tym roku chyba po raz ostatni byłam konduktorką.
Było całe mnóstwo sympatycznych, bezproblemowych pasażerów, mniej osób niż w minionych latach pytało o autobus, którym jedziemy, w ogóle jakoś tak.. cicho było. Zadziwiające było dla mnie natomiast to, że zdarzali się tacy, którzy - nie mieszcząc się do autobusu - nijak nie byli w stanie zrozumieć, że jest określona pojemność wozu, której nie możemy przekroczyć i że jeśli mówię, że wszyscy się nie zmieścimy, to nie mówię tego dlatego, że ZŁOŚLIWIE nie chcę kogoś wpuścić na pokład. Są zabytki, dodatkowa atrakcja, bez opłat, bezpiecznie - i jeszcze źle. Powiem szczerze, że dla mnie to trochę przykre było. Przychodzę jako obsługa wozu, robię to "w czynie społecznym" i jeszcze dostaję zjebki od obcych ludzi za coś, co nie zależy ode mnie (a dlaczego F nie przyjechało, a dlaczego poprzedni autobus się nie zatrzymał? jak to mnie pani nie wpuści jak ja tu już 15 minut stoję??). Chyba się wypaliłam jako konduktorka.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 maja 2013, 15:05

Gronostaj pisze:mniej osób niż w minionych latach pytało o autobus, którym jedziemy, w ogóle jakoś tak.. cicho było.
E, to zależy od wozu. U mnie sporo pytało o autobus. A i w dwóch kursach na koniec pasażerowie zaczęli skandować "dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!".
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6934
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 19 maja 2013, 15:46

Piter232 pisze:A propos Nocy Muzeów - czy nie można by na ten jeden dzień zakazać wjazdu taksówkom na Nowy Świat, odcinek między Świętokrzyską i rondem? Ulica była sparaliżowana przez te wszystkie złotówy albo jadące 5km/h albo stających bezczelnie na pasie, by zabrać klientów. Zasilenia 116 w tym momencie poszły się kochać, a ja jechałem (chyba ostatnim) 503, który do pl. na Rozdrożu toczył się, bo zwyczajnie szybsza jazda była niemożliwa - taki był tłok.
Ostatnie 111 w kierunku GCW złapało niemal 20 minut opóźnienia. W ogóle, moim zdaniem, złotówy są na najlepszej drodze, aby doprosić się o wywalenie z Nowego Światu. Parkują na przystankach, wrzeszczą na pasażerów oczekujących i przechodniów, przepychają ludzi na przejściach, taranują rowerzystów, blokują przejazd autobusom. Mają możliwość wjazdu na ulicę, dzięki czemu potencjalnie mogą więcej zarobić, ale nie potrafią się zachować. Myślą, że ta ulica jest tylko dla nich.

ODPOWIEDZ