Temat moderatorski

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 cze 2013, 11:46

fik pisze:jak widać
Objaśnij może jeszcze, gdzie widać, bo nie bardzo wiem, na co ta tym screenie patrzeć ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 cze 2013, 12:02

Bo to nie na screen trzeba patrzeć - skoro asq napisał posta, to nie asq jest zbanowany. Bany są albo na konto, albo na IP - skoro konto ma prawo do logowania, to ban jest na IP. I tyle. Po deklaracji rezygnacji z nadmiernego zużywania naszych zasobów jestem gotów zdjąć bana, nie mam problemu z jakąkolwiek działalnością postotwórczą asq, co faktycznie powinienem od razu zastrzec (inna rzecz, że nie powiązałem na dzień dobry faktu zżerania transferu przez jakieś IP z użytkownikiem, dopiero post ze screenem mi rozjaśnił całą sytuację).
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 cze 2013, 12:54

Jasne :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

asq
Posty: 202
Rejestracja: 14 lis 2011, 0:16

Post autor: asq » 12 cze 2013, 13:21

fik pisze:Po deklaracji rezygnacji z nadmiernego zużywania naszych zasobów jestem gotów zdjąć bana, nie mam problemu z jakąkolwiek działalnością postotwórczą asq
deklaruję, że przeniosłem wczoraj ten backup w cloud (powodzenia w wycinaniu ipków :D), więc możecie odbanować moje domowe IP, bo jeśli będę musiał każdorazowo używać proxy będąc w domu do przeglądania forum, to faktycznie przestanę.

krótko mówiąc - banowanie po IP nie ma sensu i przyszłości (IPv6).

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 cze 2013, 13:38

asq pisze:deklaruję, że przeniosłem wczoraj ten backup w cloud (powodzenia w wycinaniu ipków ),
Spoko, zawsze możemy ukryć forum dla niezalogowanych i nowozarejestrowanych, tylko tak w sumie... po co to tobie? Chcesz nam udowodnić, że umiesz więcej? Nie ma problemu, mogę wystawić oficjalny dyplom z logo wafla. Bo powiem szczerze, jeśli mam kopać się z koniem, to prędzej wiadomy wątek usunę na wieki wieków amen, a o ile dobrze pamiętam, chciałeś osiągnąć coś wprost przeciwnego. Niepotrzebnie robisz sobie wrogów tam, gdzie mógłbyś mieć sojuszników.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

asq
Posty: 202
Rejestracja: 14 lis 2011, 0:16

Post autor: asq » 12 cze 2013, 18:10

dla przypomienia - w wątku zainstniała cenzura moderatorska (to było przed tym, jak napisaliście, że nie życzycie sobie tam pewnych treści), stąd konieczność backupowania tego, o czym rozmawialiśmy (informacje o kram... i innych były ciekawe, więc chciałem mieć pewność, że nie ominie mnie jakiś update przez to, że ktoś go napisał, a ktoś inny po godzinie skasował). gdyby moderatorzy nie drażnili to nie trzeba by tworzyć backupów ;)

w tej chwili planujemy wyjście z tematem do reala (konferencja prasowa we wrześniu), więc forum już nie pełni takiej ważnej funkcji jak dotychczas.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 cze 2013, 0:15

asq pisze:konieczność backupowania
Konieczność przestrzegania regulaminu tego forum jest jedyną koniecznością, jaką masz jako jego user. Cała reszta może ci się co najwyżej niesłusznie wydawać koniecznością. Ani trochę ważniejszą, niż konieczność używania wielkich liter na początku zdania.

I mówię serio. Rób swoje, proszę bardzo, ale daj i nam robić swoje.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 13 cze 2013, 8:54

asq pisze:w tej chwili planujemy wyjście z tematem do reala (konferencja prasowa we wrześniu)
Bohatersko już we wrześniu, drobne dwa latka po tym, jak zacząłeś tu pisać o (nie)bezpieczeństwie WKM. A podobno to kolejarze są mistrzami prokrastynacji.
asq pisze:więc forum już nie pełni takiej ważnej funkcji jak dotychczas.
Chcesz powiedzieć, że forum pełniło do tej pory jakąś ważną funkcję? Że miało być znaczącym nośnikiem w procesie informowania i uwrażliwiania (kogo?!)? Nie wiem, za kogo nas masz, ale zdecydowanie przeceniasz znaczenie tego kawałka sieci.
asq pisze:dla przypomienia - w wątku zainstniała cenzura moderatorska (to było przed tym, jak napisaliście, że nie życzycie sobie tam pewnych treści), stąd konieczność backupowania tego, o czym rozmawialiśmy (informacje o kram... i innych były ciekawe, więc chciałem mieć pewność, że nie ominie mnie jakiś update przez to, że ktoś go napisał, a ktoś inny po godzinie skasował).
Zacznijmy od tego, że coś takiego jak cenzura moderatorska nie istnieje - chyba, że fakt niepublikowania Ziemkiewicza przez GW albo Michnika przez GPC również nazwiemy cenzurą :). Do wymiany ciekawych informacji masz inne fora, i naprawdę nie rozumiem, skąd twój upór, aby właśnie tutaj prowadzić działalnośc edukacyjnojątrzącą - póki ogranicza się to tylko do podawania informacji o zagrożeniu, pal licho, świadomość jest potrzebna, ale w sprawie nie dzieje się nic (co nie dziwi, biorąc pod uwagę wspomnianą dynamikę twoich? waszych? działań), więc nie ma po co mieszać w gównie.
gdyby moderatorzy nie drażnili to nie trzeba by tworzyć backupów
I na co ci one? Codziennie drukujesz forum i oprawiasz w ramki? Doprawdy, nie róbmy sobie żartów, albo rozmawiamy jak dorośli ludzie, albo jak banda neurotyków.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 13 cze 2013, 13:29

Zaraz... To prywatne forum i wywalamy co chcemy i kogo chcemy. Nie podobają się te zasady to do widzenia (chyba post pożegnalny na stronie wcześniej widziałem).
A co do WKM i softu to są w necie lepsze fora z opisami niż Wawkom. Tyle w temacie.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27358
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 gru 2014, 19:03

Uprzejmie proszę ekipę moderatorską o staranną analizę wypowiedzi użytkownika MichalJ pod kątem stosunku tegoż do kontrolerów. Wypowiedzi o "mentalności kanara", czy "[n]o przecież rozmawiasz z kanarem, on innej opinii mieć nie może" wyraźnie wskazują, że wspomniany nie potrafi prowadzić dyskusji bez zaangażowania emocjonalnego i całkowicie dyskredytuje opinię innych osób na podstawie wykonywania zawodu kontrolera biletów.

Z góry dziękuję, podpis nieczytelny.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 01 gru 2014, 19:11

Czytałem i zastanawiam się co z tym zrobić. Niewątpliwie twoja skarga jest jak najbardziej zasadna.
15/12/2005-12/7/2019

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 23 sty 2019, 11:55

Temat "Sytuacja hipotetyczna - bilet 60 minutowy przesiadka" został przeniesiony do zsypu jako nieaktualny i bezwartościowy.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ODPOWIEDZ