Moderator: JacekM
-
Rosa
- Posty: 4490
- Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
- Lokalizacja: os Wilga
Post
autor: Rosa » 25 lip 2013, 23:23
W tej chwili cena już nie odbiega specjalnie od innych przewoźnikow autobusowych.
-
tomo
- Posty: 94
- Rejestracja: 29 gru 2005, 19:35
- Lokalizacja: Ożarów Maz.
Post
autor: tomo » 26 lip 2013, 0:07
Adam G. pisze:PolskiBus póki co poważnie namieszał na rynku przewozów pasażerskich ceną. Ciekawe, czy znajdzie się ktoś, kto pójdzie w jakość - oferując na przykład autobusy z układem siedzeń 2+1, większą ilością miejsca na nogi. I czy w ogóle znaleźliby się na taką jakość chętni...
Szczerze wątpię... potencjalni chętni na usługi typu "premium" pojadą swoimi nietanimi i szybkimi samochodami, wybiorą samolot, a w ostateczności EIC.
-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14777
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 26 lip 2013, 5:25
Też mi się tak wydaje.
Pod względem komfortu i czasu samochód wygrywa bezspornie (niezależność od rozkładu, podróż drzwi-drzwi).
Co do klasy lux, to czy czasem w USA takie rozwiązanie się nie sprawdziło?

S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
KwZ
- Posty: 10700
- Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
- Lokalizacja: z Parku Odkrywców
Post
autor: KwZ » 26 lip 2013, 9:28
Rosa pisze:W tej chwili cena już nie odbiega specjalnie od innych przewoźnikow autobusowych.
Śmiem powiedzieć, że PB od innych odbiega marką.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
-
fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
Post
autor: fik » 26 lip 2013, 9:55
Silnym punktem PB jest stałość i przewidywalność jakości - pasażer wie, co dostanie, i mimo, że nie jest to wiele, to ma tego pewność (sprawdzić czy nie toaleta).
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
-
Teokryt
- Posty: 3756
- Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48
Post
autor: Teokryt » 26 lip 2013, 10:26
fik pisze:Silnym punktem PB jest stałość i przewidywalność jakości - pasażer wie, co dostanie, i mimo, że nie jest to wiele, to ma tego pewność (sprawdzić czy nie toaleta)
Jak mniemam nie dotyczy to porównania z samochodem bo tam prawdopodobieństwo sięga 1.
A więc podważasz przewidywalność olei jak i komfortu podróży, co w sąsiednim wątku (przewidywalność) broniłeś zaciekle.
-
fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
Post
autor: fik » 26 lip 2013, 10:27
Teokryt pisze:A więc podważasz przewidywalność olei jak i komfortu podróży, co w sąsiednim wątku (przewidywalność) broniłeś zaciekle.
PolskiBus prowadzi przewozy aglomeracyjne w Warszawie?

raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
-
person
- (geograf)
- Posty: 9676
- Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
- Lokalizacja: z szafy
Post
autor: person » 26 lip 2013, 10:28
fik pisze:
PolskiBus prowadzi przewozy aglomeracyjne w Warszawie?

Przecież ma kursy do Radomia i Łodzi...

-
fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
Post
autor: fik » 26 lip 2013, 10:29
person pisze:fik pisze:
PolskiBus prowadzi przewozy aglomeracyjne w Warszawie?

Przecież ma kursy do Radomia i Łodzi...

Fuck, no tak.

raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
-
vernalisadonis
- Posty: 2954
- Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12
Post
autor: vernalisadonis » 28 lip 2013, 22:41
Czy jadąc PB muszę drukować e-Bilet czy wystarczy przepisać sobie nr rezerwacji na kartkę i przy wejściu go podać?
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej
-
MC
- Posty: 1345
- Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11
Post
autor: MC » 28 lip 2013, 23:33
Wystarczy numer.
-
Łukasz
- Posty: 12122
- Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
- Lokalizacja: Warszawa
-
Kontakt:
Post
autor: Łukasz » 30 lip 2013, 0:53
Wolfchen pisze:Też racja. Kiedyś PKS Elbląg miał fajny kurs, Warszawa - Gdynia. Wyjazd o północy, na rano byłem wypoczety w Gdyni.

No, jeśli od północy do 6 rano w autobusie jesteś w stanie wypocząć, to naprawdę dyskusja z Tobą o jakimkolwiek komforcie nie ma sensu
![;]](./images/smilies/krzywy.gif)
ŁK
-
marcin89
- Posty: 816
- Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
- Lokalizacja: Sulejówek
Post
autor: marcin89 » 02 sie 2013, 23:47
Łukasz pisze:Wolfchen pisze:Też racja. Kiedyś PKS Elbląg miał fajny kurs, Warszawa - Gdynia. Wyjazd o północy, na rano byłem wypoczety w Gdyni.

No, jeśli od północy do 6 rano w autobusie jesteś w stanie wypocząć, to naprawdę dyskusja z Tobą o jakimkolwiek komforcie nie ma sensu
![;]](./images/smilies/krzywy.gif)
Taa jasne można wypocząć

Jechałem tak do Lwowa, nigdy więcej
Co do jakości PB. Słyszę od znajomych, że w porównaniu z zeszłym rokiem jest gorzej. Ostatnio nawet WiFi nie działało na trasie z trójmiasta

-
kajo
- Posty: 2868
- Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
- Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec
Post
autor: kajo » 03 sie 2013, 9:20
marcin89 pisze:Co do jakości PB. Słyszę od znajomych, że w porównaniu z zeszłym rokiem jest gorzej. Ostatnio nawet WiFi nie działało na trasie z trójmiasta
Podobno w PB do zarządzania dorwali się Polacy i zaczyna się robić gorzej. Moja koleżanka pracowała u nich i dowiedziała się, że nie przedłużą z nią umowy 2 dni przed jej końcem. Podobno były też jakieś cyrki w Gdańsku.
-
Pawel_
- Sierściuch
- Posty: 6176
- Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
- Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)
Post
autor: Pawel_ » 06 sie 2013, 23:41
Co to za brzydki i biały badziew jeździ dla PB? 