Władze Warszawy - wybory, kandydaci itp.

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 04 wrz 2013, 17:58

Przede wszystkim zmobilizowałaby się PO na poziomie ogólnokrajowym. Przy czym mobilizacja = więcej igrzysk.
Piottr pisze:Natomiast lista błędów w zarządzaniu miastem, które są przyczynkiem do tego, że popieram ideę referendum, jest dość długa.
Wymień 3 najważniejsze punkty.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 04 wrz 2013, 18:10

Piottr pisze: rada miasta zostaje,
A to oznacza dalsze psucie. To Rada Miasta jest do wywalenia.
Wiliam pisze:Bandę, nie odpowiadających za nic indywidualnie, anonimów w radzie miasta? Że niby się przejmą? Przedłużą Boże Narodzenie?
Tru.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 04 wrz 2013, 18:41

No właśnie, rada miasta to organ kolegialny, więc o odpowiedzialności można pomarzyć.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 04 wrz 2013, 19:13

Co się jeszcze zarzuca HGW? Cięcia i nieodpowiedzialną politykę w kulturze, zgodę na wyburzanie zabytków, opóźnienia i zła koordynacja inwestycji, kwestie ideologiczne (np. tęczę na pl. Zbawiciela).
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 wrz 2013, 19:29

Piottr pisze: Natomiast lista błędów w zarządzaniu miastem, które są przyczynkiem do tego, że popieram ideę referendum, jest dość długa.
Słucham. I błagam od razu - wyjdź poza "wszędzie trzeba się przesiadać żeby kasować dodatkowe bilety".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25426
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 04 wrz 2013, 19:34

JacekM pisze:kwestie ideologiczne (np. tęczę na pl. Zbawiciela)
Co swoją drogą jest dość zabawne. Prywatna twarda katoliczka w sprawowaniu władzy w ogóle tym nie epatuje. Wygląda więc na to, że lepiej niż przedstawicielem zdroworozsądkowej opcji propaństwowej bitej ze wszystkich stron, to być albo katotalibem, albo tęczowym rewolucjonistą. Przynajmniej wówczas człowiek by wiedział skąd i za co dostaje.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 04 wrz 2013, 19:42

Szeregowy_Równoległy pisze:
Piottr pisze:Większość przeciwników referendum patrzy na nie tylko przez pryzmat tego, kto stoi za jego organizacją. Dla mnie organizatorem mógłby być sam diabeł. Ważne, że jest to jedyny demokratyczny sposób, aby pokazać władzy czerwoną kartkę.
Pomimo tego, że w tym momencie jest to bez sensu i jest to wywalanie kasy w błoto? Referendum jako środek mobilizujący sprawdziło się całkiem sensownie. Ale odwoływanie kogokolwiek na rok przed terminem wyborów tylko po to, żeby pokazać, jacy to jesteśmy ważni, jest bez sensu. A odwoływanie kogokolwiek bez żadnej sensownej alternatywy (i tu trzeba spojrzeć kto organizuje odwoływanie HGW) idąc niczym stado umysłowo niepełnosprawnych lemingów za grupą krzykaczy, którzy wiedzą, że HGW to zło, ale nie są w stanie wyjaśnić co robi źle i jak można byłoby robić to lepiej, to zwyczajny objaw idiotyzmu. Ale bogate to miasto, można wypieprzyć parę milionów tylko po to, żeby parę osób poczuło się zajebiście połechtanych. Bo odwołali prezydenta. I siusiak, że ta sama HGW będzie rządzić (tylko w ograniczonym zakresie) do wyborów. I siusiak, że alternatywy nie ma, a przynajmniej się nie ujawniła. Ważne, że my, wyborcy, pokażemy jacy jesteśmy ważni i ile możemy.
I żeby nie było: HGW ani ugrupowanie w którego władzach HGW siedzi nie są mi bliskie w żaden sposób. Ale jeżeli się chce kogokolwiek oceniać, to należy to robić konstruktywnie. A ci, którzy pójdą głosować przeciw HGW jedyne co mają do powiedzenia, to "drogie bilety, miasto rozkopane, Hanka jest fuuu". A co najgorsze organizatorzy pospolitego ruszenia skutkującego referendum mają do powiedzenia dokładnie tyle samo.
Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami. :D

[ Dodano: Śro 04 Wrz, 2013 19:47 ]
Piottr pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:Pomimo tego, że w tym momencie jest to bez sensu i jest to wywalanie kasy w błoto?
Referendum się i tak odbędzie, i tak zostaną poniesione jego koszty, niezależnie od tego, czy na nie pójdziesz, czy nie.
Ja pójdę, również między innymi dlatego, żeby ta kasa nie była jak piszesz, pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.
Szeregowy_Równoległy pisze: Referendum jako środek mobilizujący sprawdziło się całkiem sensownie.
Zgoda, efekty już widać.
Więc jednak okazuje się, że potrzebna była mobilizacja?
Czy skuteczne referendum to nie będzie jeszcze lepsza mobilizacja?

(przypominam, że nie będziemy mieli kompletnego bezhołowia, rada miasta zostaje, i może uchwalić różne korzystne rzeczy nawet gdy miastem zarządzał będzie komisarz)
Szeregowy_Równoległy pisze: Ale odwoływanie kogokolwiek na rok przed terminem wyborów tylko po to, żeby pokazać, jacy to jesteśmy ważni, jest bez sensu.
Nie jest bez sensu. Sam napisałeś, że "referendum jako środek mobilizujący się sprawdziło". Czyli, że jak by nie było groźby referendum, byłoby nadal, jak było.
Szeregowy_Równoległy pisze: I żeby nie było: HGW ani ugrupowanie w którego władzach HGW siedzi nie są mi bliskie w żaden sposób. Ale jeżeli się chce kogokolwiek oceniać, to należy to robić konstruktywnie. A ci, którzy pójdą głosować przeciw HGW jedyne co mają do powiedzenia, to "drogie bilety, miasto rozkopane, Hanka jest fuuu". A co najgorsze organizatorzy pospolitego ruszenia skutkującego referendum mają do powiedzenia dokładnie tyle samo.
Mnie organizatorzy referendum też nie są bliscy w żaden sposób. Natomiast lista błędów w zarządzaniu miastem, które są przyczynkiem do tego, że popieram ideę referendum, jest dość długa. I nie chodzi wcale tylko o drogie bilety i rozkopane miasto...
Najlepiej nic nie robić. Wtedy miasto na pewno nie będzie rozkopane i problem z głowy. Jak się robi remont mieszkania/domu to też jest bałagan.
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 wrz 2013, 20:21

Za konstruktywne propozycje WWS to odpowiada pewien troll - to może ja podziękuję jednak :)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 04 wrz 2013, 20:51

Dla mnie (już od 15 lat nie warszawiaka) największym przewinieniem HGW jest nierozliczanie podległych urzędników. Jeżeli przez tyle lat nie potrafią właściwie przygotować inwestycji, przetargów, a nie ma wobec nich konsekwencji, to znaczy, że osoba sprawująca nadzór do tego się nie nadaje. Ja wiem, że prezydent miasta nie jest od latania z łopatą i budowania dróg, wywożenia śmieci, ale wlokące się źle przygotowane inwestycje, przetargi które są uwalane w instytucjach odwoławczych świadczą o braku nadzoru.
No i oczywiście najważniejszy powód do odwołania urzędującego prezydenta ktokolwiek by nim nie był - trzymanie na stanowisku inż. Galasa czyli osoby odpowiedzialnej na brak sensownej inżynierii ruchu w mieście.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 04 wrz 2013, 21:05

pawcio pisze:Co swoją drogą jest dość zabawne. Prywatna twarda katoliczka w sprawowaniu władzy w ogóle tym nie epatuje.
W ogóle nie zauważyłem, żeby była katoliczką. Już za to nie epatowanie ma u mnie punkty.
esbek pisze:trzymanie na stanowisku inż. Galasa czyli osoby odpowiedzialnej na brak sensownej inżynierii ruchu w mieście.
Z tego, co się mówi, także na tym forum, to lepszego kandydata nie ma.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 04 wrz 2013, 23:58

KwZ pisze:
Piottr pisze:Natomiast lista błędów w zarządzaniu miastem, które są przyczynkiem do tego, że popieram ideę referendum, jest dość długa.
Wymień 3 najważniejsze punkty.
Spokojnie wymieniłbym więcej niż 3, ale chcesz te najważniejsze, to proszę. Tylko działania i zaniechania, bez frazesów i ogólników.
1. 460 mln zł miejskiej kasy na publiczny stadion dla prywatnego, komercyjnego klubu sportowego z Warszawą w nazwie
2. Podwojenie, a w niektórych miejscach potrojenie opłat za wieczyste użytkowanie gruntów pod nieruchomościami własnościowymi
3. Bezkarność burzymurków, usuwających obiekty które przetrwały w tym mieście wojnę i Powstanie
4. Brak polityki edukacyjnej, żałosna dostępność do przedszkoli i coroczny cyrk/horror z zapisem dzieci do przedszkoli, likwidacja szkół pomimo protestów rodziców.
5. Uchwała śmieciowa z wykropkowaną ceną.
6. Dewastacja Ogrodu Krasińskich
7. Sposób w jaki prowadzono remont Dźwigowej i usuwano katastrofę budowlaną w tunelu Wisłostrady

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 05 wrz 2013, 0:40

Piottr pisze: 2. Podwojenie, a w niektórych miejscach potrojenie opłat za wieczyste użytkowanie gruntów pod nieruchomościami własnościowymi
Ale wiesz, że opłaty roczne za użytkowanie wieczyste muszą stanowić odpowiedni ułamek wartości nieruchomości? I że to nie jest kwestia dobrej lub złej woli właściciela? Organ musi aktualizować opłaty za użytkowanie wieczyste stosownie do zmiany wartości nieruchomości.

klemenko
Posty: 64
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:10
Lokalizacja: Bonn

Post autor: klemenko » 05 wrz 2013, 8:13

Piottr pisze:1. 460 mln zł miejskiej kasy na publiczny stadion dla prywatnego, komercyjnego klubu sportowego z Warszawą w nazwie
To akurat spuścizna po atrakcyjnym Kazimierzu...

Ale do listy bym dodał utrzymywanie z miejskich pieniędzy takich instytucji: http://www.centrumjp2.pl/

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 wrz 2013, 8:48

Piottr pisze:Większość przeciwników referendum patrzy na nie tylko przez pryzmat tego, kto stoi za jego organizacją. Dla mnie organizatorem mógłby być sam diabeł. Ważne, że jest to jedyny demokratyczny sposób, aby pokazać władzy czerwoną kartkę *).
Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, dlaczego populizm nazywam populizmem...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 05 wrz 2013, 8:50

Piottr pisze:3. Bezkarność burzymurków, usuwających obiekty które przetrwały w tym mieście wojnę i Powstanie
W innych miastach jakby byli bardziej "karni". To problem dziwnego prawa praw własności i bardzo nielogicznego podejście konserwatorów miejskich i całej zgrai społeczników. Niektóre obiekty sypia się i są zabytkiem przez co ulegają samoistnej destrukcji (fabryka Norblina/ silosy gazowe na Woli). nie ma kompletnie programu użytkowania zabytków! Stare budynki muszą być stare. Niemożna im zmienić architektury wewnątrz, nie można ich odbudować, nie można zmienić im funkcji. Najlepiej jak sa ruiną z dziurami po strzałach w czasie wojny. No ludzie! Opamiętajcie się bo tak traktując zabytki do stanu ruiny to nic nie będzie.
Piottr pisze:4. Brak polityki edukacyjnej, żałosna dostępność do przedszkoli i coroczny cyrk/horror z zapisem dzieci do przedszkoli, likwidacja szkół pomimo protestów rodziców.
Pstryk, w ciągu roku przedszkola powstaną w dziesiątkach miejsc za darmo. Dlaczego brakuje miejsc? Ano dlatego że przybywa imigrantów. Ale pieniądze na edukacje tych imigrantów już z nimi nie idą. Próby przyjmowania w pierwszej kolejności dzieci do żłobków od rodziców którzy płaca podatki skończyło się sprawa w sądzie z przegraną dla warszawy.
Szkoły sa zamykane z różnych powodów, raz to są roszczenia, dwa bardzo mała liczba uczniów (ostatnio zamknięto szkołę w które miało się uczyć po 12 osób w klasie). Ponadto teraz łatwiej zamykać szkoły i rozwiązywać roszczenia do gruntu pod nimi.
5. Uchwała śmieciowa z wykropkowaną ceną.
U mnie tez tak było i co? nikt nie szalał.
Piottr pisze:6. Dewastacja Ogrodu Krasińskich
Ładna mi dewastacja, ze z puszczy w środku miasta zrobiono wreszcie ogród.
7. Sposób w jaki prowadzono remont Dźwigowej i usuwano katastrofę budowlaną w tunelu Wisłostrady
Oczywscie w przypadku Dźwigowej PKP współpracowało z miastem mając je w nosie. Co teraz własnie wychodzi. TO co się tam dzieje to wyłącznie wina PKP która miasto wzięło na siebie.
Katastrofa podczas budowy metra, nie pierwsza i nie ostania. Zobacz, Tarcze prawie bezboleśnie przeszły pod dnem Wisły, Dlaczego tego nei uznasz za tryumf? przecież wieszczono katastrofy takie że zaleje, zarwie sie tunel albo coś. Teraz jak bezboleśnie tarcza przejdzie przed skarpą, to co, nie bedzie to sukces? I co ma do tego prezydent jak uwolnione zostaną nagromadzone siły?
Nie przypominam sobie by ktoś z władz miasta biczował sie z tego powodu w innych miastach na świecie. Ale nie, tu jest polska i nawet jak wykonawca nawali, to ma sie biczowac prezydent bo nie przypilnował... No tak, my oczekujemy ze prezydent to taki super bohater, na sie na wszystkim, ma zdolność bycia w kilku miejscach na raz a w razie potrzeby wzrokiem powstrzyma zalewanie stacji.
Obrazek

ODPOWIEDZ