Władze Warszawy - wybory, kandydaci itp.

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 05 wrz 2013, 18:37

Glonojad pisze:Za te pieniądze, z tym zakresem odpowiedzialności (karnej!) - może być trudno.
Czy potrafisz podać przykłady urzędnika jakiegos wyższego szczebla który u nas w kraju poniósł za coś odpowiedzialność karną? To nie Chiny, u nas grozi nagana i przerzucenie na inny stolek.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 wrz 2013, 18:40

IR był kilkukrotnie ciągany po sądach w sprawach organizacji ruchu. To, że nie został skazany, świadczy o tym, że jakość jego pracy jest zdecydowanie wyższa, niż się laikom wydaje.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 05 wrz 2013, 20:10

Glonojad pisze:IR był kilkukrotnie ciągany po sądach w sprawach organizacji ruchu. To, że nie został skazany, świadczy o tym, że jakość jego pracy jest zdecydowanie wyższa, niż się laikom wydaje.
To, że nie został skazany nie świadczy o wybitności jego decyzji. A czy to nie on przypadkiem zatwierdzał śluzy na Obozowej, światło dla tramwaju na wjeździe do prywatnej posesji na Bemowie, obustronną kielnię na Rondzie Starzyńskiego? Czy nie w jego gestii jest ustawienie cykli świateł na skrzyżowaniach, czy to nie on przez wiele lat blokował tymi światłami tramwaje na skrzyżowaniu Okopowa/Solidarności.
Jeżdżąc po mieście w wielu miejscach widać, że dało by się usprawnić ruch niewielkim kosztem, a tego przez lata się nie robi. I często słyszę, że tego typu usprawnienia były zgłaszane do IR i odpowiedź brzmiała "nie da się".
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 wrz 2013, 21:26

O wybitności nie, ale na pewno nie potwierdza wiadra pomyj które się wylewa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 wrz 2013, 21:38

Piottr pisze:1. 460 mln zł miejskiej kasy na publiczny stadion dla prywatnego, komercyjnego klubu sportowego z Warszawą w nazwie
Stadion jest własnością Warszawy a nie tego prywatnego klubu. Poza tym Kazio M. sprawę rozpętał.
Piottr pisze:2. Podwojenie, a w niektórych miejscach potrojenie opłat za wieczyste użytkowanie gruntów pod nieruchomościami własnościowymi
Opłaty te powinny stanowić % wartości nieruchomości. To, że przez lata nie urealniano tych kwot nie znaczy, że ten stan miał trwać.
Piottr pisze:3. Bezkarność burzymurków, usuwających obiekty które przetrwały w tym mieście wojnę i Powstanie
Wiesz jaka jest rola w tej całej zabawie z zabytkami Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Bo to ta właśnie postać jest kluczem całej zabawy. Dobitnie pokazuje to przykład parowozowni praskiej. Parowozownia w majestacie prawa została zburzona, bo MWKZ nie wydał na czas decyzji o wpisie do RZ (a dodatkowo Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego osobiście (!) dostarczył developerowi decyzję o rozbiórce). Konserwator Stołeczny mógł się tylko ugryźć w tyłek. W tym, że MWKZ i WINB pod HGW nie podlegają. Poza tym kary nakładane na niszczących zabytki są śmiesznie niskie, a SKZ nie ma na wyposażeniu T-54 i pozwolenia na traktowanie odłamkowym koparek niszczycieli zabytków.
Piottr pisze:4. Brak polityki edukacyjnej, żałosna dostępność do przedszkoli i coroczny cyrk/horror z zapisem dzieci do przedszkoli, likwidacja szkół pomimo protestów rodziców
Z brakiem planowania się zgodzę. Świetnie to widać w dzielnicach, gdzie dominują młode rodziny. Na likwidację za mocno bym nie płakał bo szkoły na Białołęce są przepełnione, a te w Śródmieściu świecą pustkami - bardziej o przeniesieniach trzeba byłoby myśleć.
Piottr pisze:5. Uchwała śmieciowa z wykropkowaną ceną.
Całą ustawa śmieciowa jest do śmieci, a uchwały samorządów tylko ten burdel powiększają.
Piottr pisze:6. Dewastacja Ogrodu Krasińskich
A mnie tam rewitalizacja się podoba. Jak były przedstawiane plany, były konsultacje społeczne to wszyscy piali z zachwytu. Jak zaczęło się to realizować to aj waj, bo krzywe drzewa wycinają. Rewitalizacja ma przywołać stan sprzed ponad 100 lat, a my przyzwyczailiśmy się do 50-letniego gąszczu i bylejakości na asfaltowych alejkach.
Piottr pisze:7. Sposób w jaki prowadzono remont Dźwigowej
Za Dźwigową tytularnie odpowiedzialni są kolejarze i kilkudziesięcioletnie zapuszczenie infrastruktury przez podspółki PKP. Miasto mogło tego bagna nie dotykać - zapewne tunel byłby nadal zamknięty. Jedno o co mam tam pretensję to brak alternatywnego przejazdu dla autobusów na czas remontu, żeby utrzymać komunikację między Ursusem a Bemowem.
esbek pisze:czy to nie on przez wiele lat blokował tymi światłami tramwaje na skrzyżowaniu Okopowa/Solidarności.
No popatrz... A wiesz, że tam nadal jest ten sam program na sygnalizacji?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 wrz 2013, 21:48

MisiekK pisze:Stadion jest własnością Warszawy a nie tego prywatnego klubu.
Mhm. A kto na nim zarabia?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 05 wrz 2013, 22:02

Glonojad pisze:O wybitności nie, ale na pewno nie potwierdza wiadra pomyj które się wylewa.
Tylko, że miasto potrzebuje tu wybitnego.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 wrz 2013, 22:05

Znajdź wybitnego, który się zgodzi zająć to stanowisko przy obecnych warunkach prawno-płacowych.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 wrz 2013, 22:29

fik pisze:Mhm. A kto na nim zarabia?
Miasto ma prawo do wykorzystywania tego obiektu do własnych celów. Czemu tego nie robi? Tego bym się czepiał.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 05 wrz 2013, 22:58

Glonojad pisze:Mnie tych 7 punktów też zupełnie średnio rusza, zwłaszcza, gdyby to miał być jakiś "dowód" przeciw HGW
To nie jest dowód. To są powody, dlaczego ja, i moja rodzina pójdziemy na referendum. Zostałem poproszony o podanie, to podałem.
Glonojad pisze:(punkt 1 i 3 są na przykład wyjątkowo chybione).
Za te 460 milionów można było wybudować na przykład 23 kilometry nowych linii tramwajowych w mieście. Dlaczego tego nie uczyniono, tylko rzucono je na pożarcie dość kontrowersyjnej, zamkniętej i wrogo nastawionej do zwykłego obywatela grupie społecznej - nie wiem.
Nie wierzę też, że nie istnieje prawny mechanizm unieważnienia umowy sprzedaży obiektu zabytkowego, jeżeli nabywca złamał jej najważniejsze postanowienia -> tu mówię o obiektach zabytkowych, które zostały sprywatyzowane z zapisem o renowacji w umowie.
Glonojad pisze: Punkt 2 -sam płacę wieczyste, ale jego mechanizm jest dla mnie zrozumiały i akceptowalny.
Znaczy że teraz, jak mamy kryzys i ceny nieruchomości spadły, powinna spaść stawka wieczystego. Ciekawe, czemu tak się nie dzieje...?
Glonojad pisze: Co do Dźwigowej - długo to trwało, ale wreszcie została zrobiona w miarę porządnie, więc to akurat raczej do plusów należy zaliczyć. To nie była łatwa robota, ale niestety na budownictwie, zwłaszcza drogowym, to się u nas oczywiście wszyscy znają.
Nadzór nad miejskimi inwestycjami nie jest wystarczający. Zbyt rzadko uruchamiany jest mechanizm dochodzenia gwarancji i rękojmi. Najnowszy przykład - nawierzchnia Mostu Północnego.
Glonojad pisze:Co do edukacji... cóż, uczniów jest akurat mniej, klasy liczą połowę do 2/3 tego, co ja ze swoich czasów pamiętam (29 - 34 w zależności od roku). Skoro jest kryzys i tnie się wszystko, to szkoły też trzeba, niestety. Zwłaszcza, że udział samorządu to jest i tak dopłata ponad minimum za które płaci państwo w subwencji oświatowej.
Ale dzieci w przedszkolach jest nadmiar. Jak ja za poprzedniej kadencji próbowałem zapisać pierwsze swoje to pani powiedziała, że jako zgodna pracująca rodzina nie mamy szans, że jakby pani była samotnie wychowująca albo bezrobotna, to spoko.
Glonojad pisze:Punkt 6 traktuję jako żart. Jestem przy tym przekonany, że gdyby remontu nie było (albo polegał tylko na odświeżeniu stanu istniejącego), to opozycja wołałaby o "zmarnowanej szansie"... tak czy siak argument ten nijak do mnie nie przemawia a jego podanie świadczy dla mnie raczej o politycznym "urobieniu" podającego, na kanwie "za co by się tu jeszcze przyczepić".
Wybacz, ale politycznie daleko mi do kół reprezentowanych przez inicjatorów referendum. Tak się składa, że znam ten park dobrze, chodziliśmy tam z dziećmi wielokrotnie. I był cień, i po asfaltowych alejkach dało się przejechać wózkiem albo na rolkach, i był plac zabaw, i straż miejska goniła spożywających alkohol. Jutro się przejdę zobaczyć ile z klimatu tego dawnego parku zostało....
Glonojad pisze:Coś jeszcze zostało? Hm.. przecież poleciał dyrektor Ruta, "znienawidzony" za przesiadki głównie przez osoby które jeżdżą komunikacją okazjonalnie albo wcale, więc powinieneś być akurat zadowolony.
Kowal zawinił, cygana powiesili. Akurat moim zdaniem to był jeden z najlepszych dyrektorów ZTM na przestrzeni ostatnich lat.
Glonojad pisze: A najciekawsze jest to, że ja osobiście znalazłbym spokojnie ze 3 zdecydowanie poważniejsze (oczywiście moim zdaniem tylko) sprawy
Podaj je. Ja swoje podałem :-)
Glonojad pisze: ale o meritum tutaj opozycji nie chodzi wcale - nie po to przecież wystartowali z referendum wystarczająco późno, żeby przypadkiem nie doszło do wyborów. Bo bardzo szybko by się okazało, że tam gdzie za pr odpowiada "zbyt chamski dla PiS" Maciejowski, a za transport...
Największym błędem jest to, że nie jest to wniosek kompleksowy - o odwołanie prezydenta i rady.

A tak swoją drogą mógłbym wskazać co najmniej trzy osoby, które widziałbym na stanowisku prezydenta Warszawy. I nie ma wśród nich żadnego z inicjatorów referendum, ani też żadnego z liderów partii, które referendum popierają.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 05 wrz 2013, 23:06

Piottr pisze:Za te 460 milionów można było wybudować na przykład 23 kilometry nowych linii tramwajowych w mieście.
Podziel to przez dwa.
Piottr pisze: A tak swoją drogą mógłbym wskazać co najmniej trzy osoby, które widziałbym na stanowisku prezydenta Warszawy. I nie ma wśród nich żadnego z inicjatorów referendum, ani też żadnego z liderów partii, które referendum popierają.
A chociaż jedna z nich będzie kandydować w razie faktycznego odwołania HGW?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 05 wrz 2013, 23:10

KwZ pisze:
Piottr pisze:Za te 460 milionów można było wybudować na przykład 23 kilometry nowych linii tramwajowych w mieście.
Podziel to przez dwa.
20 milionów za kilometr budował ostatnio Gdańsk...
KwZ pisze: A chociaż jedna z nich będzie kandydować w razie faktycznego odwołania HGW?
Nie wiem, nie pytałem :-) Ale być może :-)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 wrz 2013, 23:28

Piottr pisze:Nie wierzę też, że nie istnieje prawny mechanizm unieważnienia umowy sprzedaży obiektu zabytkowego, jeżeli nabywca złamał jej najważniejsze postanowienia -> tu mówię o obiektach zabytkowych, które zostały sprywatyzowane z zapisem o renowacji w umowie.
Przecież to się dzieje - temat zburzonych koszarów przy Łazienkach - miasto zaskarżyło developera i wygrało w I instancji.
Piottr pisze:Zbyt rzadko uruchamiany jest mechanizm dochodzenia gwarancji i rękojmi. Najnowszy przykład - nawierzchnia Mostu Północnego.
A co tam nie tak? Stwierdzono usterki i usuwać je będzie wykonawca, a nie miasto....
Piottr pisze:A tak swoją drogą mógłbym wskazać co najmniej trzy osoby, które widziałbym na stanowisku prezydenta Warszawy. I nie ma wśród nich żadnego z inicjatorów referendum, ani też żadnego z liderów partii, które referendum popierają.
Pytanie, czy byłyby one zainteresowane grzebaniem w tym bałaganie jaki nazywa się Miasto Stołeczne Warszawa.
Piottr pisze:20 milionów za kilometr budował ostatnio Gdańsk...
I dostał byle co. Przy każdym podniesieniu się temperatury są wyboczenia a tramwaje walą w siebie pudłami....
KwZ pisze:A chociaż jedna z nich będzie kandydować w razie faktycznego odwołania HGW?
Nie będzie - najbliższe wybory niezależnie od wyniku referendum odbędą się w listopadzie 2014.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Esteban Gomez
Posty: 44
Rejestracja: 27 mar 2013, 22:28
Lokalizacja: Zacisze

Post autor: Esteban Gomez » 06 wrz 2013, 0:49

Jeśli potrzeba lepszego Galasa, którego nie ma w Polsce, możnaby ściągnąć jakiegoś zagranicznego, bo w końcu gdzieś musi być. Tylko, że zapłacić mu też trzebaby zagranicznie.

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 06 wrz 2013, 1:00

Esteban Gomez pisze:Jeśli potrzeba lepszego Galasa, którego nie ma w Polsce, możnaby ściągnąć jakiegoś zagranicznego, bo w końcu gdzieś musi być. Tylko, że zapłacić mu też trzebaby zagranicznie.
Tja. A potem polityczna opcja przasnyska by zaczęła płakać, jak to „wydajemy kosmiczne pieniądze na osobę, która paraliżuje totalnie ruch samochodów”.

ODPOWIEDZ