Bilety, kontrole, taryfa

Moderator: JacekM

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 08 paź 2013, 20:15

Paweł D. pisze:Ludziom bez nogi ZUS potrafi powiedzieć, że przecież mogą pracować i renta im się nie należy.
Znam przypadek gdzi enasz kZUs osobie bez częsci obu nog najpierw przyznał Jedynkę a po dwu latach zabrala mu ją i dalła dwójkę, bo był mlody. Wszyscy zastanawialiśmy się, czy mu jedna noga nie odrosła. To są bzdurne decyzjie.

[ Dodano: Wto 08 Paź, 2013 20:21 ]
Paweł D. pisze:
Sindbad pisze:Rencista jak sama nazwa wskazuje, pobiera rentę więc ma legitymację ZUS. Niepełnosprawny w stopniu lekkim może normalnie pracować.
Oj, nie stawiałbym tak sprawy. Można mieć orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym (czyli II grupa), a rentę III grupy. ZUS hojnie kasy nie rozdaje. Ludziom bez nogi ZUS potrafi powiedzieć, że przecież mogą pracować i renta im się nie należy. Grupa to grupa, a choroba to choroba, faktyczna możliwość pracy to jeszcze inna para kaloszy.
Jak patrzę w projekt taryfy, to emerytom i rencistom ulga będzie przysługiwać dopiero po 60 roku życia. Dla mnie to dziwny podział, zakładający że rencista przed 60-ką może płacić 100% za bilet bo przecież może zarobić.

Czy to znaczy ,że uchwała, która ma wejść od 1. 4 jest nieważna?
Znam takich ludzi którym (mlodym) ZUS najpierw dał grupę I ( utrata części obu nóg, a po dwu latach zabrał grupę i przyznał II. Wszyscy znajomi jak poznali decyzję zastanawiali się czy mu może któraś z nóg odrosła .

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 08 paź 2013, 22:54

pasażer pisze:nug
pasażer pisze:dalła
pasażer pisze:decyzjie
Nie mam więcej pytań.

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 09 paź 2013, 0:33

michalek^ pisze:
pasażer pisze:nug
Powinieneś widzieć ,że w drugim miejscu wyraz byl napisany poprawnie
pasażer pisze:dalła
Tyu widać ,ż enapisalem l zamiast dodalem wląściwą literę ale tej zlęjnie usunąłęm.
pasażer pisze:decyzjie
Mam trochę scentrowane oko i trafilem w dwa klawisze
Nie mam więcej pytań.
Poza tym wszystko porawiłem.
Za to ja mam pytanie, co wnoslo słuszne wytknięcienie moich błędów do wyjaśnienia tematu . Rozumiem, że piszesz wszystko i zawsze bezbłędnie . Gratulacje.

niezadowolony
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2013, 13:29

Post autor: niezadowolony » 09 paź 2013, 13:33

Dzisiaj jadac w tramwaju i po aktywowaniu karty wyswietlilo sie "WA,.NY do...", zielona dioda, data tez do 2014.01... Troche sie zdziwilem i zapytalem innych czy im tez sie tak wyswietla to na kilka osob wszystkie tak mialy, tzn blad w slowie WAŻNY.

Jadac pozniej metrem na bramce bylo wszystko OK, tzn pokazalo sie "WAZNY do..."
Po przesiadce do autobusu to samo, czyli blad w napisie "WA,.NY do..."

Tez tak macie?

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 09 paź 2013, 14:52

Ulga 50% dla emerytów i rencistów to ta ulga nie jest ulgą ustawową. Została ona przyznana na podstawie uchwały rady miasta. Rada miasta skoro ją przyznała to może ją też odebrać. Ulgi dla niepełnosprawnych po zmianach nadal pozostaną takie same.

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 25 paź 2013, 0:33

Jak trzeba będzie dokumentować ,że jest się osobą płacącą podatki w Warszawie?

X54
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2012, 8:18
Lokalizacja: Słupno k. Płocka
Kontakt:

Post autor: X54 » 25 paź 2013, 11:02

Tak jak wszędzie.
To znaczy w dowodzie osobistym masz napisany adres zamieszkania i to powinno wystarczyć.
A jeżeli nie wystarczy to niech napiszą jakie dokumenty trzeba przedstawić w czasie kontroli biletów.
Ale biurokrację wymyślili i to jeszcze w autobusach komunikacji miejskiej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 25 paź 2013, 14:09

Polemizowałbym - nie płacę podatków w miejscu zameldowania. Adres w dowodzie jedynie sugeruje, gdzie są płacone podatki, ale w przypadku ośrodków z dużą liczbą ludności napływowej jest spory odsetek niezameldowanych stale (przy pobycie czasowym nie wymienia się dowodu, dostaje się tylko kawałek papierka o złożeniu informacji).

Dokumentować można zasadniczo tylko ZAPem lub pierwszą stroną PITa. Zaś na potrzeby kontrolerów - hologramy (ale do tej pory nie ma umowy na ich produkcję).
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 25 paź 2013, 17:56

Wiele lat płaciłem podatki w Pruszkowie, a miałem zameldowanie w Warszawie, przez następne kilka lat byłem nie byłem zameldowany nigdzie, ale w dowodzie pozostał adres warszawski. Myślę, że dowodem płacenia podatków w określonym miejscu jest kopia PIT-a, przy czym raczej jest to mało poręczne. Nie wiem, czy można poprosić urząd skarbowy o 'kwit' że płaci się tam podatki, ale to byłoby chyba wystarczające.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

X54
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2012, 8:18
Lokalizacja: Słupno k. Płocka
Kontakt:

Post autor: X54 » 25 paź 2013, 20:03

Ja myślę że chodzi tu chyba o płacenie podatku od jakiejś nieruchomości lub czegoś podobnego za co płaci się podatek do tak jak w przypadku Warszawy do urzędu jakiejś wybranej dzielnicy.
PIT raczej tu chyba nie jest właściwym dokumentem.
Ale pomijając to wszystko taka interpretacja nasuwa mi myśl że osoby nie zameldowane na stałe w Warszawie raczej nie powinny korzystać z komunikacji miejskiej.
Czyli że ja musiał bym po Warszawie chodzić na piechotę.
I to ma być STOLICA i jej miejska komunikacja?
Ciekawe kto to wymyślił.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 25 paź 2013, 20:06

@JaBaal: Wg uchwały:

§ 1. 1. Do przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie, zwanego dalej „Miastem”, ze zniżką określoną w tabeli nr 1, uprawnione są osoby zamieszkałe na terenie Miasta, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie Miasta, bez względu na to, czy osoby te osiągają dochód, na
podstawie spersonalizowanej karty zbliżeniowej lub innych kart wprowadzonych lub zaakceptowanych przez ZTM zawierających oznaczenie potwierdzające uprawnienie do zniżki
.
X54 pisze:Ja myślę że chodzi tu chyba o płacenie podatku od jakiejś nieruchomości lub czegoś podobnego za co płaci się podatek do tak jak w przypadku Warszawy do urzędu jakiejś wybranej dzielnicy.
Słucham? :-D
X54 pisze:PIT raczej tu chyba nie jest właściwym dokumentem.
Jak to nie? Z samego tytułu uchwały to wynika: "Uchwała w sprawie ustalenia zniżek w cenach biletów za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie dla osób zamieszkałych na terenie m.st. Warszawy, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych we właściwym urzędzie skarbowym oraz dla dzieci tych osób"
X54 pisze:Ale pomijając to wszystko taka interpretacja nasuwa mi myśl że osoby nie zameldowane na stałe w Warszawie raczej nie powinny korzystać z komunikacji miejskiej.
Chyba to powinno trafić do jakiegoś zbioru mądrosci wawkomowych...
X54 pisze:Ciekawe kto to wymyślił.
Ty sam.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 paź 2013, 20:40

My nie mieliśmy już na tym podforum jednego geniusza ze Słupna koło Płocka?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 26 paź 2013, 15:05

http://natemat.pl/79273,znizki-zal-czyl ... egitymacji
Kolejny sposób na oszukanie systemu

X54
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2012, 8:18
Lokalizacja: Słupno k. Płocka
Kontakt:

Post autor: X54 » 02 lis 2013, 19:19

Ja nadal twierdzę że PIT nie jest tu właściwym dokumentem.
W uchwale wcale nie pisze nic na temat tego że dokumentem potwierdzającym uprawnienia do zniżki jest PIT.
Moim zdaniem to powinno być ustalone dokładnie w załączniku do taryfy bo inaczej to każdy będzie miał na ten temat inne zdanie.

Nie jestem tu żadnym geniuszem.Po prostu przedstawiłem swoje zdanie na ten temat a że zostało ono źle zrozumiane to już nie moja wina.
Mam nadzieję że teraz będzie to zrozumiane właściwie.

dekofi
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:19

Post autor: dekofi » 03 lis 2013, 3:36

Jak to zwykliśmy mówić: Przepisy się nie zmieniły, jedynie ich interpretacja.

Ktoś tą legislację przepchnął pod uchwałę. Nie pierwszy i nie ostatni tego typu babol prawny.

ODPOWIEDZ