Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach
Moderator: Wiliam
Zwiększono częstotliwość kursowania linii L-3, dodano 2 kursy na pełnej trasie (PKP Piaseczno - Jastrzębiec), a w porannym szczycie wprowadzono także 3 kursy skrócone na trasie: PKP Piaseczno - Kaczeńców.
Według informacji z Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna od 1.07.2014 L-16 zmienia swoją trasę i od przystanku Rozjazd Oborski pojedzie przez ul.Bielawską, ul.Mirkowską, al.Wojska Polskiego przy Starej Papierni, później Warszawską do Klarysewa.
Nic takiego w rozkładach nie ma, jedynie jest zgodnie z planem rozkład z nową trasą na L18.zigirin pisze:Według informacji z Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna od 1.07.2014 L-16 zmienia swoją trasę i od przystanku Rozjazd Oborski pojedzie przez ul.Bielawską, ul.Mirkowską, al.Wojska Polskiego przy Starej Papierni, później Warszawską do Klarysewa.
Nie wiem zatem skad taka informacja ze strony Urzędu i Eadnych.Może zmiana wejdzie później.Dodatkowo dołożone zostaną dwa przystanki dla L-21 jeden Dębówce i jeden w Kawęczynie.Platformy już są budowane.
Na L16 to jedynie będzie przez 2 tygodnie trasa skrócona przez Pułaskiego.
Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna powinni być zadowoleni.
ZTM pisze:Stałe zmiany tras linii L16 i L21 na terenie gminy Konstancin
od 28.07.2014 (poniedziałek)
Na wniosek Gminy Konstancin-Jeziorna od dnia 28 lipca 2014 r. wprowadza się następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:
I. Linia L16 zostaje skierowana na zmienioną trasę:
CZARNÓW – Gościniec – Konstancin-Jeziorna: Chylicka – Prusa – Rycerska- Oborska – Chylicka – Pułaskiego –Śniadeckich – Głowackiego – Kołobrzeska – Pułaskiego – Piaseczyńska – Warszawska – Mirkowska – KLARYSEW
powrót: KLARYSEW – Mirkowska – al. Wojska Polskiego – Warszawska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Kołobrzeska – Głowackiego – Śniadeckich – Pułaskiego – Chylicka – Oborska – Rycerska – Prusa – Chylicka – Czarnów: Gościniec - CZARNÓW
W związku z powyższym uruchamia się nowe przystanki w Konstancinie-Jeziornej funkcjonujące jako „na żądanie”:
SKOLIMÓW 03
OBORSKA 01, 02
PIASECZYŃSKA 01
II. Uruchamia się nowe przystanki na trasie linii L21 funkcjonujące jako „na żądanie”:
DĘBÓWKA II 01, 02
KAWĘCZYN DOLNY 01, 02
JABŁONIOWA 03
Do odwołania linia L21 kursuje na trasie zmienionej. W związku z tym funkcjonowanie przystanku JABŁONIOWA 03 do czasu przywrócenia podstawowej trasy ulega zawieszeniu.
Przystanek KLARYSEW 01 będzie funkcjonował jako „DLA WSIADAJĄCYCH” a przystanek KLARYSEW 02 jako „DLA WYSIADAJĄCYCH”.
III. Przystanek ŁYCZYN 02 funkcjonujący na trasie linii L15 zostaje przeniesiony w nową lokalizację ok 100 m. w kierunku ul. Wilanowskiej.
Nadwisla.pl podaje, ze od pazdziernika rusza nowa linia L-25 laczaca Sobikow (gm.Gora Kalwaria) zPiasecznem. To ciekawe polaczenie. 9 kursow w DP.
L25, to L24 na co jest planowane?
- Matrix2441
- Posty: 1885
- Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27
O, to ciekawa linia by była (to L24), ale generalnie tam po drodze jest tylko parę domków w Beniaminowie i las wokoło. Więc czy jest sens? L25 może być natomiast niezłe
- Colony
- Posty: 2932
- Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
- Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
- Kontakt:
Tam jest kilka całkiem nieźle obsadzonych wsi i taka linia już istnieje od 2013. To byłaby tylko kwestia podpięcia jej pod taryfę ZTM, a wiem że takie rozmowy są prowadzone. Łącznie z opcją przedłużenia jej do UG w Nieporęcie.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)
http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=316&id=6900
Wynika z tego, że L24 ma kursować na trasie: Piaseczno - Żabieniec - Jastrzębie (a L25 z Piaseczna do Orzeszyna albo w przypadku dogadania się z gminą Góra Kalwaria do Sobikowa).
Wynika z tego, że L24 ma kursować na trasie: Piaseczno - Żabieniec - Jastrzębie (a L25 z Piaseczna do Orzeszyna albo w przypadku dogadania się z gminą Góra Kalwaria do Sobikowa).
--------------------------------------------------------------------------
TRASBUS - Historia warszawskiej komunikacji miejskiej
http://www.trasbus.com
--------------------------------------------------------------------------
TRASBUS - Historia warszawskiej komunikacji miejskiej
http://www.trasbus.com
--------------------------------------------------------------------------
Czy to, że L17 nie będzie jeździło przez Łbiska i Pęchery ma jakiś związek z objazdem w Uwielinach?
Od dnia 2 stycznia 2015r. od początku kursowania linii dziennych linia L19 zostaje podzielona na dwie linie:
- L17 – dla wszystkich kursów na trasie URZĄD MIASTA (PIASECZNO) – URZĄD GMINY (PRAŻMÓW).
- L19 – dla wszystkich kursów na trasie URZĄD MIASTA (PIASECZNO) – UWIELINY-SZKOŁA.
ztm
- L17 – dla wszystkich kursów na trasie URZĄD MIASTA (PIASECZNO) – URZĄD GMINY (PRAŻMÓW).
- L19 – dla wszystkich kursów na trasie URZĄD MIASTA (PIASECZNO) – UWIELINY-SZKOŁA.
ztm
To już od dawna wiemy, ale ja ciekaw jestem czemu L17 nie pojedzie przez nowe miejscowości (Pęchery i Łbiska) jak planowano?