Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 354
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: moonwalker » 08 paź 2014, 18:17

Czyli Baza i Wschodnie to nie jest jeden i ten sam przystanek?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 paź 2014, 18:26

Czy Warszawa Zachodnia i Warszawa Zachodnia peron 8 to jest ta sama stacja czy nie? :)

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 08 paź 2014, 19:36

Oj, sorry, w takim razie wyprowadziliście mnie z błędu... - stary peron Siedlce Baza w kierunku na Czeremchę widać dostał nowe życie ze względu na demolkę głównej stacji w Siedlcach... (to od kiedy tak jest?)

Dawniej cały tamten obszar (nie było tam wtedy jeszcze Stadlera, tylko pusta hala po PKP z powybijanymi szybami) nosił nazwę Siedlce Baza (może dlatego, że była tam baza przeładunku tłucznia). Istniał wtedy jeszcze odrębny tor do Czeremchy (obecnie został tylko nasyp), którym śmigały SU45 z piętrusami i pary M62 ciągnące platformy pełne sprzętu bratniej Armii Radzieckiej. Położenia starego peronu w kierunku Czeremchy (o ile był) niestety już nie pamiętam.

Prawdopodobnie od czasu utworzenia dodatkowego przystanku na wlocie do Siedlec, nazwanego Siedlce Zachodnie (całe szczęście nie "Siedlce Boże Ciało", chociaż taka propozycja też była #-o ), Bazę przemianowano na Wschodnie - żeby nie było pomyłek.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 paź 2014, 23:10

MichalJ pisze:Czy Warszawa Zachodnia i Warszawa Zachodnia peron 8 to jest ta sama stacja czy nie? :)
Warszawa Zachodnia to stacja, Warszawa Zachodnia peron 8 to przystanek osobowy, ale taryfowo jest to ten sam punkt.
Kępno na dole to stacja, Kępno na górze to przystanek osobowy, ale taryfowo jest to ten sam punkt.

Siedlce Wschodnie to przystanek na linii nr 2, Siedlce Baza to przystanek na linii nr 31, taryfowo są to różne punkty.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 paź 2014, 23:21

I co, peron 8 nie leży na tej stacji? Peron 5 w Katowicach też nie?

Albo jeszcze inaczej - czy któryś z przystanków Łódź Olechów XXX (trzy chyba były) jest na stacji Łódź Olechów?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 paź 2014, 23:37

MichalJ pisze:I co, peron 8 nie leży na tej stacji?
Zdecydowanie nie.
Peron 5 w Katowicach też nie?
Zdecydowanie tak (skąd w ogóle wątpliwość?!).
Albo jeszcze inaczej - czy któryś z przystanków Łódź Olechów XXX (trzy chyba były) jest na stacji Łódź Olechów?
A nie wiem, w życiu tam nie byłem.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 paź 2014, 23:49

fik pisze:
MichalJ pisze:I co, peron 8 nie leży na tej stacji?
Zdecydowanie nie.
Bo? Jak definiujesz, gdzie się kończy stacja?

Inna sprawa, że w ogóle mieszanie pojęcia stacji (w sensie techniczno-ruchowym) z pojęciem stacji/przystanku (w sensie peronu do wsiadania) musi prędzej czy później prowadzić do katastrofy.
Jeśli w obrębie jednej stacji jest kilka przystanków, to mówienie, że któryś z tych przystanków jest tą stacją, a inne nie, większego sensu nie ma.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1853
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 09 paź 2014, 7:09

fik pisze:
MichalJ pisze:I co, peron 8 nie leży na tej stacji?
Zdecydowanie nie.
Wg tego schematu: http://semaforek.tk/wiki/images/7/70/Wa ... hodnia.png zdecydowanie leży w stacji - akurat gdzie się kończy stacja, to jest jednoznacznie zdefiniowane. Skoro peron 8 jest pomiędzy semaforami wjazdowymi, to jest w stacji. Nie wiem tylko, czy ten schemat jest aktualny.
MichalJ pisze:Peron 5 w Katowicach też nie?
Albo jeszcze inaczej - czy któryś z przystanków Łódź Olechów XXX (trzy chyba były) jest na stacji Łódź Olechów?
W Katowicach wątpliwości nie ma - peron jest w stacji. Co do Olechowa, to nie ma schematu w necie, ale mam schemat w pracy - jak będę jutro, to mogę sprawdzić.

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 09 paź 2014, 10:12

kveld pisze:
fik pisze: Zdecydowanie nie.
Wg tego schematu: http://semaforek.tk/wiki/images/7/70/Wa ... hodnia.png zdecydowanie leży w stacji - akurat gdzie się kończy stacja, to jest jednoznacznie zdefiniowane. Skoro peron 8 jest pomiędzy semaforami wjazdowymi, to jest w stacji. Nie wiem tylko, czy ten schemat jest aktualny.
Schemat na 90% powinien być jak najbardziej aktualny, bo widnieją na nim tory 3R, 4R oraz TOPy od Włoch do WZP, nie pamiętam czy naniesione są zmiany w usytuowaniu i w nazwach semaforów SBL pomiędzy WZ - WŁ.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 09 paź 2014, 10:33

Zatem teraz jest czysto - wszystkie perony Warszawa Zachodnia leżą na terenie stacji Warszawa Zachodnia. Wcześniej było zabawniej, bo peron Warszawa Wola leżał na terenie stacji Warszawa Zachodnia.

Oczywiście takich przypadków jest o wiele więcej i nic w tym dziwnego, tylko nie podoba mi się posługiwanie się terminologią, zgodnie z którą pociąg stojący przy peronie Warszawa Praga stoi na stacji, a przy peronie Warszawa Toruńska na przystanku, chociaż cały czas jesteśmy w obrębie tej samej stacji.

Olechów jest o tyle ciekawy, że oidp żaden z peronów nie nosił takiej samej nazwy jak stacja (chociaż rozkład dla pasażerów mówił co innego).

A wracając do Siedlec - jeśli teraz przystanki Wsch. i Baza to są dwa osobne przystanki, to czy przed zmianą nazwy na peronie przy magistrali to były też dwa przystanki czy jeden?
Podkowa Leśna Zach. to dwa przystanki czy jeden? Olsztyn Zach.? :)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 paź 2014, 10:40

kveld pisze: Wg tego schematu: http://semaforek.tk/wiki/images/7/70/Wa ... hodnia.png zdecydowanie leży w stacji - akurat gdzie się kończy stacja, to jest jednoznacznie zdefiniowane. Skoro peron 8 jest pomiędzy semaforami wjazdowymi, to jest w stacji.
Fakt, zawsze zapominam o tych dziwnych semaforach daleko daleko przed stacją. :oops:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

alojz
Posty: 2664
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 10 paź 2014, 8:06

Atrakcje na średnicy zapewniają EW60.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 10 paź 2014, 8:14

Zdechły? :D
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 10 paź 2014, 20:17

Mamy trupa na LOLszynce. Egzekutor: 35WE. Stał sobie z 3-4 członami przed peronem (w kierunku WWO), więc pewnie jak zwykle mądrym jak cholera ludziom nie chce się włazić po kładce!

http://mazowieckie.com.pl/utrudnienia/u ... letow.html

Niestety nie jechałem objazdem przez KDP :(

alojz
Posty: 2664
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 10 paź 2014, 20:37

rufio198 pisze:Zdechły? :D
W Rembertowie miały problemy z drzwiami i/lub komunikacją między jednostkami. Czy coś więcej - nie wiem. Na odcinku Wschodnia :arrow: Zachodnia zarobiły jakieś 25 minut opóźnienia.

ODPOWIEDZ