[RJ] O rozkładzie jazdy pociągów 2014

Moderator: JacekM

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 02 wrz 2014, 14:39


TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 26 paź 2014, 1:04

Od dzisiaj do 24 listopada Pobrzeże codziennie przez Kwidzyn :o

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 13 lis 2014, 14:46

Rzetelność dziennikarska prosto z Czerskiej:

Sensacyjny nagłówek tabloidu: Pendolino wypiera tańsze TLK.
Prawda: na każdej z trzech tras, na których kursować będą pociągi pendolino, pociągów TLK będzie więcej niż dziś.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 13 lis 2014, 15:05

Powrót 12.11.2014 r. EC Sobieski - rozgrzebany jest przejazd po CMK i dalej do W-wy. Czarno widzę zachowanie optymistycznych czasów przejazdów w nowym rozkładzie jazdy po tej trasie.
ZUS fundatorem emigracji

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 lis 2014, 15:32

fik pisze:Pendolino wypiera tańsze TLK
To zdanie można również odczytać z 'TLK' jako podmiotem. :)

A co do meritum - niestety, na umiarkowaną nierzetelność artykułów nakłada się katastrofalna wprost nierzetelność tytułów, zwłaszcza (w trójnasób) tytułów w portalu gazeta.pl, tam to robi jakaś pijana gimbaza na kacu, której zależy wyłącznie na tym, żeby dramatycznie wyglądało. Ostatnio napisali coś w stylu "już wiemy, kiedy w nas uderzy planetoida", czy jakoś tak. Oczywiście w treści artykułu nic takiego nie było.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 14 lis 2014, 16:24

W papierowym wydaniu tytuł brzmiał: "Pendolino wyprze tańsze połączenia". I to by się zgadzało, skoro do np. Krakowa nie będzie już żadnego InterRegio. Tytuł można też zrozumieć tak, że chodzi o lepszy czas podróży nowym wynalazkiem w porównaniu z dotychczasowymi wytworami kolejarzy. Osobiście nieustannie pozostaję sceptykiem wobec przyszłości tego środka transportu w Polsce i średnio mnie porusza ta cała histeria wokół Pendolino (zdążą - nie zdążą). Jeszcze się okaże, że mało kogo na to stać i po pierwszej fali zainteresowania (sam bym wypróbował) będzie jeździć puste.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2014, 17:34

osa pisze:W papierowym wydaniu tytuł brzmiał: "Pendolino wyprze tańsze połączenia". I to by się zgadzało, skoro do np. Krakowa nie będzie już żadnego InterRegio.
"Jesień wyprze inteligentnych dziennikarzy". I to by się zgadzało, skoro materiały w Stołku są coraz bardziej idiotyczne.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1853
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 15 lis 2014, 12:08

osa pisze:Osobiście nieustannie pozostaję sceptykiem wobec przyszłości tego środka transportu w Polsce i średnio mnie porusza ta cała histeria wokół Pendolino (zdążą - nie zdążą). Jeszcze się okaże, że mało kogo na to stać i po pierwszej fali zainteresowania (sam bym wypróbował) będzie jeździć puste.
Ja z kolei jestem delikatnym optymistą - spodziewam się jednak sporej liczby pasażerów biznesowych. Na trasach, gdzie jest możliwość dojazdu z/do Warszawy, załatwienia spraw i powrotu nawet normalna cena biletu na Pendolino wyjdzie taniej niż inny środek transportu plus hotel. Do tej pory w zasięgu Warszawy takimi miastami były Katowice, Kraków i Poznań (i ich okolice), a dojdą Wrocław i Trójmiasto. Z moich dotychczasowych doświadczeń z Pendolino wynika, że przynajmniej mi wypoczywa się w nim stosunkowo dobrze - lepiej niż w normalnym wagonie. Ja może tylko trochę inaczej podchodzę do zakupu tych pociągów, niż większość, bo nie traktuję ich jako coś super, tylko jako naturalną wymianę taboru (niekoniecznie najtańszą i najsensowniejszą, ale jednak) i jego uzupełnienie o kolejne jednostki o prędkości maksymalnej co najmniej 160 km/h.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 15 lis 2014, 12:36

fik pisze:
osa pisze:W papierowym wydaniu tytuł brzmiał: "Pendolino wyprze tańsze połączenia". I to by się zgadzało, skoro do np. Krakowa nie będzie już żadnego InterRegio.
"Jesień wyprze inteligentnych dziennikarzy". I to by się zgadzało, skoro materiały w Stołku są coraz bardziej idiotyczne.
Nieustający ziew wobec kolejnego tak merytorycznego i konkretnego głosu w dyskusji jak ten powyżej.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 15 lis 2014, 12:38

A tak w ogóle w tym cudzie techniki będzie wi-fi?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 15 lis 2014, 14:18

Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 lis 2014, 17:07

osa pisze:
fik pisze: "Jesień wyprze inteligentnych dziennikarzy". I to by się zgadzało, skoro materiały w Stołku są coraz bardziej idiotyczne.
Nieustający ziew wobec kolejnego tak merytorycznego i konkretnego głosu w dyskusji jak ten powyżej.
Jako specjalista od brania pieniędzy za merytoryczne uwagi o leniwych urzędnikach, którzy wymyślają sobie programy unijne celem pognębienia biednego pana Romana, powinieneś mieć na tyle honoru, żeby się nie wypowiadać w tej kwestii publicznie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 15 lis 2014, 21:03

Wydaje mi się, że ta obsesja to już oznaka czegoś niezdrowego. Nie ma co tego dalej ciągnąć i zawracać wszystkim głowy.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6946
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 17 lis 2014, 5:25

Nie wiem, jak pozostali Użytkownicy, ale ja mam wrażenie, że te uwagi nie mają za wiele wspólnego z rozkładem i wolałbym ich jednak nie czytać.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 22 lis 2014, 13:54

fik pisze:Rzetelność dziennikarska prosto z Czerskiej:

Sensacyjny nagłówek tabloidu: Pendolino wypiera tańsze TLK.
Prawda: na każdej z trzech tras, na których kursować będą pociągi pendolino, pociągów TLK będzie więcej niż dziś.
No - ilość TLK na tych trzech trasach po prostu powala. Tyle ich jeździ że nie wiadomo czym jechać. Zwłaszcza na trasie Warszawa - Częstochowa - Opole - Wrocław, czy Warszawa - Gdynia p. Działdowo. :D
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

ODPOWIEDZ