Szybkie pytanie

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 31 maja 2015, 22:49

Było pytanie o coś wartego uwagi.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 01 cze 2015, 8:01

Szeregowy_Równoległy pisze:
Jacek Z. pisze:Orientujecie się może, czy coś wartego uwagi się ostatnio buduje gdzieś w pobliżu PKP Kasprzaka, PKP Gdańska i okolice?
reserved pisze:Przy PKP Włochy coś nowego się wybudowało, może tam?
rhemek pisze:Przy ix poprzecznej przy pkp anin postawili fajne mini osiedle.
Może mu jeszcze, kurde, Baniochę polecicie?
No to akurat jest raptem 2 stacje od wskazanego Gocławka, ale byłby moim sąsiadem więc z automatu atrakcyjność spada ;)

Jeśli chodzi o PKP Gocławek to dowiedz się w JW Construction czy sprzedali wszystkie lokale przy torach na przeciwko banku. Szwagier tam mieszka i nawet im wyszło to osiedle jak na JW. Do reklamacji była tylko szlichta (chodziło się jak po gąbce i można ją sobie było urywać jak pajdę chleba) i okna (plastiki tak się wygięły w okresie gwarancji że można było z nich łuk robić). Tak poza tym to raczej mankamentów nie ma, a cena była jakaś w miarę rozsądna.

Jak masz ochotę na lekki spacerek (ok. 500-600 m do PKP Anin) to w Starym Aninie - Sadulu buduje się malutki blok (ok. 15-20) mieszkań w środku zabudowy jednorodzinnej. Róg Kwidzyńskiej i Osadniczej musiałbyś podjechać i poczytać tablicę budowy, bo dopiero robią fundamenty i piwnice więc nie ma jeszcze banerów dewelopera.

A jak chcesz całkiem w lesie (no właściwie las jest po drugiej stronie wąskiej uliczki osiedlowej) to na Węglarskiej 84 buduje się nowy budynek na 16 mieszkań tylko do PKP to już ponad kilometr ale można podjechać jednym z 3 autobusów :)

Jeśli chodzi o ceny to nie mam pojęcia, ale ostatnie lokale jakie się sprzedawały miały cenę nieco ponad 4 tys/m2

Koniec zachwalania mojej okolicy :P
Od PKP Kasprzaka to spory kawałek, ale za to jest perspektywa na las :)

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 01 cze 2015, 13:52

Bastian pisze:Sęk w tym, że akurat zarówno przy PKP Kasprzaka (Odolany), jak i przy PKP Gdańska (Żoliborz Południowy) nabudowało się i nadal buduje tyle, że trudno zrozumieć, jakim cudem pytający nic o tym nie wie.
Bo w tych miejscach przez 10 lat "słoikowania" po Warszawie jakoś jeszcze nie mieszkałem :wink: Kusiło mnie to coś dokładnie vis a vis PKP Gdańska (od strony północnej), co buduje Skanska, ale to chyba tylko biurowe.

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 01 cze 2015, 14:06

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, zwłaszcza cns80 :)

Właśnie też tak słyszałem, że to Os. Bursztynowe przy PKP Gocławek nie tak źle (jak na JW) wyszło, natomiast zdaje się jest już od dawna zamieszkane (pecha mają tylko 1-2 lokale handlowo-usługowe, których albo nikt nie chce, albo często zmieniają najemcę). Kilkaset metrów dalej, z drugiej strony kościoła, budował się blok przy Naddnieprzańskiej, ale... dałem ciała, za długo zwlekałem :|

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 01 cze 2015, 14:39

No to przejrzyj Anin, bo to raptem dwie stacje :) Do szwagra jadę pociągiem 5 minut :)

Awatar użytkownika
kukuryk12
Posty: 599
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:11
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: kukuryk12 » 01 cze 2015, 16:00

Czy jest możliwość przedostania się z Czukotki na Alaskę przez cieśninę Beringa? Najlepiej transportem morskim.
eNki

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 01 cze 2015, 20:53

Panie i Panowie. Czy ktoś z was mieszka w bloku i wie, jaka jest norma (miesięczna, miesięczna/osoba, jakakolwiek) zużycia wody w jego bloku? Pytam, bo chce porównać. Dziękuję. :-)

RobertP
Posty: 209
Rejestracja: 29 sty 2012, 22:48

Post autor: RobertP » 01 cze 2015, 21:18

Pawel_ pisze:Panie i Panowie. Czy ktoś z was mieszka w bloku i wie, jaka jest norma (miesięczna, miesięczna/osoba, jakakolwiek) zużycia wody w jego bloku? Pytam, bo chce porównać. Dziękuję. :-)
Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale na druku ze spółdzielni pod tytułem "Zawiadomienie o wysokości opłat" mam takie dane:
- dla mieszkania na Ursynowie (2 osoby): zimna woda - zaliczka 3,93 m3, podgrzanie - 2,16 m3
- dla mieszkania na Mokotowie (1 osoba): zimna woda - zaliczka 8,00 m3, podgrzanie - 1,27 m3

To teraz moja kolej ;) Czy jadąc z Warszawy do Poznania EIC w piątek i wracając w niedzielę również EIC mogę liczyć na jakieś zniżki/promocje w PKP, czy tylko cena katalogowa za bilet? Konkretnie to EIC 40 z Warszawy Centralnej 17:55, oraz EIC7104 z Poznania Głównego 17:30

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 01 cze 2015, 21:23

Na ten piątek? To już pewnie tylko jakieś 10 czy 20% zniżki z tytułu 'wcześniej', albo i to nie. Sprawdź sobie w internetowej sprzedaży, no i generalnie - im wcześniej kupujesz, tym taniej...

RobertP
Posty: 209
Rejestracja: 29 sty 2012, 22:48

Post autor: RobertP » 01 cze 2015, 21:32

Niestety w ten piątek. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika
MJ
(Jachim)
Posty: 2236
Rejestracja: 24 lut 2012, 14:57

Post autor: MJ » 01 cze 2015, 21:42

Paweł_K pisze:Szczerze to nie wiem. Opierają się one na zgłoszeniach przez użytkowników - oczywiście zakładam dobre intencje korzystających z serwisu i dodawanie faktycznych numerów IMEI urządzeń skradzionych
Czyli przykładowo: Jak mi ukradli telefon, a ja go nie zgłosiłem to jego tam nie ma?

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5312
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 01 cze 2015, 22:49

Dokładnie tak
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 01 cze 2015, 22:57

RobertP pisze: To teraz moja kolej ;) Czy jadąc z Warszawy do Poznania EIC w piątek i wracając w niedzielę również EIC mogę liczyć na jakieś zniżki/promocje w PKP, czy tylko cena katalogowa za bilet? Konkretnie to EIC 40 z Warszawy Centralnej 17:55, oraz EIC7104 z Poznania Głównego 17:30
Teraz już raczej nie - ale następnym razem spróbuj:

Happy hours - http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazer ... hours.html
Bilet weekendowy - http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazer ... ndowy.html

Poza tym Superpromo - ale to trzeba wiedzieć tak z miesiąc wcześniej...
ŁK

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1853
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 01 cze 2015, 23:29

Pawel_ pisze:Panie i Panowie. Czy ktoś z was mieszka w bloku i wie, jaka jest norma (miesięczna, miesięczna/osoba, jakakolwiek) zużycia wody w jego bloku? Pytam, bo chce porównać. Dziękuję. :-)
U mnie było 5 m3, w tym 2 ciepłej, na osobę.

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 02 cze 2015, 0:07

Bilet możesz kupić w kasie lub u konduktora. Jeżeli zależy Ci na miejscu siedzącym, możesz uzyskać w kasie bezpłatną miejscówkę.[...]
Na przejazd poc. EIP należy w kasie biletowej nabyć dopłatę do poc. EIP pod warunkiem że w poc. EIP są wolne miejsca.
Konia z rzędem, kto to zrozumie - w Pendolino przecież biletu "u konduktora" kupić nie można :-k

ODPOWIEDZ