A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

chudy5d
Posty: 305
Rejestracja: 10 sty 2011, 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: chudy5d » 30 paź 2015, 23:36

Bastian pisze:No to w końcu chodzi ci o nazwę, czy nie? :>
To może od początku, bo nie rozumiem, co tak nagle kogoś boli.
Wszystko co zrobiłem to ctrl+c, ctrl+v. Nie ja jestem autorem tego (jak to nazwałem) "streszczenia". Wkleiłem tylko, żeby pytający o negatywne strony 8 lat rządów PO mógł się z tym zapoznać, bo pewnie nikt nie czytał zawartości linków, bo wymagałoby to poświęcenia większej ilości czasu, a tak przynajmniej możecie mnie teraz zlinczować, nie czytając zbyt wiele. :D
Uprzedziłem, że może zajść potrzeba przymknięcia oka, ale to już robota dla zadającego pytanie, bo ja tego dokładnie, słowo w słowo, nie czytałem. I nie zwracałem uwagi na to, co, jak i kto nazwał, nie było to dla mnie istotne. Myślałem czy też zakładałem, że wiadomo, iż chodzi o platformiarzy w spisie "dokonań" PO, a nie o PiS.
Skoro słowo "afera" Wam nie pasuje, a całe wyrażenie "afera taśmowa" może być mylące z aferą pisowską, to zaraz się cofnę do tego wpisu i ezmienię ten punkt na "Sprawa związana z podsłuchami w restauracji Sowa & Przyjaciele". Wtedy może wszyscy będą zadowoleni i będziemy mogli zakończyć temat nazewnictwa tej sytuacji, który jest totalnie nieistotny przy tym, co nagrano i w jaki sposób to nagrano.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4770
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 31 paź 2015, 0:04

Ježišmaria, nikomu nie chodzi o nazwy afer. Glonojad uważa, że "afera podsłuchowa" dotycząca Sowy i Przyjaciół jest sprokurowana przez PiS i powinna przede wszystkim uderzać w tych którzy ją wywołali, a nie byli nagrani.

Ale to i tak znamienne, że przypomniałeś że także PiS miał swoją aferę podsłuchową. :P
Obrazek

chudy5d
Posty: 305
Rejestracja: 10 sty 2011, 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: chudy5d » 31 paź 2015, 0:40

Matko bosko, a ja myślałem, że Bastianowi chodzi konkretnie o to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_ta%C5%9Bmowa
... iż wszędzie używano nazwy "afera podsłuchowa" dla przypadku z 2014/2015 roku, a nie taśmowa.
Poza tym pierwszy raz spotykam się z tezą, że te nagrania z Sowy były wręcz zamachem stanu. Ale dokonania PO są takie, że dali bez większego problemu nagrać osoby będące ministrami i przede wszystkim (dla mnie) - co na nich mówili.

Poza tym, no dałem się porobić jak dziecko, nie załapałem do końca tematu. Nie przejmujcie się mną najlepiej. :P

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5299
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 31 paź 2015, 20:13

No cóż, kuchnia polityczna ma to do siebie, że fiołkami raczej nie pachnie, tylko szambem. Kalisz z Kwaśniewskim też rozmawiali swobodnie i niezłe epitety sadzili pod adresem np Tuska. Nie ma się co oszukiwać, że jakakolwiek partia zakulisowo rozmawia inaczej, niż to uwiecznione na taśmach...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 31 paź 2015, 20:21

Wyjątki mogą być. Nie sądzę, żeby Jarosław Kaczyński używał (ba, w ogóle znał) słów na ch.. i podobnych. Natomiast oczywiście cała reszta... Politycy nie różnią się pod tym względem od przeciętnego przedstawiciela narodu. Chociaż ja na przykład w miejscu publicznym typu knajpa staram się co nieco powstrzymywać. :)

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 31 paź 2015, 20:33

Za co został skazany Mariusz Kamiński, będący szefem CBA?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 31 paź 2015, 20:35

Za przekroczenie uprawnień w sprawie chyba polowania na Leppera.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 31 paź 2015, 20:40

Czyli za zmontowanie prowokacji? Oczywiście teraz zostanie uniewinniony, jak mniemam.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 31 paź 2015, 21:00

Miejmy nadzieję, bo nie było podstaw do skazania. Prowokacja powinna być dozwolona (pod warunkiem, że nie będzie jednym wielkim przekrętem...).
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Stary Pingwin
Posty: 5831
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 31 paź 2015, 21:06

CBA miało zwalczać korupcję, a nie stwarzać do niej warunki, żeby mieć wyniki. Podasz mi jakiś sukces tej formacji pod kierownictwem pana Mariusza?
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 paź 2015, 21:12

Poc Vocem pisze:Miejmy nadzieję, bo nie było podstaw do skazania. Prowokacja powinna być dozwolona (pod warunkiem, że nie będzie jednym wielkim przekrętem...).
Twierdzę, że 90% ludzi ma cenę. Nie oznacza to, że wszyscy z nich są skorumpowani! CBA kreowało rzeczywistość - tworzyło przestępców, a tego żadnej policji robić nie wolno.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 31 paź 2015, 21:17

Co zresztą potwierdziły wyroki sądowe zarówno w sprawie Sawickiej jak i afery gruntowej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 31 paź 2015, 22:14

Każdy ma cenę, pewnie. Pytanie tylko jak niska jest ta cena.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 31 paź 2015, 22:16

Ale nie jest rolą służb sprawdzać jaka ta cena jest. Jest przestępstwo, jest ściganie, a nie tropienie kto postanowi przejść na ciemną stronę jak dostanie walizkę pełną hajsu. Ja dostrzegam pewną różnicę między ściganiem przestępców a bieganiem z kasą i pytaniem każdego kto się nawinie czy przypadkiem nie ma chęci dać się skorumpować.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 paź 2015, 22:17

Ewentualnie czy weźmie za jedną, trzy, czy dziesięć.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ