A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 16 gru 2015, 1:51

Poc Vocem pisze: Póki
co to ja widzę, że Duda zbiera się do przeciwstawienia prezesowi, dla dobra wszystkich z samym prezesem włącznie. Są pewne przecieki by tak sądzić. Zresztą to prezes potrzebuje Dudy, a nie na odwrót. A i sama logika nakazuje Dudzie sprzeciwienie się Kaczyńskiemu, facet jest młody i raczej wolałby w polityce istnieć inaczej niż jako człowiek skompromitowany. Dziś przy prezesie trzyma go wierność.
Czemu akurat teraz miałby się przeciwstawić? Moim zdaniem on już zasłużył na Trybunał Stanu, więc teraz jest już za późno na zmianę frontu. No chyba że otrzyma obietnicę spokoju od obecnej opozycji.
Co zaś do samej kwestii skazania, wszyscy prawnicy, nawet Giertych, mówią, że na razie podstaw nie ma. Zresztą Trybunał Stanu może nałożyć najwyżej karę administracyjną, a to nic strasznego.
No nie, TS wykonuje również odpowiedzialność karną, w dodatku wobec prezydenta ma w tym względzie monopol.

Ps. A co do najgorszego sortu, to akurat trochę manipulacji że strony mediów jest. Inna rzecz, czy poskarżenie się do PE to już zdrada - jeśli tak, to w pierwszej kolejności należy ukarać posłów PiS, którzy opowiadali jakieś dyrdymały o sfałszowaniu wyborów samorządowych.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 gru 2015, 6:30

Duda też się Niemcom skarżył :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 gru 2015, 7:29

bepe pisze:Ps. A co do najgorszego sortu, to akurat trochę manipulacji że strony mediów jest. Inna rzecz, czy poskarżenie się do PE to już zdrada - jeśli tak, to w pierwszej kolejności należy ukarać posłów PiS, którzy opowiadali jakieś dyrdymały o sfałszowaniu wyborów samorządowych.
Właśnie, czy mógłbym się zwrócić o jakieś wyjaśnienie bądź przedyskutowanie tego o najgorszego sortu? Kogo on tak nazwał? Opozycję czy Polaków donoszących / źle piszących o Polsce do zachodniej prasy, bo i taką wersję słyszałem?

Tak czy owak to dla mnie retoryka, coś na poziomie tej małpy w czerwieni.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 16 gru 2015, 8:02

Tych drugich - najpierw powiedział coś o historycznej tendencji części Polaków do zdradzania narodu i to jest właśnie ten najgorszy sort. A wczoraj jeszcze dopowiedział coś o współpracownikach Gestapo i SS. Trochę słabe jest zrównywanie skarżenia się w PE na rządy PiS że współpracą z Gestapo, ale jednak nie powiedział tego o protestujących.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 16 gru 2015, 9:10

Inna sprawa, że powiedział to swoim typowym ezopowym językiem, więc doszukiwanie się drugiego dna wcale nie jest tak daleko idące. Naprawdę, tak wytrawny polityk powinien się nauczyć, że nie należy chlapać takich rzeczy - chyba, że zależy mu na dalszym antagonizowaniu Polaków. Sondaże wskazują jednak, że tym razem się może przeliczyć...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 16 gru 2015, 9:46

Jemu zależy na zemście i nic innego się nie liczy. A sondaże nie mają żadnego znaczenia, od sondaży rząd nie upada ani parlament się nie rozwiązuje.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 16 gru 2015, 15:47

Szybko poszło:
Nowoczesna - 30,9%
PiS - 27,3%

Przynajmniej samorządowcy mogą odetchnąć - żadnych nowych województw i podobnych pomysłów nie będzie.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 16 gru 2015, 16:52

To jakiś sondaż jest czy co?

Średnio wierzę w aż taki wzrost poparcia dla Nowoczesnej.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 16 gru 2015, 17:15

Wg mnie JKacz. opanował do perfekcji pewną rzecz: tak obrazić, żeby nie powiedzieć tego dosłownie. Pamiętacie "o ile to prawda, to...".
Znalazłem coś w takim duchu:
Obrazek
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4770
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 16 gru 2015, 17:19

Poc Vocem pisze:To jakiś sondaż jest czy co?

Średnio wierzę w aż taki wzrost poparcia dla Nowoczesnej.
Sondaż dla Superaka: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,147963,1935 ... czele.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 16 gru 2015, 19:27

Wiliam pisze:
Poc Vocem pisze:To jakiś sondaż jest czy co?

Średnio wierzę w aż taki wzrost poparcia dla Nowoczesnej.
Sondaż dla Superaka: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,147963,1935 ... czele.html
Nowoczesna może mieć i 50% w sondażach, najbliższe wybory za 4 lata. Dopóki Prezes Polski ma władzę w rękach, to sondaże go baaardzo mało obchodzą.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 16 gru 2015, 19:53

Przede wszystkim jeśli prezes po buracku porozstawia wszystkich po kątach wciągu najbliższego roku, to po następnych dwóch latach "dobrych rządów" i tak ma zwycięstwo w wyborach samorządowych w kieszeni. Społeczeństwo ma pamięć dobrą, ale krótką.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 gru 2015, 12:01

Tymczasem kolejna nocna akcja: PiS "odbija" Centrum Kontrwywiadu NATO. Moje możliwości skomentowania nie sięgają tak daleko :/

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... -nato.html
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 gru 2015, 12:51

Ja znalazłem trafny komentarz:

Kiedy przyjdą podpalić dom
Ten, w którym mieszkasz - Polskę
I pod drzwiami staną i nocą
Kolbami w drzwi załomocą

Krzyknij: Antek! Idź już spać
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 gru 2015, 14:49

No to jeszcze może jakieś scenariusze kolejnych aktów tej sztuki? :P

http://kulisy24.com/polityka/bedzie-jeszcze-ostrzej
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ