Przystanki na żądanie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1645
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 03 gru 2012, 21:30

Glonojad pisze:na odcinku Annopol - Żerań FSO. I
Żeranie ci się pokićkały.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 gru 2012, 21:37

Albo rzeczywistości nałożyły... ;)

@MichalJ: Lipowczana, różne ogródki działkowe i cmentarze, komasacje nadmiarowych par typu Wawelska - OchTeatr, przegląd przystanków na Grochowie (zwłaszcza Grochowska zachodnia), Archimedesa w wakacje, gdy nie działa WAT mogłaby sobie pójść gdzie indziej, pl. Kasztelański też nie zachwyca itd - trochę by się tego znalazło naprawdę (część okresowa, część do kasacji). A jeśli nie NŻ, to warto by pokombinować z przystankami na Jagiellońskiej czy ul. Annopol i pod kątem likwidacji/okresowości.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1645
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 03 gru 2012, 21:37

Albo marzy nowy odcinek :P
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1516
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 03 gru 2012, 21:39

KS Polonia NŻ jak dla mnie. Jak wygląda Bohomolca rano i po południu? Wszyscy idą na autobus czy ktoś jednak jedzie tym tramwajem?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 gru 2012, 21:41

KS Polonia okresowy i to nie wiem, czy nie tylko w czasie imprez masowych. Do Muranowskiej bardzo blisko.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
michalek^
Posty: 329
Rejestracja: 14 lis 2011, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalek^ » 03 gru 2012, 21:48

Cała Jagielońska od Żerania FSO do Ronda Starzyńskiego na żądanie plus Wybrzeże Helskie plus KS Polonia. Być może też Plac Hallera.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 gru 2012, 21:49

Co z Wynalazkiem? Tam się ktoś plącze poza godzinami działania PDBS?
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 04 gru 2012, 3:48

michalek^ pisze:Być może też Plac Hallera.
Piszesz ot tak, czy masz jakiekolwiek podstawy do takiego twierdzenia? Nie widziałem nigdy, żeby w cywilizowanych godzinach (6-20) nikt z tego przystanku nie korzystał. Nie są to tłumy, ale Choszczówka do 176 na Hallera tramwajami dojeżdża i trochę ludzi w pobliżu mieszka. NŻ można rozważać albo przystanki, które są wykorzystywane bardzo rzadko, albo takie, które stoją nigdzie. Pl. Hallera to nie jest "nigdzie".
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 gru 2012, 6:20

Na placu Hallera to 509 powinno miec przystanek, a Zoo - brame.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7696
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 04 gru 2012, 7:40

A dla mnie jako okresowy powinien wrócić debilnie zlikwidowany na AK Kampinos przystanek przy instytucie głuchych. Albo jako NŻ albo okresowy w godzinach pracy przychodni. Teraz ludzie brodzą w bagnie idąc wzdłuż torowiska.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 gru 2012, 7:47

debilne to bylo jego istnienie 150 metrow od zajezdni. Wzdluz Pstrowskiego jest chodnik, ludzie brodza w blocie z wlasnej woli albo niewiedzy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7696
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 04 gru 2012, 7:56

Glonojad pisze:debilne to bylo jego istnienie 150 metrow od zajezdni. Wzdluz Pstrowskiego jest chodnik, ludzie brodza w blocie z wlasnej woli albo niewiedzy.
I tak i nie. Przystanek powinien być. Jako NŻ lub czasowy. A chodnikiem wzdłuż Pstrowskiego się przejdź, może nie skręcisz nogi....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36686
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 gru 2012, 8:34

MisiekK pisze:Przystanek powinien być.
Przecież jest - dla 203.

Chciałbyś tam zatrzymywać (w przyszłości) cały Tarchomin? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 04 gru 2012, 9:08

MisiekK pisze:
Glonojad pisze:debilne to bylo jego istnienie 150 metrow od zajezdni. Wzdluz Pstrowskiego jest chodnik, ludzie brodza w blocie z wlasnej woli albo niewiedzy.
I tak i nie. Przystanek powinien być. Jako NŻ lub czasowy. A chodnikiem wzdłuż Pstrowskiego się przejdź, może nie skręcisz nogi....
Nie do Miśka K konkretnie, tak w powietrze napiszę.

Od razu wiem, że jestem w domu: łatwiej zatrzymywać wszystkie przejeżdżające tramwaje niż zrobić porządnie kawałeczek chodnika. :doh: Coś jak: puśćmy EN57 by rozwieźć kilku kolejarzy - na kolei jednak coś się zmienia. Zatrzymywanie też kosztuje, pewnie nowy chodnik (nawet granitowy) szybko by się zwrócił.

A co do przystanków NŻ, to przeczytałem mądrą opinię, że w szczycie (i nie tylko), kiedy to w tramwaju jedzie 200 osób zawsze ktoś tam „zażąda”, więc cały pomysł (poza dodatkową komplikacją systemu) większości pasażerów nic nie przyniesie => jest do bani. Potrzebna jest zmiana myślenia - tramwaj, skoro ma tłumy przewozić, niech będzie takim niby-metrem z poważnie rozrzedzonymi, a nie dublowanymi(!) przystankami i prawdziwym priorytetem. Kombinowanie z rozwiązaniami „stylizowanymi” na próby przyśpieszenia tramwajów, to typowe dla „celebrytów komunikacyjnych” bicie piany, takie zaklejanie plasterkiem dziury po postrzale.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 gru 2012, 11:24

Z 17 do 203 się świetnie przesiada. :) Co nie znaczy, że domagam się przystanku dla tramów przy przychodni, już raczej podjechania 203 do przystanku tramwajowego.

A co do przystanków na żądanie - jest wiele przystanków wykorzystywanych słabo, ale mało przystanków, na których nie wsiada nikt. Dla jednego pasażera też się trzeba zatrzymać... Już raczej polikwidować część,

Ale w kółko będę powtarzać: pasażerom trudno jest zrozumieć, że tramwaj - ten sam tramwaj, nawet ta sama linia!!! - miałby pełnić inną rolę na Marszałkowskiej (częste przystanki, bo z rzadkimi to jest metro) a inną na Jagiellońskiej (rzadkie przystanki jako szybki tramwaj uzupełniony autobusem)...

ODPOWIEDZ