Grójecka i Plac Narutowicza

Moderator: Wiliam

Stary Pingwin
Posty: 5817
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 28 cze 2016, 10:14

Trwa dyskusja na temat ucywilizowania Placu Narutowicza. MSZ wystarczy przegonić meneli, którzy okupują WSZYSTKIE ławki na placu, by przywrócić to piękne miejsce społeczeństwu.
miłośnik 13N

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 28 cze 2016, 10:57

Geometrycznie właśnie tak tam przecież jest. Co do programu - Marynin niedługo, a na Kole w przyszłym roku kwestia stanie się bezprzedmiotowa.
Geometrycznie tak, chodziło mi o światełka wyłącznie. A w remont Koła trochę przestałem wierzyć...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26837
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 cze 2016, 6:41

Niesłusznie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 30 cze 2016, 15:35

Plac Narutowicza w Rejestrze Zabytków.

http://www.mwkz.pl/archiwum-aktualnosci ... -zabytkiem
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 01 lip 2016, 3:22

A czemu ma służyć ten dodatkowy tor to nie wiem - likwidacji pętli na pl. Stsrynkiewicza czy Naruciaka?
Obstawiałbym Naruciaka - skądinąd słusznie.
Aczkolwiek nie można zmodernizować Starynkiewicza, tak, żeby tam zakrańcować linię?
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26837
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lip 2016, 5:18

:roll: A co, w Japonii nie ma pętli tramwajowych więc to znaczy, że są obe zbędne?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 01 lip 2016, 12:37

A co, w Japonii nie ma pętli tramwajowych więc to znaczy, że są obe zbędne?
Wyzłośliwiłeś się? Ulżyło?

Stwierdzam fakt. Pętla na Naruciaku, pasuje tam jak pięść do twarzy.
Dzięki temu "zjawisku", cały plac jest jednym wielkim, obstawionym barierkami, bezsensownym rondem, wokół którego muszą drałować mieszkańcy.
Postulat wyprostowania tego ronda i nadania temu placowi, jakiegoś normalnego kształtu, moim zdaniem, ma jak największy sens - zwłaszcza, że jak wspomniałem 2 przystanki na wschód, jest zapuszczony Starynkiewicz, który bez problemu może krańcować 1 linię i tor serwisowy, a po odpowiedniej przebudowie, można nawet zwiększyć jej pojemność - tor czołowy, w miejscu parkingu - do tego, 3 przystanki na zachód masz pętlę Banacha (również możliwą do rozbudowy).
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Flash8222
Posty: 7604
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 01 lip 2016, 13:21

Aligator pisze: Dzięki temu "zjawisku", cały plac jest jednym wielkim, obstawionym barierkami, bezsensownym rondem, wokół którego muszą drałować mieszkańcy.
Mieszkańcom to nie przeszkadza tak jak Tobie w wypowiadaniu się za mieszkańców okolic Naruciaka.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26837
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lip 2016, 18:15

@Aligator: twoja opinia to jeszcze nie fakt.

Faktem jest natomiast wpis kobserwatorski i wyniki konsultacji społecznych.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 01 lip 2016, 18:23

Flash8222 pisze: est jednym wielkim, obstawionym barierkami, bezsensownym rondem, wokół którego muszą drałować mieszkańcy.


Mieszkańcom to nie przeszkadza tak jak Tobie w wypowiadaniu się za mieszkańców okolic Naruciaka.
To, co komu odpowiada, jest sprawą subiektywną, to raz.

To, że Plac Narutowicza, jest zapyziałym, zastawionym barierkami ograniczającymi jego walory estetyczne i użytkowe rondem, wokół którego trzeba drałować, to dwa.

To, że wyprostowanie Grójeckiej, byłoby z korzyścią dla ruchu kołowego jak i pieszego, to trzy.

A to, że fizycznie nie ma realnej konieczności, utrzymywania pętli w tym miejscu (gdyż w okolicy jest pętla kompletnie nie używana, oraz posiadająca potencjał rozbudowy Banacha) - na której może, przy odrobinie szczęścia, w ciągu roku szkolnego, "zakrańcują" jakąś szczytową linię, to cztery.

Jedynym realnym argumentem, przeciwko kasowaniu tej pętli, jest to, że decydenci, niespecjalnie są chętni, na wydawanie kasy, celem rewitalizacji.przebudowy Starynkiewicza i ewentualnie Banacha.
Faktem jest natomiast wpis kobserwatorski i wyniki konsultacji społecznych.
Na temat wpisów do rejestru zabytków, wolałbym nie dyskutować, bo wolnostojące rudery na Woli, czy awantura przy Emilii (przy której tylko domniemywać można, że poszło o kasę), aż nadto dobrze to pokazują, że nie jest to instytucja wiarygodna.
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 01 lip 2016, 22:23

Aligator pisze:Pętla na Naruciaku, pasuje tam jak pięść do twarzy.
I tak od 95 lat jest na tym placu, który powstał dzięki tramwajom.
Aligator pisze:To, że Plac Narutowicza, jest zapyziałym, zastawionym barierkami ograniczającymi jego walory estetyczne i użytkowe rondem, wokół którego trzeba drałować, to dwa.
Przecież nie musi taki być. Może być miejscem przyjaznym dla ludzi bez płotów, barier z pętlą tramwajową wbudowaną w nawierzchnię.
Aligator pisze:A to, że fizycznie nie ma realnej konieczności, utrzymywania pętli w tym miejscu (gdyż w okolicy jest pętla kompletnie nie używana, oraz posiadająca potencjał rozbudowy Banacha) - na której może, przy odrobinie szczęścia, w ciągu roku szkolnego, "zakrańcują" jakąś szczytową linię, to cztery.
No popatrz.... Podczas majowego remontu na Grójeckiej w użytku były wszystkie 3 wymienione pętle. Gdyby jednej z nich nie było wówczas jednej z relacji nie dałoby się obsłużyć i tramwaje na niej by nie jeździły. Od jutra znów ta niepotrzebna pętla uratuje kolejną relację. Już nie wspominam o wykorzystaniu jej do odstawiania uszkodzonych wozów które dzięki jej istnieniu nie robią chlewu w mieście. Każda pętla zapasowa jest na wagę złota. Likwidacje Wierzbna, Odrowąża czy Staszica odbijają się mega czkawką do dziś.
Aligator pisze:Jedynym realnym argumentem, przeciwko kasowaniu tej pętli, jest to, że decydenci, niespecjalnie są chętni, na wydawanie kasy, celem rewitalizacji.przebudowy Starynkiewicza i ewentualnie Banacha.
Starynkiewicza idzie do przebudowy w tym roku, a zgodnie z nadal obowiązującym PZP Banacha ma zniknąć.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 01 lip 2016, 22:31

zapuszczony Starynkiewicz, który bez problemu może krańcować 1 linię
Nie może. No po prostu nie. W programie skrzyżowania nie ma fazy na to i nie ma czasu na wyczarowanie brakującej fazy kolidującej ze wszystkim i to kompletnie z niczego. Zastanów się, co za brednie piszesz.
Nawet gdybyś miał tam sam osobiście stać przez cały dzień i przepuszczać tramwaje, to samochodziarze stojący w korku na Żelaznej by cię wykastrowali. A może i lepiej, nagroda Darwina i takie tam.
Aligator pisze:Stwierdzam fakt.
To, [ciach z przyzwoitości wobec języka polskiego], to trzy.
To wszystko są opinie. Marne. Popatrz, jesteś w nich słusznie osamotniony. Wyprostowanie Grójeckiej na pl. Narutowicza można zrobić bez całkowitej likwidacji potrzebnej pętli.
nie jest to instytucja wiarygodna.
W sensie nie wierzysz, że wpis do rejestru nastąpił? Twoje słowa są niewiarygodne.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 01 lip 2016, 22:36

KwZ pisze: W programie skrzyżowania nie ma fazy na to i nie ma czasu na wyczarowanie brakującej fazy kolidującej ze wszystkim i to kompletnie z niczego. Zastanów się, co za brednie piszesz.
Nawet gdybyś miał tam sam osobiście stać przez cały dzień i przepuszczać tramwaje, to samochodziarze stojący w korku na Żelaznej by cię wykastrowali.
Tam jest też inny problem - jak już skręcisz to masz puszki stojące na torze i obrażonych kierowców widzących nadciągający tramwaj. Ja tam miałem sytuację, gdzie SM stwierdziła, że pętla to teren prywatny i sobie pojechali zamiast wezwać lawetę i zabrać puszkę.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 01 lip 2016, 22:56

Osobiście kiedyś pomagałem przestawić samochód blokujący tor...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 lip 2016, 13:27

Wyprostowanie Grójeckiej pieszym zrobi niewiele, jeśli to w dalszym ciągu pozostanie autostrada 2x3. Szkoda, że nie skoordynowano otwarcia Salomea - Wolica ze zmianami na tym ciągu, i niezmiennie zamiast miejskiej ulicy mamy ściek komunikacyjny, a miejskiego placu - szczalnik dla żuli.

Władze dzielnicy za to działają dla mieszkańców, organizując im cosobotni festiwal muzyczny pod oknami i broniąc jak niepodległości fragmentu trawnika znanego jako "Park Zachodni", gdzie próżno szukać psa z kulawą nogą na spacerze.

Bantustan, powiadam, bantustan.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ