Gry komputerowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Janek1236
(viper1983)
Posty: 1115
Rejestracja: 24 kwie 2006, 15:28
Lokalizacja: Śródmieście/Bielany

Post autor: Janek1236 » 13 mar 2010, 15:18

Od niedawna na moim dysku rządzi rFactor. Jest to symulator samochodów wyścigowych w różnych odmianach. Gra ma budowę modułową co oznacza że w podstawowej wersji zawiera jedynie kilka torów i tras oraz samochodów, a oparta jest właśnie na dodatkach tworzonych przez fanów. Gra została wydana w 2005 roku, ale wciąż jest popularna właśnie dzięki ogromnej ilości dodatków i modyfikacji. W tej chwili ze strony www.rfactorcentral.com można pobrać ok. 750 torów i tras wyścigowych, ok. 60 samochodów i blisko 300 modów zawierających dodatkowe wozy, trasy, malowania, a nawet takie drobiazgi jak różne rodzaje felg, spojlerów czy nawet reklam na kombinezony kierowców, a kolejne 400 modów jest w trakcie tworzenia. Dostępny jest również konfigurator sezonów dzięku czemu można sobie ustawić np. wyścigi piętrowych autobusów, po torze crossowym, a także sezon składający się ze wszystkich dostępnych torów, gdzie na torze obok siebie mogą wystartować przeciwnicy ze wszystkich klas (np. ciężarówka, bolid Nascar, F1, buggy, GT, autobus ;-)
oficjalna strona - www.rfactor.net
opis po polsku -
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4361
Ogólnie mówiąc - szczerze polecam ;-)

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 14 mar 2010, 0:39

U mnie rządziło tylko kilka gier, bo lubię klasykę i nie szukam nowości. Grałem w Fallouta 1 i 2, GTA 1, a potem 3 i Vice City, Heroes 2, a potem 3 i 4, Warlords Battlecry, Traffic Giant, a szczególnie lubię Diablo II. Mam ogromny sentyment do tej gry, mam muzykę z Diablo II i często odpalam, żeby posłuchać. Soundtrack Harem albo Tristram są po prostu genialne.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5318
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 14 mar 2010, 23:04

U mnie obecnie "rządzi" kilka tytułów - FM 2010 (każdego roku niezmiennie nowa wersja), równolegle Call of Duty (obecnie 2, w kolejce czeka MW i MW2), gram też w Fallouta 3 (chyba tylko sentyment do części poprzednich jeszcze mnie trzyma przy graniu - czy ta gra była w ogóle testowana ? - nawet patch 1.7 nie rozwiązuje problemu...)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 wrz 2010, 0:26

W piątek będzie miała miejsce premiera polskiej wersji Civilization V.
Ktoś z Was czeka na zakup? ;)

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5312
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 22 wrz 2010, 1:12

Raczej premiera wersji angielskiej. Pacz polonizujący ma być później.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 22 wrz 2010, 8:55

Ja na razie zostaję przy IV :) Szczęśliwie po CiV II udało mi się pominąc Call to Power i III więc teraz z V też poczekam conajmniej rok aby zobaczyć czy warto poświęcic IV dla V.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 wrz 2010, 10:12

TGM pisze:Raczej premiera wersji angielskiej. Pacz polonizujący ma być później.
Jak już napisałem: w piątek.
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,98214 ... _zywo.html
(info wpisane o 18:00).

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5312
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 22 wrz 2010, 13:34

Polskie wydanie - Warto wspomnieć w paru słowach o dwóch aspektach polskiego wydania gry. Niestety, z początku nie będzie ona po polsku. Cenega tłumaczy to tym, że nie chciała opóźniać premiery. Niemniej wkrótce po niej odpowiednia łatka powinna być dostępna poprzez Steam. Drugi to edycja kolekcjonerska. Jeśli kogoś kusiło to, co przygotowało Firaxis dla fanów, to niestety będzie musiał z niej zrezygnować albo skombinować z zagranicy - w Polsce nie będzie dostępna.
Polska premiera a wersja polska to raczej co innego.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5312
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 05 paź 2010, 17:02

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013 ... oona_.html :shock:
Bardzo ładnie to wygląda. Ale czy mapy nie będą przez to zbyt małe a rozgrywka zbyt uproszczona :-k ?

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5318
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 06 paź 2010, 9:34

W Cities in Motion naszym zadaniem będzie stworzenie i rozbudowanie infrastruktury transportowej. Zakładamy firmę specjalizującą się w tej właśnie dziedzinie w której do dyspozycji gracza oddano cztery europejskie miasta: Berlin, Helsinki, Wiedeń oraz Amsterdam. To właśnie w tych metropoliach, naszym celem będzie rozbudowanie sieci transportowej. Otrzymamy 30 różnorodnych środków transportu: pociągi, autobusy, tramwaje i nawet promy. Twórcy zapowiadają, że otrzymamy bardzo rozbudowany poziom komputera AI, który z pewnością będzie dobrym rywalem. Nie zapomniano również o rozbudowanym systemie ekonomicznym, w tym banki, ubezpieczenia i przetargi. Co tu dużo mówić - zapowiada się istny rarytas dla fanów Transport Tycoon.
Źródło

Brzmi ciekawie, zobaczymy co wyjdzie "w praniu"...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Pagan
Posty: 357
Rejestracja: 31 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bródno

Post autor: Pagan » 06 paź 2010, 10:09

Mhm, brzmi obiecująco.... Wygląda jak bardziej rozbudowane Traffic Giant z ulepszoną grafiką, z niestety jednym szczegółem, który mnie drażnił... torowiska tramwajowe... na filmiku usytuowane na jezdni, ciekawe czy w tej grze, da radę budować je obok jezdni na trawniku np.? Co bardziej pozytywne, w filmiku pojawiło się logo "Paradox", a oni znani są z dobrze dopracowanych gier (Seria EU).

PS: Na Gry-online podali, że premiera będzie w marcu 2011.
.: !Perkunu Yra Dang! :.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 paź 2010, 10:52

person pisze:W piątek będzie miała miejsce premiera polskiej wersji Civilization V.
Ktoś z Was czeka na zakup? ;)
Pograłem w demo.... walka jest fajna, ale... wolę czwórkę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5312
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 06 paź 2010, 19:13

Glonojad pisze:
person pisze:W piątek będzie miała miejsce premiera polskiej wersji Civilization V.
Ktoś z Was czeka na zakup? ;)
Pograłem w demo.... walka jest fajna, ale... wolę czwórkę.
Grałem na największej mapie. Za dużo miast i komp nie wyrabia. Tragiczna optymalizacja uniemożliwia granie. Jak się zajrzy na forum włos się jeży.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5318
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 15 paź 2010, 15:55

Do momentu wydania "Cities in Motion" można zadowolić się grą "Cities XL 2011". Grałem w poprzednią wersję, bez 2011, to takie SimCity ale z większym naciskiem na komunikację miejską - trasy autobusów trzeba sensownie planować, by nie woziły powietrza, bo utrzymanie linii kosztuje. Obsługę linii można zmieniać między mini-busami, autobusami "normalnymi" i double-deckerami. Zbyt duża liczba przystanków może zniechęcać potencjalnych podróżnych itp... W wersji 2011 jest jeszcze metro i kolej naziemna

Polska wersja XL 2011 ma się ukazać 28.10, kosztować będzie 99,99 PLN
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 paź 2010, 16:45

TGM pisze:
Glonojad pisze: Pograłem w demo.... walka jest fajna, ale... wolę czwórkę.
Grałem na największej mapie. Za dużo miast i komp nie wyrabia. Tragiczna optymalizacja uniemożliwia granie. Jak się zajrzy na forum włos się jeży.
Tak jest, brat zaryzykował i wydał parę złotych ... i nawet skończyć gry nie może.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ