Nowe malowanie autobusĂłw

Moderatorzy: JacekM, Dantte

mamadoo
Posty: 202
Rejestracja: 11 gru 2006, 13:10
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: mamadoo » 27 paź 2008, 17:31

Doceniam konsekwencję tego schematu malowania. Choć z drugiej strony miną lata zanim tramwaje, autobusy i eskaemki będą w tych samych kolorach. Do tego czasu na ulicach będzie jeszcze większy kolorystyczny chaos.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 27 paź 2008, 17:59

fluger pisze:No to trzeba pisać protesty.
Moim zdaniem przemalowanie SKM to dobry pomysł ponieważ SKM jest częścią transportu miejskiego, a nie spółki PKP więc powinna jakoś uniwersalnie do niego pasować, a nie odróżniać się od niego.

W sumie idea dobra, tylko trochę za dużo tego kremowego.
na tej zasadzie przemalowywać również należałoby wagony metra.
a co do samego malowania, to mi się podoba. bardzo dobra jest mała ilość żółtego kontrastującego z czerwonym, bo mimo że do obecnego malowania jesteśmy przyzwyczajeni i nie jest ono najgorsze, to obiektywnie rzecz biorąc zestawienie żółtego z czerwonym to jedno z najgorszych możliwych zestawów - tak jak ogólnie łączenie dwóch barw podstawowych, tak częste w schematch malowania komunikacji w polsce, jest jednym wielkim estetycznym grzechem. duża ilość kremowego bardzo ładnie tutaj z wąskim czerwono-żółtym pasem współgra. gdybym miał wprowadzać jakieś zmiany, to jedynie podniósłbym nieco ten żółto-czerwony pas i dodał od spodu na całej szerokości autobusu takiej samej szerokości szary, a ram drzwi nie wyróżniał kolorystycznie.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 27 paź 2008, 18:20

Nie tak dawno mówiło się o potrąceniach pieszych przez autobusy. Tymczasem grozi nam wzrost ilości tego rodzaju wypadków. Podobno kontrast koloru żółtego i czerwonego jest wyjątkowo łatwo wyłapywany przez ludzki aparat wzrokowy. A kto zwróci uwagę na takie coś jak po lewej? Można więc powiedzieć że żółto-czerwone malowanie odgrywa także rolę w zakresie bezpieczeństwa. :D
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 27 paź 2008, 18:40

Bez komentarza, aczkolwiek jak dla mnie, to powinno zostać tak jak jest. A jeśli już coś zmieniać, to zostać przy żółtym i czerwonym... No i przede wszystkim: za dużo czerwonego.

:arrow: Aczkolwiek zastanawia mnie, czemu metro nie jest uwzględnione w tym projekcie... Przecież to też środekkomunikacji miejskiej... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 27 paź 2008, 18:50

Teokryt pisze:Nie wiem co im odbiło z tym Kremowym. Przecież jasne kolory w naszym klimacie sa zupełnie niepraktyczne. najmniejszy deszcz, mgła lub mżawka i będzie wyglądało to wszystko okropnie każda najmniejsza skazę w postaci rdzy czy zacieku będzie widać, każdą najmniejsza usterkę, naprawę blacharską.

Koszta jakie będą konieczne do utrzymania taboru w idealnej czystości szczególne zimą czy dbania o stan techniczny sie nigdy nie zwrócą.
Dlaczego nie ma koloru czarnego? Czary prezentuje się znacznie lepiej nie wali kontrastem do szyb, gum, uszczelek.
Przykładowo Toruń ma wszystkie autobusy białe

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 27 paź 2008, 18:52

a mi tam się podoba, zarówno pomysł malowania wszystkiego jednakowo, jak i sam dobór barw.
a co z metrem? przecież to ta sama taryfa?

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 27 paź 2008, 18:54

SławekM pisze:Przykładowo Toruń ma wszystkie autobusy białe
W Tokio tez większość samochodów jest białych - ale to wynika z tego ze w salonach maja zawsze kilka sztuk białych od reki a na kolor trzeba czekać. dlatego Przeciętny Tokijczyk bierze to co jest anie zastanawia sie nad kolorem.

Biały to też tani kolor ale bardzo drogi w utrzymaniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 27 paź 2008, 19:00

Teokryt pisze:SławekM napisał/a:
Przykładowo Toruń ma wszystkie autobusy białe


W Tokio
Co ma Toruń do Tokio?
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 27 paź 2008, 19:09

Lepsze już to od poprzedniego projektu, ale i tak jestem przeciwko zmianie schematu.

Jacek Pudło
Posty: 62
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:26
Lokalizacja: Lublin & Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacek Pudło » 27 paź 2008, 19:12

Mi się podoba to nowe malowanie, dużo ładnego kremowego koloru :) Co ciekawe, zgodnie z rzuconą gdzieś w toku dyskusji wizualizacją pojawiły się w malowaniu elementy ukośne :)

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 27 paź 2008, 19:20

Dla mnie trochę za dużo czerwonego na tym minibusie. Jestem ciekaw jak długo kremowy będzie kremowy a nie szary od brudu.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 27 paź 2008, 19:30

Wcześniej była mowa o przemalowaniu wagonów SKM właśnie dla tego bo są za jasne i widać brud, więc może w nowej kolorystyce uwzględniono ten problem.
A propos tego tematu. Składy SKM miały być przemalowywane w podczas przeglądów, które właśnie teraz się zaczęły i ciekawe czy je przemalowali?

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 27 paź 2008, 19:42

Powiem tak: bardzo to uproszczone i po prostu niepraktyczne. Zasyfi się błyskawicznie i zamiast kremowe będzie szare w brązowe plamy. Nadal uważam, że należałoby wrócić do całych czerwonych pojazdów z dwoma żółtymi np. nad i pod oknami, wyraźnym herbem czyli Syrenką. Ot cała historia. Ładnie, estetycznie i z nawiązaniem do historii. A takie chuje-muje dzikie węże są dobre na rejsowe autobusy.
15/12/2005-12/7/2019

bruno
Posty: 351
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:49
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bruno » 27 paź 2008, 19:58

I znów wydziwiają ](*,). Lepsze to niż poprzedni pomysł, ale po kiego grzyba zmienać coś co jest dobre ? Cały ZTM ](*,) . Nie wnerwił bym się na gdański schemat malowania, ani na to, gdyby w miejsce koloru kremowego w projekcie dać żółty. Ale cóż, nie spytają ludu czy się im podoba obecne malowanie, czy nie i zaczynają kombinować ](*,)

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 27 paź 2008, 20:04

Im chodzi o ujednolicenie całego taboru, nawet tego obsługiwanego przez prywatnych ajentów. A sprawa schematu malowania to druga sprawa. Powtarzam drugi raz że idea ujednolicenia wyglądu taboru nie jest zła, ale ten wzór........

ODPOWIEDZ