Strona 8 z 151
: 22 lip 2010, 15:05
autor: lukasek1
Bernard pisze:Zastanawia mnie dla czego praktycznie za każdym razem pociągi jadące od Warszawy zatrzymują się przed Legionowem na wysokości Bukowca. Czasem nawet na kilka minut i przepuszczają inne pociągi z naprzeciwka. Czyżby winna jest przepustowość stacji czy jeszcze coś innego

Ponieważ czekają przed wjazdem do Legionowa na światłach. A od Legionowa do Nowego Dworu Maz. jest jeden tor czynny a w Legionowie na stacji nie ma możliwości mijanki(brak odpowiednich rozjazdów rozjazdów po stronie zachodniej) . Chyba że sam dalekobieżny jedzie od NDM nie zatrzymujący się w Legionowie to może minąć tym torem towarowym. Niesty cierpią na tym SKM stojące w kolejce np. za KM.
: 27 lip 2010, 7:10
autor: fidzio
Ciekawostka, dzisiaj na poc. 120 zamiast EN71 poszedł FLIRT. Będzie wracać poc. 9120
: 27 lip 2010, 11:34
autor: eMeLPe
fidzio pisze:Ciekawostka, dzisiaj na poc. 120 zamiast EN71 poszedł FLIRT. Będzie wracać poc. 9120
Ja od kilku dni (m-cy?) widuję na parze 219/9224 FLIRTa lub dwa

PS. Miałeś na myśli poc. 121 do GK, bo poc. 120 raczej nie istnieje

:?:
: 27 lip 2010, 12:09
autor: fidzio
eMeLPe pisze:Ja od kilku dni (m-cy?) widuję na parze 219/9224 FLIRTa lub dwa
Bo to obieg EW60
PS. Miałeś na myśli poc. 121 do GK, bo poc. 120 raczej nie istnieje

:?:
Jasne że istnieje. Popatrz dobrze w dobry rozkład.
: 27 lip 2010, 19:13
autor: rufio198
fidzio pisze:eMeLPe pisze:Ja od kilku dni (m-cy?) widuję na parze 219/9224 FLIRTa lub dwa
Bo to obieg EW60
Przeca w niedziele te EW60 pojechały ,,Wiedenką '' do Skierek. Już z powrotem zdechły ?

: 27 lip 2010, 19:36
autor: Glonojad
Kurczę, przejechałbym się nimi kiedyś. Ale jak rozumiem ciężko trafić.
Swoją drogą - do Skierek? One powinny mieć jakiś obieg Grodzisk - Otwock...
: 27 lip 2010, 20:11
autor: fidzio
Pojechała jedna "Wiedenką"

jak Glonojad chce się nimi przejechać to jutro polecam poc. 154/5

: 28 lip 2010, 6:54
autor: rufio198
fidzio pisze:Pojechała jedna "Wiedenką"

jak Glonojad chce się nimi przejechać to jutro polecam poc. 154/5

1. Jak pojedzie- bo może się okazać że nie wyjedzie z MNG
2. Zepsuje się ten złom po drodze i zniechęci się Glonojad do pociągów. Ładnie tak zniechęcać do pociągów?

: 28 lip 2010, 7:50
autor: fidzio
rufio198 pisze:
2. Zepsuje się ten złom po drodze i zniechęci się Glonojad do pociągów. Ładnie tak zniechęcać do pociągów?

A jak sie nie zepsuje to ogolisz się na łyso?:P
: 28 lip 2010, 10:11
autor: rufio198
fidzio pisze:rufio198 pisze:
2. Zepsuje się ten złom po drodze i zniechęci się Glonojad do pociągów. Ładnie tak zniechęcać do pociągów?

A jak sie nie zepsuje to ogolisz się na łyso?:P
Już jestem ogolony na łyso

: 28 lip 2010, 11:10
autor: Glonojad
rufio198 pisze:fidzio pisze:Pojechała jedna "Wiedenką"

jak Glonojad chce się nimi przejechać to jutro polecam poc. 154/5

1. Jak pojedzie- bo może się okazać że nie wyjedzie z MNG
LOL
2. Zepsuje się ten złom po drodze i zniechęci się Glonojad do pociągów. Ładnie tak zniechęcać do pociągów?

LOL/2

Bardziej mnie zniechęca fakt, że ręce mi straszliwie śmierdzą bo wysiadce z pociągu. Nie wiem, co to, ale pachnie paskudnie.
: 28 lip 2010, 19:53
autor: rufio198
Oj tam - przesadzasz

. Ręce śmierdzą nie tylko po jeździe pociągiem - innymi środkami komunikacji miejskiej też. Tylko mniej czuć
W końcu przejechałeś się tym wynalazkiem?
: 28 lip 2010, 20:04
autor: Glonojad
A skąd, dziś nie miałem na to czasu. Co jakiś czas jeżdżę linię grodziską, to może kiedyś trafię. Brat jechał i był pod wrażeniem rozplanowania wnętrza.
: 30 lip 2010, 2:51
autor: Bernard
Utrudnienia na linii Warszawa - Małkinia
W związku z naprawami bieżącymi na linii kolejowej nr 6 Warszawa - Małkinia możliwe są utrudnienia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich.
Część pociągów Kolei Mazowieckich kursuje według zmienionego rozkładu jazdy bądź w skróconych relacjach.
Naprawy będą przeprowadzane w kilku fazach, w związku z tym Koleje Mazowieckie doradzają regularne zapoznawanie się z rozkładem jazdy w celu sprawdzenia bieżących zmian. Szczegółowy rozkład pociągów znajduje się na stronie Kolei Mazowieckich w zakładce rozkład jazdy pociągów.
Prace wykonywane są na zlecenie zarządcy infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
http://www.zw.com.pl/artykul/10,499574_ ... kinia.html
: 14 sie 2010, 18:40
autor: Dzulikiewicz
Ktoś podpowie na których obiegach można spodziewać się najnowszych AKMek?