Katastrofa polskiego rzą…dowego Tupolewa

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 kwie 2010, 19:51

Glonojad pisze:Nie wiem, czy od dyskusji o konsekwencjach politycznych a zwłaszcza wyborach prezydenckich nie powinien być jednak oddzielny wątek. :-k
Z całym szacunkiem, jesteśmy na forum dyskusyjnym. Chętnych do uczczenia pamięci poległych zapraszam do podcieni Pałacu Prezydenckiego, gdzie została wyłożona księga kondolencyjna.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 kwie 2010, 20:01

A ja bym jednak prosił, żeby powstrzymać się tu od dywagacji politycznych. Przypominam niektórym forumowiczom o takim powiedzeniu, że o zmarłych mówi sie dobrze lub wcale, przynajmniej w najbliższych dniach. Dyskusję polecam Waszej kulturze.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 kwie 2010, 20:02

W takim wypadku, jako moderator forum WiN, proszę o przeniesienie tematu tamże, jako niemieszczącego się w ramach tematycznych forum NP. (-(
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 kwie 2010, 20:06

@Bastian: Ja nie postuluję by zakazać dyskusji, proponuję jedynei odrobinę porządku :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 kwie 2010, 20:14

fik pisze:W takim wypadku, jako moderator forum WiN, proszę o przeniesienie tematu tamże, jako niemieszczącego się w ramach tematycznych forum NP.
A nie mieści się? O to mi chodzi, aby temat pozostał poważny, a nie zamienił sie w naparzankę polityczną (ani jakąkolwiek inną).
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 kwie 2010, 20:16

A istnieją przesłanki świadczące, aby miał się w takową zamienić?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 kwie 2010, 20:21

Tm pisze:Przypominam niektórym forumowiczom o takim powiedzeniu, że o zmarłych mówi sie dobrze lub wcale
Pamiętam o tym powiedzeniu - ale czy w Konstytucji został zapisany nakaz zgadzania się z nim? :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 10 kwie 2010, 20:28

Jest to niewyobrażalna tragedia. Teraz kwiecień będzie miesiącem najbardziej bolesnych rocznic w dziejach Polski...

Wieczny odpoczynek dla ofiar katastrofy i kondolencje dla rodzin ofiar. [*] ;(

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 kwie 2010, 20:30

We wcześniejszym poście chodziło mi bardziej o post Emdeggera.
A w Konstytucji nie ma też wymienionych zasad zachowania sie przy stole, nie wiem tylko czy to je deprecjonuje.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Grzesiek
Posty: 844
Rejestracja: 26 kwie 2006, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 10 kwie 2010, 20:56

Nie spodziewałem się, że dożyję chwili, gdy będzie potrzebny p.o. prezydenta. I choć jeszcze wczoraj, zapytany o prezydenturę Kaczyńskiego, odpowiedziałbym negatywnie, w obliczu ludzkiej, nie mającej nic wspólnego z polityką tragedii, odczuwam niepohamowany ból i żal. Jesteśmy chyba skazani na mesjanizm, do kwiatu inteligencji II RP nagle, po 70 latach(!), dołączył kwiat nowej, niepodległej Polski.

Mniej więcej około 14.30 stałem pod Pałacem Prezydenckim, złożyłem kwiat i zobaczyłem kartkę z rysunkiem serca i napisem "Od Julki dla Prezydenta". Nigdy tego dnia nie ścisnęło mnie bardziej niż wtedy.

Inna sprawa, że czterokrotne podchodzenie do lądowania zakrawa o igranie z losem, ale dopóki nie odczytają danych z czarnych skrzynek, nie warto nic insynuować.
Obrazek

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 10 kwie 2010, 21:11

Bastian pisze:
Emdegger pisze:I nie jest nią wypalony Jarosław Kaczyński, ale Zbigniew Ziobro. Jestem ciekaw, jak ułożą się w najbliższych miesiącach jego losy.
Podejrzewam, że któryś z nich wystartuje. I chyba prędzej Ziobro, choć na miejscu Jarosława bym do tego nie dopuścił. Ta sytuacja pokaże pozycję JK po tym wszystkim. A może właśnie będzie musiał wystartować? :-k
Ziobro nie, gdyż dostał wyrok skazujący. To musi być ktoś, kim da się "sterować" Może nim będzie senator Romaszewski?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 kwie 2010, 21:18

Wypowiedź Saakaszwilego o Kaczyńskim. Nie jestem i nie byłem fanem żadnego z nich, ale robi wrażenie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 kwie 2010, 21:27

fik pisze:Nie jestem i nie byłem fanem żadnego z nich, ale robi wrażenie.
Samo nadanie Kaczyńskiemu najwyższego orderu Gruzji robi wrażenie, ale to, to wbija szczękę w podłogę :shock:
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 kwie 2010, 21:55

fik pisze:Wypowiedź Saakaszwilego o Kaczyńskim. Nie jestem i nie byłem fanem żadnego z nich, ale robi wrażenie.
Mocne.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 10 kwie 2010, 22:19

Tragedia tragedią, ale jak słyszę, że Gosiewski, Walentynowicz, Putra czy Wasserman byli kwiatem inteligencji, czy perełką życia politycznego tego kraju, to mnie cholera bierze. Rozumiem, że to straszna katastrofa, ale robienie z ofiar świętych tylko dlatego, że byli na pokładzie samolotu, jest co najmniej niepoważne. Nie neguję żałoby, oczywiście że to dramat, ale jak oglądam TV, szczególnie TVP INFO, to brakuje mi tylko aureolek nad głowami ofiar.

Jaruga-Nowacka :sad:
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ