Małe modernizacje tramwajowe

Moderator: Wiliam

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 09 cze 2014, 11:10

To jest z tego samego klucza co ulice Bolecha, Dobrogniewa czy Dalibora - Długomił: staropolskie imię. Już poprawiłem. A błąd, bo w głowie mam zakodowaną formę przymiotnikową od dzieciństwa, gdy przechodziłem tamtędy do lasku na Kole.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 cze 2014, 14:11

W centrum najbardziej odczujemy remont w al. Jana Pawła II przy Dworcu Centralnym. To wprawdzie krótki odcinek, ale jednocześnie trzeba uszczelnić strop nad peronami kolejowymi. Tramwaje nie będą jeździć między Nowowiejską a kinem Femina od 28 czerwca aż do 10 sierpnia. (...) Niestety, tramwajarze nie zmodernizują jednocześnie, jak obiecywano, odcinka torów przy Hali Mirowskiej. Kolejne wyłączenie ruchu w al. Jana Pawła II grozi nam więc w przyszłym roku.
Genialnie po prostu. Które to będzie wyłączenie tego samego odcinka?
W drugiej części wakacji uciążliwe objazdy czekają pasażerów, którzy jeżdżą tramwajami mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. "Solidarności", Jagiellońską do ronda Starzyńskiego, 11 Listopada i Stalową. Ruch będzie tam wstrzymany między 11 a 31 sierpnia.
20 dni na przełączenie torów z objazdowych na nowe? Weekend powinien wystarczyć.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... arzy_.html

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 17 cze 2014, 14:22

MichalJ pisze:
W centrum najbardziej odczujemy remont w al. Jana Pawła II przy Dworcu Centralnym. To wprawdzie krótki odcinek, ale jednocześnie trzeba uszczelnić strop nad peronami kolejowymi. Tramwaje nie będą jeździć między Nowowiejską a kinem Femina od 28 czerwca aż do 10 sierpnia. (...) Niestety, tramwajarze nie zmodernizują jednocześnie, jak obiecywano, odcinka torów przy Hali Mirowskiej. Kolejne wyłączenie ruchu w al. Jana Pawła II grozi nam więc w przyszłym roku.
Genialnie po prostu. Które to będzie wyłączenie tego samego odcinka?
Ten remont wybitnie nie ma szczęścia. Ale wyłączenie powinno być krótsze trasowo, bo wróci Prosta.
MichalJ pisze:
W drugiej części wakacji uciążliwe objazdy czekają pasażerów, którzy jeżdżą tramwajami mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. "Solidarności", Jagiellońską do ronda Starzyńskiego, 11 Listopada i Stalową. Ruch będzie tam wstrzymany między 11 a 31 sierpnia.
20 dni na przełączenie torów z objazdowych na nowe? Weekend powinien wystarczyć.
Tu jest sporo nieścisłości moim zdaniem. Sierpień to naprawa gwarancyjna trambuspasa, a przy okazji budowa trójkąta torowego na skrzyżowaniu Targowa/11 listopada. Samo wyjęcie zwrotnicy do łącznika i przywrócenie ruchu na Targowej to dopiero przełom września i października.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3839
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 17 cze 2014, 14:45

pawcio pisze:Ale wyłączenie powinno być krótsze trasowo, bo wróci Prosta.
Wiesz może, kiedy wraca Prosta?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 cze 2014, 16:21

1 Słaby zysk z Prostej, jak nie ma skrętu w Towarową.
2 Wg artykułu Targowa wraca 1 września...
Zbieraczka rozkładów jazdy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 cze 2014, 19:02

Jakies 33 do cm.wolskiego przez Kasprzaka puscic sie da...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 17 cze 2014, 20:46

MichalJ pisze: 2 Wg artykułu Targowa wraca 1 września...
Zobaczymy najpóźniej we wrześniu. :lol:
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Flash8222
Posty: 7630
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 18 cze 2014, 9:23

Mam pytanko, są jakieś plany modernizacyjne na ten rok na ul. Puławskiej na odcinku Rakowiecka - Woronicza?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 cze 2014, 9:43

Nie ma.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 cze 2014, 21:28

I nie będzie, bo odcinek od Odyńca do Woronicza był już robiony :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 5835
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 18 cze 2014, 22:46

W 24, jak trama dociągnięto do Wierzbna :D
miłośnik 13N

Flash8222
Posty: 7630
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 19 cze 2014, 9:49

Glonojad pisze:I nie będzie, bo odcinek od Odyńca do Woronicza był już robiony :p
Za to odcinek Rakowiecka - Odyńca aż się prosi o naprawę :P

Autobus Czerwon
Posty: 4147
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 19 cze 2014, 10:01

Oj tak, nawet przy 30km/h buja tam tramwajem jak statkiem na morzu. I jeszcze podskakuje.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 cze 2014, 12:01

No i na dokumentacje tego.odcinka byl pare miesięcy.temu przetarg.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3839
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 21 lip 2014, 23:53

Mam nadzieję, że trafiłem do odpowiedniego tematu, a jeśli nie, to proszę nie krzyczeć. To ograniczenie do 10km/h na Andersa :arrow: MRA na południe od Świętojerskiej to długo jeszcze będzie? OIDP, to na początku czerwca stanęło tam ograniczenie, Jest połowa lipca, a jak tramwaje tam zwalniają, tak zwalniają dalej. Tam co noc spawają szyny, czy ktoś postawił, a potem zapominał?

ODPOWIEDZ