Operator szybkiego internetu

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4891
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 26 lip 2012, 9:07

A jaki net i łączna cena?
ObrazekObrazek

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 26 lip 2012, 9:27

Net 24 Mb/s (od 0:00 do 12:00 64Mb) wysyłanie 2 Mb czyli podobnie jak w UPC gdzie miałem pakiet Fiber 25
TV pakiet platynowy czyli jakies 126 kanalow z tego w HD te nasz polskie i Nationa Geo, Nat Geo Wild, Trave, BBC, MTVN, Viasat Nature, Animal, Discovery, Fox live.(troche więcej w HD niż w UPC)
Telefon 300 minut darmowych na stacjonarne oraz T-mobile, Orange, Plus (w UPC mialem 360 minut)
Razem wychodzi to 95 zł/mc. Pierwsze 4 miesiące za złotowkę ale licząc to że jak wypowiem umowe UPC bede musial im jeszcze za miesiac zaplacić wychodzi że mam 3 miesiące free. W UPC za podobny pakiet placilem do czerwca 147 zł, od lipca jakieś 153.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4891
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 26 lip 2012, 9:32

Zawsze mogłeś skorzystać w UPC z nowej promocji MaxExtra HD (140 kanałów w tym 22 HD, a za parę dni będzie planowane rozszerzenie oferty) + FP 30 MB + Telefon 240 minut do wszystkich (w tak korzystnej promocji nie ma innej oferty na telefon) za 94,99 zł.
ObrazekObrazek

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 26 lip 2012, 9:49

Ale szczerze mowiąc chciałem tez miec nowe okablowanie. Po problemach z UPC na przełomie roku okazało się że do mojego modemu dochodzi za słaby sygnał, 2 razy byli technicy, cos tam powymieniali, posprawdzali i okazało się że dalej za słaby sygnal jest wychodzacy ze skrzynki. Dowiedziałem się że mam monitowac centrale aby raczyli coś tam zmienic, na centrali oczywiście okazywało się że wszystko OK i byłem odsyłany od Annasza do Kajfasza.
Zreszta wiesz, jak bedzie cos nie tak to w ciągu 10 dni moge zrezygnowac, jak cos bedzie źle w niedalekiej przyszłości to ptaszki ćwierkają że w październiku Vectra ma reorganizowac kanały TV i bedzie wtedy można od nich odejśc bez żadnych kar ze względu na zmiane warunków umowy (to samo robiło UPC w czerwcu i mnóstwo osób wtedy od nich moglo odejsc bez konsekwencji)

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 26 lip 2012, 9:54

Ja mam w Multimedii dobrą ofertę - net 12 Mb/s oraz TV cyfrową (koło 100 kanałów) i analogową (65 kanałów) za 50 zł/miesiąc, a pierwsze 2 miesiące za 4 zł.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 26 lip 2012, 9:58

Bywalec pisze:Zawsze mogłeś skorzystać w UPC z nowej promocji MaxExtra HD (140 kanałów w tym 22 HD, a za parę dni będzie planowane rozszerzenie oferty) + FP 30 MB + Telefon 240 minut do wszystkich (w tak korzystnej promocji nie ma innej oferty na telefon) za 94,99 zł.
Ale z tego co widzę to 95zł jest tam tylko przez 3 miesiące a potem juz standarcik 135 zł
http://www.upc.pl/lp/oplywamy-w-rozrywke/3w1/
a zreszta i tak bym nie mógł skorzystać bo
"Kto może skorzystać z promocji?

- Nowi klienci UPC
- Obecni klienci UPC/Aster których dotychczasowy abonament miesięczny za usługi podstawowe (Telewizja, Internet, Telefon) jest nie wyższy niż abonament za zamawiany pakiet"

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 26 lip 2012, 10:01

W dobie, kiedy każdy ma telefon komórkowy, jaki sens ma branie pakietów z telefonami stacjonarnymi?

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 26 lip 2012, 10:07

Pawel_ pisze:W dobie, kiedy każdy ma telefon komórkowy, jaki sens ma branie pakietów z telefonami stacjonarnymi?
A widzisz :)
Bo z tych telefonów za darmo mozna dzwonić na komórki a dzieki np usłudze bonus w T-mobile za kazde dwie minuty wydzwonione pod ten numer abonent tamtego dostaje minutke :)

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 26 lip 2012, 10:09

Pic na wodę.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 26 lip 2012, 10:15

Mnie się opłaca, kiedyś nie miałem ale jak UPC mnie kiedyś skusiło tym że zaplace miesięcznie 5 zł drożej a będe miał 360 minut to wrócilem do stacjonarki i mi się spodobało. Uważam że dla mnie jest to opłacalne i nie mialbym teraz ochoty z tego rezygnować.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 26 lip 2012, 10:17

A im się jeszcze bardziej opłaca. ;]

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4891
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 26 lip 2012, 15:09

Rosa pisze:
Bywalec pisze:Zawsze mogłeś skorzystać w UPC z nowej promocji MaxExtra HD (140 kanałów w tym 22 HD, a za parę dni będzie planowane rozszerzenie oferty) + FP 30 MB + Telefon 240 minut do wszystkich (w tak korzystnej promocji nie ma innej oferty na telefon) za 94,99 zł.
Ale z tego co widzę to 95zł jest tam tylko przez 3 miesiące a potem juz standarcik 135 zł
http://www.upc.pl/lp/oplywamy-w-rozrywke/3w1/
a zreszta i tak bym nie mógł skorzystać bo
"Kto może skorzystać z promocji?

- Nowi klienci UPC
- Obecni klienci UPC/Aster których dotychczasowy abonament miesięczny za usługi podstawowe (Telewizja, Internet, Telefon) jest nie wyższy niż abonament za zamawiany pakiet"
Ale ja mówię o innej promocji. Takiej "spod lady". Gwarancja ceny przez cały okres trwania umowy i poza nim. To jest oferta dla składających wymówienie dostępne w Dziale Utrzymania Klienta. Mam ten regulamin i jeżeli jesteś zainteresowany to mogę mailem go wysłać. I ewentualne pytanie uprzedzam, że nie jestem pracownikiem UPC, tylko jestem dobrze poinformowany. Sam z takiej oferty skorzystałem.
Rosa pisze:Zreszta wiesz, jak bedzie cos nie tak to w ciągu 10 dni moge zrezygnowac,
Jeżeli umowę byś podpisał poza lokalem, to jest pewien paragraf, wg którego masz nawet 3 miesiące na rozwiązanie umowy bez konsekwencji, ale to jest mało popularne i trochę więcej jest przy tym zachodu.
Rosa pisze:w październiku Vectra ma reorganizowac kanały TV i bedzie wtedy można od nich odejśc bez żadnych kar ze względu na zmiane warunków umowy (to samo robiło UPC w czerwcu i mnóstwo osób wtedy od nich moglo odejsc bez konsekwencji)
Dodatkowo będzie podwyżka w Vectrze, ale osoby podpisujące już teraz umowy nie będą mieć możliwości odstąpienia od umowy ze względu na zmiany w ofercie, gdyż umowa będzie skonstruowana tak, że Twój podpis w tym przypadku będzie jednocześnie zgodą na te zmiany.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 26 lip 2012, 16:44

Bywalec pisze:gdyż umowa będzie skonstruowana tak, że Twój podpis w tym przypadku będzie jednocześnie zgodą na te zmiany.
A taki zapis nie jest przypadkiem do zaskarżenia?

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4891
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 26 lip 2012, 17:08

Tutaj raczej UOKiK musiałby się wypowiedzieć, aczkolwiek wydaje mi się, że nie jest to do zaskarżenia, chyba, że operator by coś zataił przed klientem. Takie praktyki są stosowane praktycznie wszędzie. Jest to w każdym bądź razie zabezpieczenie dla operatora przed utratą klientów, którzy wiedzieli o zmianach a podpisywali nowe umowy.
ObrazekObrazek

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 26 lip 2012, 23:23

Bywalec pisze:Jest to w każdym bądź razie zabezpieczenie dla operatora przed utratą klientów, którzy wiedzieli o zmianach a podpisywali nowe umowy.
To jest niedopuszczalne. Art. 384(1) kodeksu cywilnego jest jasny - warunkiem wejścia w życie nowego wzorca umownego (regulaminu, taryfy, cennika itp.) jest przedstawienie go drugiej stronie i bezskuteczny upływ terminu wypowiedzenia umowy. Nie można in blanco zgodzić się na nowy wzorzec umowny. Jednocześnie z celu tego przepisu i jego umiejscowienia (wśród przepisów "konsumenckich"), jak również jego brzmienie wykluczają hipotezę, jakoby był to przepis dyspozytywny.
Bywalec pisze:Takie praktyki są stosowane praktycznie wszędzie.
Jest taka teoria, że nie istnieje wzorzec umowny, który nie zawierałby klauzul niedozwolonych. Chyba coś w tym jest.

ODPOWIEDZ