Porządek publiczny

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 lis 2011, 16:03

endrju pisze:
fik pisze:Bardzo mnie to cieszy. Podobnie jak fakt, że tak bardzo kochasz Polskę, że nawet nie potrafisz jednego zdania bez rażących błędów ortograficznych w ojczystym języku napisać
argument o ortografii, w przypadku braku rzeczowych argumentów, jest argumentem bezcennym
W innym przypadku może i tak, ale niekoniecznie w przypadku dyskusji o patriotyzmie. Czasem takim z koziej dupy patriotyzmie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 14 lis 2011, 16:04

fik pisze:No faktycznie, pełna kulturka, wzywanie do morderstw na tle politycznym to drobiażdżek
Masz na myśli "raz sierpem..."?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2011, 16:15

JacekM pisze:Masz na myśli "raz sierpem..."?
Tak, oczywiście. Ja wiem, że chłopcom z ONRu oczywiście chodzi o głaskanie tym młotem i poprawianie fryzurki sierpem, ale pozostanę przy interpretacji dosłownej.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 14 lis 2011, 19:12

OK, przyjmuję do wiadomości. Ja jednak bym to podciągnął pod nawoływanie do przemocy, ale masz prawo do takiego osądu.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2011, 19:15

Od 22 lipca br. to przestało być "tylko" nawoływanie do przemocy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 14 lis 2011, 19:17

Mimo całej rezerwy do polskich narodowców muszę jednak sprzeciwić się przyrównywaniu ich haseł do czynów Breivika.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2011, 19:24

Jeśli czyta się różne mniej lub bardziej otwarcie popierające Breivika wypowiedzi polityków i działaczy organizacji prawicowych i/lub narodowościowych, to rodzi się sprzeciw przeciw Twojemu sprzeciwowi; wystarczy przypomnieć chociażby Korwin-Mikkego, który stwierdził, że "Breivik chciał zwrócić uwagę na pewien problem", a ofiary nie były ludźmi, bo "socjalista to nie człowiek". Tego typu retoryka jest powszechna wśród polskiej prawicy, nawet jeśli jej przedstawiciele mają o stopień więcej inteligencji od JKM, którego ostatnie popisy przeniosły z kategorii "niegroźny wariat" do "psychol wymagający natychmiastowego odizolowania od społeczeństwa".
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 lis 2011, 19:45

fik pisze:JKM, którego ostatnie popisy przeniosły z kategorii "niegroźny wariat" do "psychol wymagający natychmiastowego odizolowania od społeczeństwa"
A co on znowu nawywijał?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2011, 20:12

No toć przecież napisałem. 8-(
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 lis 2011, 20:29

Nie byłem pewien, czy tylko te popisy miałeś na myśli :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2011, 20:34

Następnym razem w takiej sytuacji zadaj pytanie, czy miałem na myśli jakieś inne popisy poza wymienionymi, łatwiej się dogadamy :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 14 lis 2011, 20:56

fik pisze:Jeśli czyta się różne mniej lub bardziej otwarcie popierające Breivika wypowiedzi polityków i działaczy organizacji prawicowych i/lub narodowościowych, to rodzi się sprzeciw przeciw Twojemu sprzeciwowi; wystarczy przypomnieć chociażby Korwin-Mikkego, który stwierdził, że "Breivik chciał zwrócić uwagę na pewien problem", a ofiary nie były ludźmi, bo "socjalista to nie człowiek". Tego typu retoryka jest powszechna wśród polskiej prawicy, nawet jeśli jej przedstawiciele mają o stopień więcej inteligencji od JKM, którego ostatnie popisy przeniosły z kategorii "niegroźny wariat" do "psychol wymagający natychmiastowego odizolowania od społeczeństwa".
Hmmm... Z tego co pamiętam nastroje na frondzi czy innym salonie24 po Oslo to większość była raczej przerażona tym co się stało i niezadowolona z przyrównywania polskiego prawactwa do tego psychola z Norwegii. A JKM, jak coś palnie... Dobrze mu Legierski ostatnio powiedział w superstacji, w podobnym duchu co Twoje ostatnie zdanie, tylko trochę grzeczniej.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 14 lis 2011, 21:44

fik pisze:Tak, oczywiście. Ja wiem, że chłopcom z ONRu oczywiście chodzi o głaskanie tym młotem i poprawianie fryzurki sierpem, ale pozostanę przy interpretacji dosłownej.
Nawet w TVNie i Wyborczej nie gadają takich bzdur.

[ Dodano: |14 Lis 2011|, 2011 21:49 ]
fik pisze:Breivik chciał zwrócić uwagę na pewien problem
Powody, dla których Breivik zrobił to, co zrobił, są problemem. Tylko, że niestety Breivik wybrał najgorszą możliwych metod zwracania uwagi na cokolwiek...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2011, 21:55

JacekM pisze: Hmmm... Z tego co pamiętam nastroje na frondzi czy innym salonie24 po Oslo to większość była raczej przerażona tym co się stało i niezadowolona z przyrównywania polskiego prawactwa do tego psychola z Norwegii.
Ja pamiętam rozpaczliwe łapanie się wygrzebanej z życiorysu Breivika masonerii w celu udowodnienia, że nie był on prawicowcem; oczywiście wiele osób było szczerze wstrząśniętych, ale nie jest trudno znaleźć komentarze podobne w tonie.
BJ pisze: Nawet w TVNie i Wyborczej nie gadają takich bzdur.
No, w końcu to jest przesłanie miłości.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 14 lis 2011, 21:59

fik pisze:No, w końcu to jest przesłanie miłości.
Twierdzenie, że hasło "Raz sierpem, raz młotem" jest nawoływaniem do morderstwa ma tyle sensu co niewypicie piwa w środku Lasu Kabackiego o 3 ranem z powodu lęku przed mandatem. Chociaż nie, to nienajlepszy przykład, bo tam chyba nawet specjalnie mandatu nie można dostać za picie. Ale sens - mam nadzieję... - pojmujesz.
Sądzę, że nasi pradziadkowie są z ciebie dumni :ok:

ODPOWIEDZ