Rozkład jazdy KM i SKM 2011/2012

Moderator: JacekM

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 20 lis 2011, 22:57

rufio198 pisze:
Dziwi mnie że jeszcze nikt tego nie wyłapał:
Pociąg z Sochaczewa 9460/1 kończy bieg na Warszawa Zoo :D
Miny pasażerów jadących tym pociągiem bezcenne :D .Zamiast na Ochocie czy Śródmieściu znajdą się na Gdańskim.

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 21 lis 2011, 8:12

W 2010 olewałem pociąg o 15:59. Parę razy nim jechałem i widziałem jak na Wschodnim ludzie zostają z kwitkiem. Ale ten 16:0x do Mińska przeważnie tak się spóźniał że:
a) Łukowianka go wyprzedzała w Rembertowie lub w Miłosnej
b) Ze Śródmieścia odjeżdżał po Łukowiance

Więc po prostu wracałem Łukowianką. Wtedy jeszcze można było w niej usiąść.

Problem w tym, że teraz pasażerów jest zdecydowanie więcej niż w 2010. 4-5 pociągów na godzinę zdążyło się zapełnić.

[ Dodano: |21 Lis 2011|, 2011 08:21 ]
Przy odrobinie dobrej woli mogliby rozbić obiegi skierniewickie (20930, 20920) i te pociągi które mają jechać do Rembertowa puścić jako przyspieszone do Mińska. To odetka Flirty. Potem do Skierniewic coś z Grochowa. Czyżby nagle 12 grudnia miało ubyć składów?
Mrozy i dodatkowe Siedlce (17:37) po 3 jednostki i jakoś to będzie.
Rano najważniejsze żeby przyspieszony z "na 10" przesunęli "na 9". Na Centralny wjechałby 8:35, czyli dla wielu ludzi idealnie.
Co do dojazdu na 8, to 6:27 z Mińska trochę ratuje sprawę. Część z siedleckiego (6:29 w Mińsku obecnie, 6:36 po zmianie) się na niego przesiądzie. Część z Mińskiego 6:45 też na niego przejdzie, zwłaszcza Przewoz i Halinowiaki bo w siedleckim zabraknie dla nich miejsca.

Nxo
Posty: 651
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 21 lis 2011, 8:23

ZTM wreszcie opublikował rozkład dla SKM

http://www.ztm.waw.pl/?c=81&l=1

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 21 lis 2011, 10:12

Coś mówili, że z uwagi na roboty na kierunku skierniewickim będzie mniej pociągów, za to dłuższe. Może to przełoży się i na składy mińskie?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 lis 2011, 10:56

Nxo pisze:ZTM wreszcie opublikował rozkład dla SKM

http://www.ztm.waw.pl/?c=81&l=1
Komuś chyba słoneczko za mocno przygrzało ](*,) SKM z Włoch rano jest o 07:07, a potem o... 08:01 ](*,) Do tego okrojone KM ](*,) ](*,)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 21 lis 2011, 11:40

Ciekawy jestem, jak się zmieszczą ludzie w 191 czy 517... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lis 2011, 11:47

Fantastyczne. Brawo ZTM.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 21 lis 2011, 13:09

W ogóle czym oni się kierowali? S2 w kierunku Miłosnej ma takie minuty żeby przypadkiem nie podebrać ludzi z KM2...

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 21 lis 2011, 13:50

Kleszczu pisze:Komuś chyba słoneczko za mocno przygrzało ](*,) SKM z Włoch rano jest o 07:07, a potem o... 08:01 ](*,) Do tego okrojone KM ](*,) ](*,)
Przypuszczam że inaczej choćby nawet chcieli to by nie zrobili. Pociągi KM-owskie z Grodziska, Żyrardowa i Skierniewic, dodaj do tego cześć dalekobieżnych jadących od Pruszkowa po układzie podmiejskim i choćby nawet ZTM groził, straszył itp PLK nie dała się przekonać o zmianie rozkładu.
Te dalekobieżne rano to oczywiście w większości z Łodzi.

[ Dodano: |21 Lis 2011|, 2011 13:51 ]
Glonojad pisze:Fantastyczne. Brawo ZTM.
Tu raczej kieruj pretensje do PLK-i, a nie ZTM. ZTM nie ma żadnego wpływu na PLK-ę.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 lis 2011, 13:54

Wiem, że są remonty ale to nie jest fajne, że Ursus/Włochy już totalnie się do pociągów mieścić nie będą =;

Czy pociągi dalekobieżne zamiast podmiejską średnicą nie mogą jechać od Piastowa przez Gołąbki na Gdański/Zachodni :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 21 lis 2011, 13:54

I jeszcze jeden kwiatek

Koleje Mazowieckie ustąpiły PKP Intercity miejsce na torach dla przyspieszonego, popołudniowego pociągu z Warszawy do Radomia. Pociąg Intercity z powodu remontu E65 będzie jednak docierał do Warszawy później, przez co radomianie w okolicach 17-tej będą mogli wrócić do domów tylko pociągiem podmiejskim.


- Kiedy powstawał rozkład jazdy, mieliśmy w planach uruchomienie pociągu przyspieszonego dokładnie o godz. 17.05 z dworca centralnego. Ale okazało się, że po 17 pociąg do Krakowa przejeżdżający przez Radom zamierza puścić Intercity. Tak więc musieliśmy zrezygnować z tych planów - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich.

- Spółka Intercity argumentowała, że uruchomienie pociągu 60 minut wcześniej spowoduje zbyt wczesny odjazd ostatniego pociągu do Krakowa przez Radom. Natomiast uruchomienie godzinę później spowoduje zbyt późny przyjazd do Krakowa. Mając to na uwadze, jak również to, że można kupić bilet okresowy w spółce PKP Intercity, który obowiązuje również w pociągach KM, została podjęta decyzja o uruchomieniu pociągu przyspieszonego do Radomia o godzinie 18.05 z dworca centralnego. Pociąg ten zapewnia powrót z pracy osobom, które kończą pracę po godz. 17 - tłumaczy rzeczniczka.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", okazało się, że pociąg Intercity nie dotrze do Warszawy na 17.05, bo jedzie aż z Kołobrzegu i po drodze mija kilka odcinków, na których są prowadzone roboty torowe. I w Warszawie będzie kilkadziesiąt minut później (na centralnym o godz. 17.39, a na zachodnim o 17.44). Teraz jest już jednak za późno, by Koleje Mazowieckie wprowadziły planowany przez siebie pociąg. Mogą to zrobić dopiero w marcu - jeżeli pociąg Intercity cały czas będzie przyjeżdżał później.
http://www.rynek-kolejowy.pl/28871/Wspo ... pociag.htm

Kleszczu pisze:Wiem, że są remonty ale to nie jest fajne, że Ursus/Włochy już totalnie się do pociągów mieścić nie będą =;

Czy pociągi dalekobieżne zamiast podmiejską średnicą nie mogą jechać od Piastowa przez Gołąbki na Gdański/Zachodni :?:
Od Józefinowa do Głównej Towarowej tez będzie na zmianę zamkniecie całodobowo po 1 torze.
Zresztą znając realia prędzej podmiejskie poszłyby na Gdański niż pociągi z Łodzi. To teraz najważniejsze pociągi :D
Zresztą jeden już poszedł -9460
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 lis 2011, 14:11

rufio198 pisze:
Kleszczu pisze:Wiem, że są remonty ale to nie jest fajne, że Ursus/Włochy już totalnie się do pociągów mieścić nie będą =;

Czy pociągi dalekobieżne zamiast podmiejską średnicą nie mogą jechać od Piastowa przez Gołąbki na Gdański/Zachodni :?:
Od Józefinowa do Głównej Towarowej tez będzie na zmianę zamkniecie całodobowo po 1 torze.
Zresztą znając realia prędzej podmiejskie poszłyby na Gdański niż pociągi z Łodzi. To teraz najważniejsze pociągi :D
Zresztą jeden już poszedł -9460

Kicha :/ Swoją drogą wysłanie wspomnianego pociągu z Sochaczewa do ZOO bez przystanków od Ożarowa Maz. do DWG jest bardziej niż idiotyczne.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 21 lis 2011, 14:37

Wiem.
Przeglądam właśnie rozkład na linii tłuszczowskiej - tam to dopiero są ciekawe kwiatki np. w dzień roboczy pociąg z Tłuszcza, w dzień świąteczny z Wołomina. Pies drapał jeżeli by to było rano, ale takie cuda to są i przed 11.
Oj będzie poprawek na dzień dobry, oj będzie
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 lis 2011, 14:44

Nie ma peronów, to i nie ma przystanków. O Zoo się nie wypowiadam, podwózka do metra na Gdański nie byłaby głupia, gdyby takich kursów więcej było - jednym się klienta tylko wystraszy...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lis 2011, 15:26

rufio198 pisze:
Glonojad pisze:Fantastyczne. Brawo ZTM.
Tu raczej kieruj pretensje do PLK-i, a nie ZTM. ZTM nie ma żadnego wpływu na PLK-ę.
Dobrze. Załóżmy, że rzeczywiście zrobili, co w ich mocy. A nie tak jak z Marszałkowską :p

Swoją drogą, rozkład wspólny, na odcinku objętym wspólnym biletem, to już chyba bez PeeLKi ZTM umie zrobić?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ