Strona 8 z 83

: 28 kwie 2007, 16:59
autor: fik
Busmann pisze:Teraz sytuacja przewozowa będzie wyglądała tak:
VIKI: Radom/Pl. Dworcowy - Warszawa/Kinoteka, norm. 16 PLN, ulg. 11 PLN;
ARJA: Radom/Prażmowskiego - Warszawa/Kinoteka, norm. 15 PLN, ulg. 10 PLN
[nowy] : Radom/Prażmowskiego - Warszawa/ZTM DW. ZACHODNI 05, norm. 15 PLN, ulg. 10 PLN.
Koleje Mazowieckie: Radom - Warszawa Zachodnia norm 14,5 ulg 9,13 korki: 0. :D

: 28 kwie 2007, 20:15
autor: Karol
Spóźnienia...bardzo częste, to prawie jak korek.

: 28 kwie 2007, 23:15
autor: MZ
Busmann pisze:VIKI: Radom/Pl. Dworcowy - Warszawa/Kinoteka, norm. 16 PLN, ulg. 11 PLN;
ARJA: Radom/Prażmowskiego - Warszawa/Kinoteka, norm. 15 PLN, ulg. 10 PLN
[nowy] : Radom/Prażmowskiego - Warszawa/ZTM DW. ZACHODNI 05, norm. 15 PLN, ulg. 10 PLN.
:arrow: PKS Staszów (co prawda o 15:23, ale chcę tylko pokazać, że jest coś tańszego na tej trasie): normalny 13 zł, studencki 9,10 zł. Ale to wyjątek, bo najwięcej jest kursów w cenie 17-18 zł. Mimo wszystko wolę PKS :P.

: 29 kwie 2007, 9:13
autor: Wolfchen
Fikander pisze:Koleje Mazowieckie: Radom - Warszawa Zachodnia norm 14,5 ulg 9,13 korki: 0.
To chyba nie ten temat ;) Ale w KM niestety występują częste spóźnienia i niski komfort na FP. Może po remoncie szlaku nr 8 i pojawieniu się na tej trasie nowych składów (albo nawet kibli) z wygodnymi i miękkimi siedzeniami, to podejrzewam, że sporo osób się "nawróci" na kolej.
MZ pisze:Ale to wyjątek, bo najwięcej jest kursów w cenie 17-18 zł.
I często nie ma ulg dla uczniów, a poranne kursy albo nie mają wolnych miejsc, albo nie trzymają się rozkładu. No i PKS-y rzadko kiedy jadą bez podjazdu do Krakowskiej (Białobrzegi), czy Poczty (Grójec) i nie omijają korków w Raszynie lokalnymi uliczkami :)

: 29 kwie 2007, 17:05
autor: MZ
Busmann pisze:I często nie ma ulg dla uczniów, a poranne kursy albo nie mają wolnych miejsc, albo nie trzymają się rozkładu. No i PKS-y rzadko kiedy jadą bez podjazdu do Krakowskiej (Białobrzegi), czy Poczty (Grójec) i nie omijają korków w Raszynie lokalnymi uliczkami.
:arrow: Ulgi dla uczniów już mnie nie dotyczą, miejsce zawsze miałem, a opóźnienia zdarzają się rzadko i nie są tak duże, jak czasami ma kolej. Białobrzegi i Grójec omija między innymi PKS Rzeszów (ale tak naprawdę to oszczędność rzędu kilku minut), a korki w Raszynie też nie powodują wielkich opóźnień, bo od Grójca do Janek kierowcy mają gdzie nadrobić trochę czasu.

: 30 kwie 2007, 1:18
autor: ŁUKASZ_1
Busmann pisze:Na trasie Radom - Warszawa pojawi się nowy przewoźnik.
Czy znasz może nazwę tej nowej firmy przewozowej :?:

Jeszcze tańsze przewozy z Radomia do Wa-wy oferuje Express Koziołek: normalny 14zł, ulgowy 9,80zł.
Busy odjeżdżają z ul. Beliny-Prażmowskiego (przy Hotelu Glass) o: 05:20, 11:45, 16:15 i jadą do... Metro Wilanowska.
Po trasie zatrzymują się tylko przy skrzyżowaniu Chrobrego/Mierzejewskiego.
Z Metro Wilanowska odjeżdżają o: 09:25, 14:35, 18:40.

Grójec i Białobrzegi omijają ponadto autobusy PKS Kozienice jedynym kursem o 15:00 z Dworca Zachodniego do Radomia.

: 30 kwie 2007, 8:49
autor: MZ
ŁUKASZ_1 pisze:Jeszcze tańsze przewozy z Radomia do Wa-wy oferuje Express Koziołek: normalny 14zł, ulgowy 9,80zł. Busy odjeżdżają z ul. Beliny-Prażmowskiego (przy Hotelu Glass) o: 05:20, 11:45, 16:15 i jadą do... Metro Wilanowska. Po trasie zatrzymują się tylko przy skrzyżowaniu Chrobrego/Mierzejewskiego. Z Metro Wilanowska odjeżdżają o: 09:25, 14:35, 18:40.
:arrow: O, to mnie teraz zaskoczyłeś :shock:. Nie wiedziałem nic o takim połączeniu.

: 30 kwie 2007, 8:56
autor: Wolfchen
MZ pisze:O, to mnie teraz zaskoczyłeś . Nie wiedziałem nic o takim połączeniu.
Mówiłem z tydzień temu... Zanim skończyłem, to skwitowałeś krótko: busiarstwem nie jeździsz :P Jakby co, to to połączenie obsługuje Sprinter lub Solina.

[ Dodano: 2007-04-30, 08:57 ]
ŁUKASZ_1 pisze:Czy znasz może nazwę tej nowej firmy przewozowej
Przewóz Osób (tu imię i nazwisko). Zobaczę dzisiaj.

: 30 kwie 2007, 11:03
autor: MZ
Busmann pisze:Mówiłem z tydzień temu... Zanim skończyłem, to skwitowałeś krótko: busiarstwem nie jeździsz.
:arrow: Express Koziołek to nie jest busiarstwo, tylko PKS Kozienice. Aczkolwiek rodzaj pojazdu faktycznie niespecjalnie mi odpowiada pod względem gabarytów :P.

: 30 kwie 2007, 11:07
autor: Tm
MZ pisze:Express Koziołek to nie jest busiarstwo, tylko PKS Kozienice.
wyglądają na podróbkę Polskiego Expressu

: 30 kwie 2007, 20:26
autor: ŁUKASZ_1
MZ pisze: :arrow: O, to mnie teraz zaskoczyłeś :shock:. Nie wiedziałem nic o takim połączeniu.
Busy Express Koziołek kursują od 5 marca; niestety tylko w dni powszednie, oprócz świąt :-(

: 30 kwie 2007, 20:57
autor: andrzej-pl
Busmann pisze:ARJA: Radom/Prażmowskiego - Warszawa/Kinoteka, norm. 15 PLN, ulg. 10 PLN
Czy firma ARJA ma siedzibę w powiecie kraśnickim (numery rejestracyjne LKR)?

Przy okazji krótko przedstawię może sytuację PPKS Kraśnik (oficjalna nazwa Państwowe Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kraśniku w Upadłości z Możliwością Zawarcia Układu).
Chodzi głównie o układ z ZUSem, bo poprzedni zarządcy nie płacili składek.
Wszystko przez to, że w powiecie kraśnickim wyrosły jak grzyby po deszczu małe firmy busowe, które bardzo skutecznie wykańczały źle zarządzany PKS.
W chwili obecnej firma zaczyna powoli odbijać się od dna. Zawieszono sporą liczbę kursów oraz sprzedano większość starych hadziewiątek. Również baza została częściowo sprzedana (autobusy spokojnie mieszczą się na placu, stan taboru to około 40 sztuk). Najbardziej opłacalnym kursem jest relacja Kraśnik - Kielce i powrót Kielce - Lublin, a także pośpiechy z Lublina do Zakopanego i Krynicy. Na większości tras lokalnych zostało tylko po jednym kursie na dzień.

Stan taboru to około 30 szt. autosanów H9.21, 5 sztuk H10 (różne wersje), 3 szt. jelczy PR110D, kilka jelczy T120 i jeden jelcz 120M. Do niedawna były także L11-stki, ale poszły na żyletki i jeden obrzyn zemun, ale został sprzedany do Stalowej Woli (nie do PKS-u).

: 30 kwie 2007, 23:56
autor: MZ
andrzej-pl pisze:PPKS Kraśnik (oficjalna nazwa Państwowe Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kraśniku w Upadłości z Możliwością Zawarcia Układu).
:arrow: Dłuższej nazwy to już chyba nie mogli wprowadzić.
Dobrze, że przynajmniej na autobusach nie malują jej w całości, a nawet i nie w skrócie, bo byłoby to coś w rodzaju PPKSwUzMZU w Kraśniku :D.

: 01 maja 2007, 9:23
autor: Wolfchen
MZ pisze:Aczkolwiek rodzaj pojazdu faktycznie niespecjalnie mi odpowiada pod względem gabarytów
Właśnie :) No i ulgowe są tylko dla studentów :neutral:
andrzej-pl pisze:Czy firma ARJA ma siedzibę w powiecie kraśnickim (numery rejestracyjne LKR)?
Możliwe. Obsługują jeszcze sporo linii, m. in. Warszawa - Ostrowiec Św.
Busmann pisze:
ŁUKASZ_1 pisze:Czy znasz może nazwę tej nowej firmy przewozowej
Przewóz Osób (tu imię i nazwisko). Zobaczę dzisiaj.
"Przewozy Osobowe Krzysztof B."

: 01 maja 2007, 12:21
autor: MZ
Busmann pisze:"Przewozy Osobowe Krzysztof B."
:arrow: Tak się nazywa ta firma, czy to Ty wpisałeś tylko inicjał nazwiska?
Bo teraz to wygląda tak, jakby właścicielem był jakiś kryminalista :D.