Druga linia metra - dalsze plany rozbudowy

Moderator: JacekM

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 09 cze 2008, 22:32

mcdm pisze:kibicom Euro 2012 niewiele ono pomoze
Ukończone może i niewiele pomoże, nieukończone - na pewno dużo utrudni.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 cze 2008, 23:02

Tm pisze:
mcdm pisze:kibicom Euro 2012 niewiele ono pomoze
Ukończone może i niewiele pomoże, nieukończone - na pewno dużo utrudni.
Nieukończone w niczym nie utrudni, w ostatniej fazie prace i tak toczą się pod ziemią i taki wymóg zawrzeć można.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 cze 2008, 23:08

Tylko skąd założenie, że to ostatnia faza będzie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 cze 2008, 23:30

To nic nie budujmy, poczekajmy kilka lat, kiedy koszty budowy pójdą jeszcze w górę, kiedy problem pozyskania środków nie zmaleje i czekajmy jeszcze dłużej na skończoną inwestycję...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 09 cze 2008, 23:39

To nic nie budujmy, poczekajmy kilka lat, kiedy koszty budowy pójdą jeszcze w górę, kiedy problem pozyskania środków nie zmaleje i czekajmy jeszcze dłużej na skończoną inwestycję...
Budujmy, budujmy, tylko czemu akurat metro? W obecnym układzie postawienie na nie będzie podwójnie szkodliwe, bo po pierwsze ryzykujemy utrudnienie związane z budową, po drugie utrudnienia związane z niezrealizowaniem innych inwestycji.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 cze 2008, 0:30

Utrudnienia zawszae są przy każdje budowie i trzeba się z nimi polubić. Po drugie włądze miasta nie przedstawiły listy inwestycji, które trzeba było strącić. Trochę to przypomina gadaninę Kaczyńskiego: metro albo drogi. Teraz nie ma ani metra, ani dróg nowych.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Koszałek
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2008, 23:46
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra

Post autor: Koszałek » 10 cze 2008, 0:30

mcdm pisze:Mysle, ze Metro II musi byc rozpoczete jak najszybciej. Nalezy zrezygnowac z wymogu realizacji w 42 miesiace - kibicom Euro 2012 niewiele ono pomoze a przyda sie w dluzszej perspektywie mieszkancom Stolicy i bedzie stanowilo baze do rozbudowy linii w kierunku wsch/zach. Ponadto , jesli nie ruszmy z nim teraz, to bedziemy odwlekac je w nieskonczonosc. Ciekawe jaki efekt dalaby rezygnacja z terminu 42 tygodniowego?
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ciekawe jakie wtedy doliczyliby sobie pieniądze za kary umowne. Zbudować metro w niecałe jedenaście miesięcy miesięcy?
- Kochasz mnie?
- Kocham.
- Wyjdziesz za mnie?
- Nie.
- Złaź!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 cze 2008, 0:30

Widać przecież, że błąd... Mcdm w pierwszym zdaniu pisał wszak o MIESIĄCACH.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 cze 2008, 7:57

No cóż, z dzisiejszej prasy wynika, że miasto się raczej zdecydowało żeby łyknąć tą absurdalną cenę, i teraz szuka jeleni którzy za ten kaprys zapłacą.

Mimo, że skoro wiadomo, że nie do zrobienia jest termin "na Euro", to należy zrobić "po Euro" - a tak będziemy mieli rozgrzebane miasto na mistrzostwa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 10 cze 2008, 8:14

inż. Glonojad pisze:No cóż, z dzisiejszej prasy wynika, że miasto się raczej zdecydowało żeby łyknąć tą absurdalną cenę, i teraz szuka jeleni którzy za ten kaprys zapłacą.

Mimo, że skoro wiadomo, że nie do zrobienia jest termin "na Euro", to należy zrobić "po Euro" - a tak będziemy mieli rozgrzebane miasto na mistrzostwa.
A szkoda już liczyłem, że jednak zrezygnują i wezmą się za wykorzystanie juz istniejącej infrastuktury (koleje) i budowę nowej (tramwaje, likwidacja wąskich "gardeł" drogowych) czy też radykalną poprawę już istniejącej komunikacji publicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 cze 2008, 8:19

Popatrz na to z tej strony - wybory za dwa lata. Do tego czasu nie przyjedzie raczej żaden nowy tramwaj ani pociąg SKM (bo nie ma umów wieloletnich, nie ruszyły jeszcze przetargi, a przecież tramwaje na półce w sklepie nie stoją), nie rozpocznie się budowa żadnej (tzn. jedynej, czyli na Tarchomin) nowej linii tramwajowej (19 miesięcy na sam projekt jest, a 2 lata stracono na deliberacje kto i za co zbuduje), bez taboru o sieci SKM zapomnijmy - nawet przystanek na Niedźwiadku nie będzie gotowy. Z flagowych inwestycji drogowych można się spodziewać co najwyżej Mostu Północnego w budowie, i może (idiotycznie zaprojektowanej) Nowolazurowej w tym samym stadium.

Rozgrzebanie miasta pod metro jest jedynym sposobem na "udowodnienie", że to nie była kolejna stracona kadencja, a jednocześnie wysoki koszt będzie doskonałą wymówką dla zaniechania innych miejskich inwestycji (vide tramwaj do Wilanowa, odłożony na 2023 rok mimo że spokojnie mogłyby go TW w ramach umowy wieloletniej budować. A potem jeden z drugim opowiadają androny że "metro wcale nie powstaje kosztem inwestycji w TZ dla reszty miasta").

No cóż, ja w każdym razie zagłosuję nawet na PiS w najbliższych wyborach, byle nie na bufet.

Pozostaje się na budowę do zwycięskiego konsorcjum wkręcić.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

esm
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2006, 20:27
Lokalizacja: Natolin

Post autor: esm » 10 cze 2008, 9:02

inż. Glonojad pisze:No cóż, z dzisiejszej prasy wynika, że miasto się raczej zdecydowało żeby łyknąć tą absurdalną cenę, i teraz szuka jeleni którzy za ten kaprys zapłacą.
Absurdalne, ale mam nadzieję, że nie znajdą tej kasy :-? Najgorzej ta inwestycja wygląda z punktu widzenia całego kraju: 6 mld PLN na taki kikut mający podreperować niektórym ego. Jakbyśmy byli co najmniej Katarem, a na Bielanach wydobywali ropę naftową...

Straszne.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 cze 2008, 9:35

A w Dubaju będą budować tramwaj - z klimatyzowanymi przystankami wyposażonymi w drzwi peronowe...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 cze 2008, 10:47

Ja bym na miejscu HGW darował sobie to metro przed 2012 i zainwestował w to co jest. czyli tramwaje i SKM. Wiadomo, pośpiech jakości nie służy...

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 10 cze 2008, 11:21

esm pisze:Absurdalne, ale mam nadzieję, że nie znajdą tej kasy Najgorzej ta inwestycja wygląda z punktu widzenia całego kraju: 6 mld PLN na taki kikut mający podreperować niektórym ego. Jakbyśmy byli co najmniej Katarem, a na Bielanach wydobywali ropę naftową...

Straszne.
Kraj to niech najpierw zrzeknie się pobierania od Warszawy daniny w postaci janosikowego, a potem będzie sobie komentował nasze inwestycje =; Niemniej jednak wydanie takiej kasy na kawałek podziemnej kolejki, w dużej mierze pokrywającej się z istniejącą linią kolejową oraz liniami tramwajowymi i nie rozwiązującej prawie żadnych problemów komunikacyjnych Warszawy, to byłby szczyt niegospodarności i nieudolności naszych władz :!:

ODPOWIEDZ