(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36675
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2008, 22:50

inż. Glonojad pisze:Nawet potworek 46 warto po to zainstalować, naprawdę. Niedużym kosztem brygadowym dajesz olbrzymią podaż na krytycznym odcinku.
Bardzo brakuje zbiorczego przystanku na Wileniaku w stronę mostu. Bez niego trzeba dostosowywać podaż w dwóch miejscach, to zawsze powoduje zwiększenie się marginesu błędu.

[ Dodano: 2008-02-07, 22:51 ]
inż. Glonojad pisze:
Bastian pisze:Inna rzecz, że te trasy to i tak tylko na kilka miesięcy. Potem zaczną się wyłączenia spowodowane metrem - może wtedy każda z "ocalałych" linii będzie mogła kursować co 5 minut? ;)
Oprócz Wileniaka zamykanego na raty zamknięta ma być tylko Prosta. 8 przez Kercelak i 10 przez Narutowicza i tyle masz z tego zamknięcia - nie licząc Wileniaka.
A Targową będziemy fruwać... =;
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 lut 2008, 22:54

Bastian pisze:
inż. Glonojad pisze:Nawet potworek 46 warto po to zainstalować, naprawdę. Niedużym kosztem brygadowym dajesz olbrzymią podaż na krytycznym odcinku.
Bardzo brakuje zbiorczego przystanku na Wileniaku w stronę mostu. Bez niego trzeba dostosowywać podaż w dwóch miejscach, to zawsze powoduje zwiększenie się marginesu błędu.
Zakasać rękawki i uzgodnić z Galasem wypłytowanie tymczasowego na wylocie, nawet na te Wasze ukochane truj-wagonowce.

Ale nie, lepiej przysyłać czterostronicowe, napisane mało zrozumiałym językiem elaboraty na temat autobusów na pasie tramwajowym mimo, że temat był już wielokrotnie wałkowany i ustalony.

Co do drugiego - napisałem OPRÓCZ WILENIAKA.

[ Dodano: 2008-02-07, 22:55 ]
Bastian pisze:
inż. Glonojad pisze:Oczywiście. W 2006 roku o kilkanaście brygad, w 2007 o 24 o ile mnie pamięc nie myli, w tym o następne 6. Liczba wozokilometrów zresztą też, to jest do sprawdzenia.
Mam nadzieję, że pozwolisz, bym to rzeczywiście sprawdził? :)
A sprawdzaj, moja pamięć jest zawodna a archiwa niekompletne. Tylko w lepszych źródłach, niż te, co Ci duby smalone o "trzecich wagonach nie dających się na pierwsze przerobić" naopowiadały...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36675
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2008, 23:00

inż. Glonojad pisze:Co do drugiego - napisałem OPRÓCZ WILENIAKA.
A to przepraszam. Co nie zmienia faktu, że jakoś lekko potraktowałeś zmiany 3, 6, 13, 21, 25, 26 i 28...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 07 lut 2008, 23:00

inż. Glonojad pisze:Nawet potworek 46 warto po to zainstalować, naprawdę. Niedużym kosztem brygadowym dajesz olbrzymią podaż na krytycznym odcinku.
Fakt faktem, ale wolę rozwiązania bardziej kompleksowe - 46 generuje niepotrzebne przesiadki i zmusza do tłoczenia się w tramwajach wyjeźdżających z zasięgu jego obsługi. Innymi słowy - wychodzi przykrótka kołderka.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36675
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2008, 23:00

inż. Glonojad pisze:w lepszych źródłach, niż te, co Ci duby smalone o "trzecich wagonach nie dających się na pierwsze przerobić" naopowiadały...
Odwołałem - wystarczy?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 07 lut 2008, 23:02

Ale tak na marginesie: czy w ZTMie zawsze dominuje myślenie, że "za kilka miesięcy i tak będziemy zmieniać, więc to tylko tymczasowo, jakoś przecierpią"? W ten sposób nic nigdy dobrze nie zostanie zrobione, a ten argument pada w tej dyskusji już drugi raz (vide koordynacja na Ochocie).
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8474
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 07 lut 2008, 23:04

Siecool pisze: a ten argument pada w tej dyskusji już drugi raz (vide koordynacja na Ochocie).
Dodaj do tego trzeci z innego wątku - Jeziorki.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 lut 2008, 23:05

Siecool pisze:
inż. Glonojad pisze:Nawet potworek 46 warto po to zainstalować, naprawdę. Niedużym kosztem brygadowym dajesz olbrzymią podaż na krytycznym odcinku.
Fakt faktem, ale wolę rozwiązania bardziej kompleksowe - 46 generuje niepotrzebne przesiadki i zmusza do tłoczenia się w tramwajach wyjeźdżających z zasięgu jego obsługi. Innymi słowy - wychodzi przykrótka kołderka.
No ale co byś wolał? Koło? Cmentarz Wolski?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 lut 2008, 23:06

Oba brzmią nieźle.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 lut 2008, 23:06

Siecool pisze:Ale tak na marginesie: czy w ZTMie zawsze dominuje myślenie, że "za kilka miesięcy i tak będziemy zmieniać, więc to tylko tymczasowo, jakoś przecierpią"? W ten sposób nic nigdy dobrze nie zostanie zrobione, a ten argument pada w tej dyskusji już drugi raz (vide koordynacja na Ochocie).
Nie mówiąc o tym, że dwa miesiące to może być okres próby dla rozwiązań o nowych, ale potencjalnie dobrych vide 14 jako takie, a nie dla ewidentnie złych jak najnowsze koordynacje - te powinny być naprawiane od ręki.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 lut 2008, 23:06

Bastian pisze:
inż. Glonojad pisze:w lepszych źródłach, niż te, co Ci duby smalone o "trzecich wagonach nie dających się na pierwsze przerobić" naopowiadały...
Odwołałem - wystarczy?
Oczywiście, wskazuję jedynie na to, że ktoś Cię spławił plotką, którą zresztą traktowałeś na równi z informacją ode mnie, co sprawiło mi, po tylu latach znajomości, trochę przykrości.

[ Dodano: 2008-02-07, 23:09 ]
Tm pisze:
Siecool pisze:Ale tak na marginesie: czy w ZTMie zawsze dominuje myślenie, że "za kilka miesięcy i tak będziemy zmieniać, więc to tylko tymczasowo, jakoś przecierpią"? W ten sposób nic nigdy dobrze nie zostanie zrobione, a ten argument pada w tej dyskusji już drugi raz (vide koordynacja na Ochocie).
Nie mówiąc o tym, że dwa miesiące to może być okres próby dla rozwiązań o nowych, ale potencjalnie dobrych vide 14 jako takie, a nie dla ewidentnie złych jak najnowsze koordynacje - te powinny być naprawiane od ręki.
Zwłaszcza, że rzeczoną 14kę da się poprawić przesuwając ją w układ 6-6 z 18ką a 35 w sloty 15ki. Albo przesuwając 14kę do 35 a 18 do 14 i ewentualnie 36 względem 18 (36 jest już w praktyce samodzielne, a 18 i tak jeździ w stadzie i tak).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36675
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2008, 23:14

Siecool pisze:Ale tak na marginesie: czy w ZTMie zawsze dominuje myślenie, że "za kilka miesięcy i tak będziemy zmieniać
Nie. W tym przypadku też nie jest powodem żadnych konkretnych rozwiązań. Zwróciłem na to uwagę tylko przy okazji.
inż. Glonojad pisze:wskazuję jedynie na to, że ktoś Cię spławił plotką, którą zresztą traktowałeś na równi z informacją ode mnie, co sprawiło mi, po tylu latach znajomości, trochę przykrości.
Wyraźnie wtedy napisałem, że coś takiego słyszałem (błędnie zresztą, toteż się z tego wycofałem), a nie, że ktoś mi udzielił takiego wyjaśnienia, więc tę kwestię chyba możemy zamknąć? :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 lut 2008, 23:17

Bastian pisze: Wyraźnie wtedy napisałem, że coś takiego słyszałem (błędnie zresztą, toteż się z tego wycofałem), a nie, że ktoś mi udzielił takiego wyjaśnienia, więc tę kwestię chyba możemy zamknąć? :)
OK, to daj znać, co Ci z tym uruchomieniem wyszło bo nie wiem, czy będę miał czas tego jutro szukać. Potencjalne 100 milionów euro jednak trochę jest ważniejsze ;).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lut 2008, 23:20

Jeśli Ochota ma czekać połtora miesiąca na poprawienie ewidentnie zwalonych rozkładów, bo wtedy "i tak będą zmiany", to ja dziękuję - wysiadam, kredyt zaufania wyczerpuje się - kompromitacja.

Jestem ciekaw jak ZTM zareaguje na tak zmasowaną krytykę swoich propozycji. I czmeu myślę, że pójdzie w zaparte...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 07 lut 2008, 23:50

Nawiasem mówiąc miłoby było włączyć w te rozważania brygadowe wynalazek pt. Z-8, o którym cichutko jak makiem zasiał. Nie wydaje mi się, żeby to biło rekordy frekwencji, a jeśli już koniecznie musi się pojawiać na Marymonckiej (bo głownie dla niej jest) to nie możnaby spróbować tego skrócić do ogryzka R-4 - Metro Marymont?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

ODPOWIEDZ